İlgini çekebilir

Yasin Obuz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.02.2017 22:55
Barış Kılıç Kimdir?

Barış Kılıç Kimdir ?

Barış Kılıç Biyografisi

Barış Kılıç, 21 Şubat 1978 tarihinde Malatya’nın Arguvan bölgesinde dünyaya gelmiştir.  Babası ilkokul öğretmeni olan ve bu neden dolayısı ile birçok farklı şehir gezip görmek durumunda kalan Barış Kılıç, ailesi ile birlikte 1983 yılında İstanbul’a taşındı ve burada ikamet etmeye başladı.

Eğitim hayatında son derece başarılı olan ve idealleri olan isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Barış Kılıç, yaşı ilerledikçe mükemmel bir yakışıklılık durumuna ulaştı ki bu da aslında kendisi için avantaj oldu.İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olan Barış Kılıç, yabancı dilini ilerletmek amacı ile Amerika’ya gitti ve döndükten sonra ise Yeditepe Üniversitesi Yüksek Lisans eğitimini de başarılı bir şekilde tamamladı.

Zaman içerisinde oyunculuk eğitimleri almaya başlayan ve yapımcıların da dikkatini çeken Barış Kılıç, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde adından sıklık ile söz ettirmeyi de başardı diyebiliriz.

İLK OLARAK REKLAM FİLMLERİNDE YER ALMAYA BAŞLADI

Barış Kılıç, zaman içerisinde yavaş yavaş karizması ile herkesin dikkatini çekmeye başladı ve bununla birlikte yapımcılar için de iyi bir seçenek olmayı başaran Kılıç, 1999 yılında ilk olarak reklam filmlerinde oynamaya başlayarak insanların gördüğü isimlerden birisi olarak da dikkatleri çekmeyi başardı.

İLK PROJESİ 2004 YILINDA BÜTÜN ÇOCUKLARIM DİZİSİ OLDU

Profesyonel anlamda oyunculuk hayatına ilk defa başladığı proje ise kısa zaman içerisinde döneminin en iyi kadrolarından birisini toplayan projeler arasında gösterebileceğimiz Bütün Çocuklarım dizisi oldu. Dizinin kadrosunda Kadir İnanır, Jülide Kural, Filiz Taçbaş, Murat Yıldırım ve Hazal Kaya gibi isimler yer aldı ancak dizi çok uzun süre devam etmediği için yayından kaldırılmak durumunda kaldı.

2011 YILINDA ADINI FERİHA KOYDUM DİZİSİ İLE TANINDI

2007 yılında Vazgeç Gönlüm dizisinde de yer aldı ancak dizi çok tutmadığından dolayı kısa bir zaman dilimi içerisinde yayından kaldırıldı. Bundan sonraki süreçte 4 senelik bir ara vermek zorunda kalan Barış Kılıç, 4 senelik aranın ardından Adını Feriha Koydum dizisinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda yer alabilmek adına teklif aldı.

Dizinin başrol oyuncularından birisi olma başarısını gösteren Barış Kılıç, dizide kendisi ile birlikte Hazal Kaya, Çağatay Ulusoy, Vahide Perçin, Talat Bulut ve Cihan Okan gibi isimler yer aldı.

2014 YILINDA GÜLLERİN SAVAŞI DİZİSİ KADROSUNA GİRİŞ YAPTI

2014 yılının en çok sevilen ve en çok tutulan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Güllerin Savaşı dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekti ve dizideki performansı ile herkesi kendisine hayran bıraktı. Dizinin kadrosunda Canan Ergüder, Damla Sönmez ve Sercan Badur gibi isimler ile birlikte oynama şansını yakaladı.

2014 YILINDA İLK BEYAZPERDE PROJESİNE ÇIKTI

Her geçen gün popülerlik düzeyini çok daha ciddi bir şekilde arttıran ve insanların ilgisini çekmeyi başaran Barış Kılıç, 2014 yılında ilk beyazperde projesi olarak dikkatleri çeken Seni Seviyorum Adamım filmi kadrosunda yer aldı. Filmde Gizem Karaca, Asuman Dabak, Orçun Kaptan gibi isimlerde yer aldı.

2016 YILINDA OYUNBOZAN DİZİSİNE GİRDİ

2016 yılının en çok ilgi çeken projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Oyunbozan dizisi kadrosuna girmeyi başardı. Başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çeken Barış Kılıç ile birlikte aynı zamanda Tuvana Türkay, Serhat Tutumluer, Kenan Bal ve Serdar Orçin gibi isimler de yer aldı.

2017 YILINDA EVLAT KOKUSU DİZİSİ BAŞROLÜ GELDİ

2017 yılının en iddialı projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve fragmanı ile başlayarak yayın döneminde de çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bırakan Evlat Kokusu dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekti. Dizide Aslan Akbaş karakterine hayat vererek çok sevildi. Dizide aynı zamanda Hande Soral, Sedef Avcı, Murat Han ve Yeşim Salkım gibi isimlerde yer aldı.

Barış Kılıç Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Evlat Kokusu
 • 2016 - Oyunbozan
 • 2014 - Seni Seviyorum Adamım
 • 2014 - Güllerin Savaşı
 • 2012 - Merhaba Hayat
 • 2011 - 2012 - Adını Feriha Koydum
 • 2013 - Lale Devri
 • 2009 - Sakarya Fırat
 • 2009 - Aynadaki Düşman
 • 2007 - Vazgeç Gönlüm
 • 2007 - Leylan
 • 2004 - Bütün Çocuklarım

Benzer Biyografiler

Tuvana Türkay Kimdir?
Tuvana Türkay
Oyuncu
Feyza Civelek Kimdir?
Feyza Civelek
Oyuncu
Canan Ergüder Kimdir?
Canan Ergüder
Genel
Arsen Gürzap Kimdir?
Arsen Gürzap
Oyuncu
Münire Apaydın Kimdir?
Münire Apaydın
Oyuncu
Damla Sönmez Kimdir?
Damla Sönmez
Oyuncu

1 Yorum

 1. Ayşe Akın Kimdir? Detaylı ve Güncel Biyografi

  28 Aralık 2020 at 00:50

  […] yayınlanan ''Güllerin Savaşı'' adlı dizide atmıştır. Dizide Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç gibi ünlü isimlerle birlikte oynamıştır. Cenevizli Gabriela karakterini canlanrarak  […]

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.