İlgini çekebilir

Enis Arıkan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.09.2017 22:50
Hazal Kaya Kimdir?

Hazal Kaya Kimdir ?

Hazal Kaya Biyografisi

Son zamanlarda kim olduğu sürekli merak edilen Hazal Kaya 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep’te doğmuştur. Başarılı ve genç oyuncunun babası ve annesi de avukatlık yapmaktadır. Doğduğu şehir olan Gaziantep’te bir süre yaşadıktan sonra küçük yaşlarda ailesi ile beraber İstanbul’a taşınmıştır. Hazal Kaya buraya geldikten sonra sanata daha fazla ilgi duymaya başlamıştır. 5 yaşına geldiğinde keman dersleri almaya başlamıştır. 7 yaşına geldiğinde ise bale kursuna yazılarak bale yapmaya başlamıştır. Televizyon karşısında izleyiciler ile bir araya gelmesi de ilk olarak reklam filmlerinde oynamasıyla başlamıştır. Sonrasında da devam ederek günümüze kadar gelmiştir. Oyunculuk derslerini ise Ayla Algan’dan aldığını söylemek mümkün.

Başarılı oyuncunun babası ile annesi çok küçükken boşanmış ve annesi ile kalmıştır. Hazal Kaya ilköğretimini Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu’nda tamamlamış ve Lise öğrenimini de İstanbul İtalyan Lisesi’nde bitirmiştir. Lise okumaktayken çeşitli ajanslara başvurarak ilk dizi kariyerini başlatmıştır. Ekranlar karşısında ilk olarak seyirciler ile buluşması da Cola Turka reklamları aracılığı ile oynamıştır. Hazal Kaya, 2009 senesinde İstanbul Bilgi Üniversite’sini kazanmış ve bu okuldan mezun olmuştur.

Hazal Kaya Dizileri

Başarılı oyuncu Hazal Kaya ilk başrol deneyimini 2007 senesinde Genco isimli dizide yapmıştır. Burada başarılı bir şekilde kendisini tanıtması ile yeni bir dizi teklifi daha almıştır. 2008 senesine geldiğimizde ise Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal karakterinde karşımıza çıkmıştır. Bu dizide göstermiş olduğu üstün başarı ile de adından çok fazla söz ettirmiştir. Hazal Kaya, 2011 tarihinde Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan dizi projesinde başrol oyuncusu teklifi almıştır. Adını Feriha Koydum dizisinde oldukça başarılı bir oyunculuk göstermiştir. Reytingleri çok yüksek olan dizi ülke içerisinde kısa sürede büyük beğeni toplamış ve Türk haklının beğenisini almıştır. 2015 senesinde de Maral En Güzel Hikayem dizisinde rol almıştır.

Hazal Kaya Filmleri

Hazal Kaya çeşitli dizi ve reklam filmlerinde oynamasının yanı sıra sinema filmlerinde de boy göstermiştir. Hazal Kaya, ilk sinema filmi tecrübesini Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filmi ile yaşamıştır. Devamında aynı yıl içerisinde bir film projesinde daha bulunmuştur. 2012 senesinde de iki film projesinde bulunan başarılı oyuncu farklı farklı film projelerinden teklif almıştır. Bunun yanı sıra dizilerde de görev aldığını da söyleyebiliriz. Gerek sinema filmleri ile gerekse de dizi filmleri ile sürekli olarak ekran başında olması her geçen gün şöhretini daha da fazla arttırmaktadır.

Bizim Hikaye Dizisi Filiz Rolü

Bizim Hikaye Oyuncuları

Güzel oyuncu Hazal Kaya Fox TV ekranında yayın hayatına başlayan ve Shameless dizisinin uyarlaması olan Bizim Hikaye dizisinde baş rolde yer almış ve Filiz karakterini canlandırmıştır.

Shameless dizisinde Fiona karakterinin yerine Filiz karakteri olarak karşımıza çıkan Hazal Kaya, dizide aileyi çekip çeviren bir role hayat vermiştir. 

Bizim Hikaye Oyuncu Kadrosu: Burak Deniz, Reha Özcan, Yağızcan Konyalı, Nesrin Cavadzade

Hazal Kaya Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Bizim Hikaye
 • 2016 - Kırık Kalpler Bankası (Sinema Filmi)
 • 2015 - Maral: En Güzel Hikayem
 • 2014 - İtirazım Var (Sinema Filmi)
 • 2014 - İtirazım Var (Sinema Filmi)
 • 2013 - A.Ş.K
 • 2013 - Mavi Dalga
 • 2012 - Son Yaz Balkanlar 1912
 • 2011 - Adını Feriha Koydum
 • 2011 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
 • 2008 - Aşk-ı Memnu
 • 2007 - Genco
 • 2006 - Acemi Cadı

Benzer Biyografiler

Melisa Döngel Kimdir?
Melisa Döngel
Oyuncu
Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu
Oyuncu
Münir Akça Kimdir?
Münir Akça
Oyuncu
Reha Özcan Kimdir?
Reha Özcan
Oyuncu
Pelin Ermiş
Oyuncu
Nebahat Çehre
Oyuncu

1 Yorum

 1. rebeka

  9 Mayıs 2017 at 12:46

  hazal abla çok güzelsin

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir