İlgini çekebilir

Kutsi kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.08.2018 00:29
Sedef Avcı

Sedef Avcı Kimdir ?

Sedef Avcı Biyografisi

Sedef Avcı, 22 Ocak 1982 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde güzelliği ve kültürü ile ön plana çıkan isimlerden birisi olmayı başarmıştır. Ailesinin de desteği ile birlikte eğitim hayatında son derece başarılı bir isim olmayı başaran Sedef Avcı, eğitim hayatını da bu şekilde ilerletmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü okuyarak buradan başarılı bir şekilde mezun olan ve sonrasında güzelliği ile çevresindeki birçok kişinin dikkatini çeken Sedef Avcı, arkasında gördüğü destek ile birlikte bu güzelliği değerlendirebilmek adına ilk somut adımlarını atmış ve bu anlamda hayatı çok ciddi bir şekilde değişmiştir.

1997 YILINDA MODEL OLARAK DERECE ELDE ETTİ

Daha önceden kafasında herhangi bir şekilde modellik ya da oyunculuk üzerine hedefi bulunmayan Sedef Avcı, çevresinden gördüğü destek ve aldığı öneriler ile birlikte 1997 Elite Model Look yarışmasına katılmıştır ve bu yarışmada birinci olarak adından çok ciddi anlamda söz ettirmiştir. Yarışmanın ardından ise kendisine oyunculuğun da kapıları çok hızlı bir şekilde açılmıştır.

İLK DİZİ PROJESİ 1997 YILINDA BÖYLE Mİ OLACAKTI OLDU

Modelliğinin hemen arkasından zaman içerisinde dizi teklifleri almaya başlayan ve kendisini televizyon ekranlarına adapte etme yoluna giden Sedef Avcı, profesyonel anlamda ki ilk oyunculuk deneyimini 1997 yılının sevilen dizilerinden birisi olan Böyle Mi Olacaktı kadrosuna girerek yaşadı. Dizinin kadrosunda Berna Laçin, Hakan Ural, Açelya Akkoyun gibi isimler yer aldı ve 6 sene boyunca devam etti.

2005 YILINDA YANIK KOZA DİZİSİNE GİRDİ

Uzun süren bir dizi oyunculuğu deneyiminin ardından 2 sene ara verdikten sonra yeniden oyunculuk teklifi alan ve 2005 yılında Yanık Koza dizisi kadrosuna giren Sedef Avcı, bu dizi ile birlikte adını çok daha geniş kitlelere duyurmuştur. Dizinin kadrosunda Yavuz Bingöl, Mete Horozoğlu, Ayça İnci ve Mustafa Alabora gibi isimler yer almış ve 3 sezon devam etmiştir.

2007 YILINDA MENEKŞE İLE HALİL DİZİSİNDE BAŞROL OYNADI

2007 yılının en çok merak uyandıran ve kadrosu ile de fark yaratan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Menekşe ile Halil dizisi kadrosunda başrol oyuncusu olarak yer alma başarısını göstermiştir. Kıvanç Tatlıtuğ, Murat Daltaban, Fırat Tanış gibi isimlerin yer aldığı proje 36 bölüm sonunda final yapmıştır.

İLK BEYAZPERDE PROJESİ HAYATTAN KORKMA FİLMİ OLDU

2007 yılında ilk beyazperde projesi olarak yer almış olduğu Hayattan Korkma filmi vizyona girmiştir. Film vizyonda çok iyi bir gişe elde edemese de kadrosu ile çok ciddi anlamda fark yaratan projelerden birisi olmuştur. Filmde Tarık Pabuççuoğlu, Hakan Boyav, Suzan Aksoy ve Mert Fırat gibi isimler yer almıştır.

2007 YILININ SONUNDA YAPRAK DÖKÜMÜ KADROSUNA GİRDİ

2007 yılının son çeyreğinde televizyon ekranlarının sevilen ve reyting rekorları kıran dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Yaprak Dökümü dizi kadrosuna girerek 2 sene boyunca bu dizide adından çok ciddi anlamda söz ettirmeyi başarmıştır. Dizide kendisi ile birlikte Halil Ergün, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar, Gökçe Bahadır gibi isimler de yer almıştır.

2009 YILINDA EZEL DİZİSİ KADROSUNA GİRDİ

2009 yılının mükemmel izlenme rakamları ile reyting rekorları kıran dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Ezel dizisi kadrosuna da başrol oyuncularından birisi olarak giriş yaptı ve bu anlamda adından söz ettirdi. Dizide Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay gibi isimler yer almıştır ve 71 bölüm çekilmiştir.

2015 YILINDA BEDEL DİZİSİNDE YER ALDI

Arada geçen süre içerisinde birçok farklı proje içerisinde yeniden kendisini göstermeyi başaran ve bu anlamda fark yaratan Sedef Avcı, 2015 yılında Bedel dizisi kadrosunda başrol oyuncusu olarak yer alma başarısını gösterdi. Başrollerinde kendisi ile birlikte Berk Ercan, Necip Memili, Devrim Saltoğlu gibi isimler yer aldı ve 20 bölüm sonunda proje final vermek durumunda kaldı.

2017 YILINDA EVLAT KOKUSU BAŞROLÜ GELDİ

2017 yılının kadrosu ve konusu itibari ile en çok dikkatleri üzerine çeken projelerinden biri olarak dikkatleri çeken Evlat Kokusu dizisinin başrol oyuncularından biri olarak yeniden sevenlerinin karşısına çıktı ve dizide Zümrüt Akbaş karakterine hayat verdi. Dizide kendisi ile birlikte Barış Kılıç, Hande Soral, Murat Han, Yeşim Salkım ve Mustafa Avkıran gibi isimler yer aldı.

Sedef Avcı Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Yasemin Öztürk Kimdir?
Yasemin Öztürk
Oyuncu
Volkan Ünal
Volkan Ünal
Oyuncu
Uğur Pektaş (Arka Sokaklar Murat) Kimdir?
Uğur Pektaş
Oyuncu
Figen Evren Kimdir?
Figen Evren
Oyuncu
İstanbullu Gelin Dizisi (İpek Bilgin) Kimdir?
İpek Bilgin
Oyuncu
Ömür Arpacı Kimdir?
Ömür Arpacı
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.