İlgini çekebilir

Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.03.2018 21:57
Sercan Badur Kimdir?

Sercan Badur Kimdir ?

Sercan Badur Biyografisi

Günümüz dizilerinin oyunculuğu ile en beğeni toplayan isimlerinden birisi olan Sercan Badur, 30 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur birçok oyuncuda olduğu gibi kendini oyunculuk üzerine eğitme amacı içerisinde olan isimlerden birisi oldu. Başarılı bir eğitim hayatının sonunda ise kendisini bu alamda eğitme kararı almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü’nü okumuş ve buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Zaman içerisinde kendisini daha ileriye götürebilmek için bu sektörde önceliğin tiyatro olduğuna karar vermiş ve DOT Tiyatroları kadrosuna başvurarak kısa zaman içerisinde kabul edilerek oyunlarda kendisine yer bulmaya başlamıştır. 2010 yılında Dot kariyerine başlayan Badur, beklenmedik bir şekilde aynı yıl ilk filminde oynamıştır.

2010 yılında vizyona giren Karanlıktakiler filmi kadrosunda ilk defa beyazperdeye çıkmıştır. Bu filmde aynı zamanda Derya Alabora, Meral Çetinkaya, Erdem Akakçe, Durul Bazan gibi isimlerde yer almış ve döneminin en farklı filmlerinden birisi kabul edilmiştir. Küçükte olsa aldığı bu rol ile beğeni toplayan Badur, hızlı gidişatına devam eder.

Yine 2010 yılı içerisinde başrollerini Mert Fırat ve Nergis Öztürk tarafından paylaşılan Atlıkarınca filmi kadrosunda kendisine ciddi anlamda önemli bir rol bulmuş ve burada oyunculuk hünerlerini çok daha iyi bir şekilde sahneleyerek aslında genç oyuncular listesinde kendisini üst sıraya çıkarmayı da başarmıştır.

2010 yılı Sercan Badur altın dönemlerden birisidir. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi kadrosunda da kendisine yer bulan Badur, bu dizide Necati karakterine hayat vermiştir. Bu dizide Erkan Petekkaya, Farah Zeynep Abdullat, Wilma Elles, Yıldız Çağrı Atiksoy, Aras Bulut İynemli ve Mete Horozoğlu gibi isimlerin yer aldığı mükemmel bir kadroda yer aldı ve yine mükemmel oyunculuğu ile kendisine duyulan güveni boşa çıkarmadı. Bir sene içerisinde birçok proje içerisinde yer almayı başardı.

Bu arada Canımın İçi, El Yazısı ve Son Yaz Balkanlar gibi projeler içerisinde de yer alarak televizyon ekranlarında sürekli gördüğümüz isimlerden birisi olmaya devam eden Sercan Badur, 2014 yılında esas oyunculuk yeteneklerini sergilemiş olduğu bir proje içerisinde yer almıştır.

2014 yılında başlayan Güllerin Savaşı dizisi kadrosunda en önemli rollerden birisi olan Cihan’ı canlandıran Badur, sıkıntılı bir karaktere mükemmel şekilde hayat vererek gözler önüne çıkmıştır. Dizide aynı zamanda Damla Sönmez, Barış Kılıç, Canan Ergüder, Turgay Tanülkü ve Kenan Ece gibi isimler de yer almıştır. Döneminin en çok izlenen dizilerinden birisidir.

Günümüzde ise DOT Tiyatroları kadrosunda oyunculuğuna devam eden Sercan Badur, birçok dizi ve film teklifi aldığını açıklamış ve yakın bir zaman dilimi içerisinde televizyon ekranlarına yeniden döneceğini açıklayarak hayranlarını çok ciddi anlamda sevindirmiştir.

Sercan Badur, Masum Değiliz Dizisinde

ATV ekranlarına yeni bir dizi daha dahil oluyor. Dizinin adı ise ''Masum Değiliz'' olarak tanıtılmıştı. Sercan Badur ise dizide ''Umut'' karakterini canlandıracak. Masum Değiliz dizisi oyuncu kadrosu ise Uraz Kaygılaroğlu, Aras Aydın, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Oya Unustası gibi ünlü isimlerden oluşuyor. 

Masum Değiliz Dizisi Kısaca Konusu

Liseden bu yana birbiri ile sımsıkı dost olan üç arkadaş; Mert (Uraz Kaygılaroğlu), Emir (Aras Aydın) ve Volkan (Ushan Çakır)büyük bir olaya karışacaklardır ve bu olay Umut ile birlikte bu üç arkadaşın hayatını tamamen değiştirir. Bu yaşanan olay sonrasında her birinin tutmaları gereken ve sadece kendi aralarında bilecekleri bir sır olacaktır. Bakalım neler olacak?

Sercan Badur Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Damla Sönmez Kimdir?
Damla Sönmez
Oyuncu
Ece Çeşmioğlu Kimdir?
Ece Çeşmioğlu
Oyuncu
Farah Zeynep Abdullah Kimdir?
Farah Zeynep Abdullah
Oyuncu
Zeynep Köse Kimdir?
Zeynep Köse
Oyuncu
Gün Koper Kimdir?
Gün Koper
Oyuncu
Zeynep Çamcı Kimdir?
Zeynep Çamcı
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir