İlgini çekebilir

Damla Ersubaşı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 10:15
Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy Kimdir ?

Çağatay Ulusoy Biyografisi

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren hırsı ve girişimci kişiliği ile ciddi anlamda ön plana çıkan Ulusoy, eğitim hayatında da başarılı bir şekilde gitmiştir ancak aklında her zaman mankenlik ve oyunculuk yapmak yatıyordu. Başarılı geçen bir lise hayatı vardı.

Lise hayatının hemen ardından İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünü kazanmıştır. Burada okumaya başlaması ile birlikte aklının bir köşesinde bulunan meslek oyunculuk için de girişimlere başlamıştır. Ayla Algan tarafından bu zamanlarda profesyonel oyunculuk için eğitimler almaya başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Çağatay Ulusoy, bu zamanlarda yakışıklılığı ile de dikkat çekerken okulunda da popüler olan isimlerden birisi olarak dikkat çekiyordu. Çağatay Ulusoy, 2010 Best Model of Turkey birincisi olarak kısa zaman içerisinde televizyon ekranlarında da insanların tanıdığı bir isim olarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Ulusoy, mankenliği ile kısa zaman içerisinde ilgiyi üzerine çektiği gibi Ayla Algan’dan aldığı eğitimlerin ardından Akademi 35 Buçuk Sanat Evi kadrosuna dahil olmuş ve eğitimlerine buradan devam etmiştir. Mankenlik ardından kendisini tüm Türkiye’nin tanıması, onu kısa zaman içerisinde televizyon ekranlarına kazandırdı.

Çağatay Ulusoy, televizyon ekranlarında ilk projesi olarak Adını Feriha Koydum dizisi kadrosuna girerek başladı. Mankenliği sonrasında ilk dizisi projesi olan Ulusoy, bu dizide başrol oyuncusu olarak yer aldı ve Emir Sarrafoğlu karakterine hayat verdi. Dizide aynı zamanda kendi ile birlikte Vahide Perçin, Hazal Kaya ve Metin Çekmez gibi isimlerde yer alıyordu.

Bu dizideki mükemmel oyunculuğu dikkat çekti. 2012 yılında Eve Düşen Yıldırım dizisine bir önceki dizisinde canlandırdığı Emir Sarrafoğlu karakteri ile konuk oyuncu olarak dahil oldu. Bu karakter kısa bir zaman dilimi içerisinde halk tarafından da son derece ciddi bir şekilde sevildi ve yapımcılar bu anlamda geri planda kalmadılar.

2011 yılında ise yine başrolünde yer aldığı Anadolu Kartalları filmi kadrosunda yer aldı. Türk Hava Kuvvetleri’ni anlatan bu filmde Engin Altan Düzyatan, Ekin Türkmen, Hande Subaşı ve Özge Özpirinçci gibi isimler ile birlikte yer aldı. Proje, döneminin en sevilen ve takdir gören filmlerinden birisi olarak dikkat çekti.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

2012 yılında Emir’in Yolu dizisi çevrildi. Bu dizide Çağatay Ulusoy’un Emir Sarrafoğlu karakterine özgü şekilde çekilmiş bir dizi olarak dikkat çektiği gibi aynı zamanda oyuncunun ikinci başrol deneyimi olarak da ön plana çıktı. Dizide Gizem Karaca, Ceyda Ateş gibi isimlerde yer alıyordu ki döneminde fazlası ile popüler oldu.

2012 yılında ise yine Paranoya isimli bir kısa film projesinde yer aldı. Hemen ardından 2013 yılında başlayan Medcezir dizisi projesinde de başrol oyuncusu olma fırsatına erişti. Dizi döneminin en çok sevilen ve seyredilen projesi oldu. Dizide kendi ile birlikte Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tuhay ve Şebnem Dönmez gibi usta isimler de yer alıyordu.

Çağatay Ulusoy’un en büyük projesi ise 2015 yılında beyazperdeye çıkan Delibal filmi oldu. Romantik dram tarzındaki bu filmdeki oyunculuğu ile herkesin takdirini topladı ve duygu yoğunluğu ile insanları ağlattı. Dizide aynı zamanda Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avci Danyal gibi usta isimlerde yer alıyordu. Film uzun süre sinemalarda kaldı.

ÖDÜLLERİ

Ulusoy, Delibal filmindeki mükemmel oyunculuğu ile fark yarattı ve 2015 Altın Kelebek En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

İÇERDE DİZİSİ SARP YILMAZ KARAKTERİ

İçerde Dizisi Oyuncular

Çağatay Ulusoy, 2016 yılı içerisinde Colin’s markasının reklam yüzü olarak birçok farklı reklamda karşımıza çıktı. Bu proje, Delibal filminin getirdiği başarının ardından ortaya çıktı ve reklam yüzü olarak da kariyerine yeni bir sayfa ekledi.

Şuan ise televizyonlarda yayınlanan İçerde dizisi kadrosunda başrol oynamaktadır. Dizide Sarp Yılmaz karakterine hayat veren Çağatay Ulusoy, aynı zamanda Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Bensu Soral ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler ile birlikte oynamaktadır. Dizi, günümüzün en çok izlenen dizilerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Çağatay Ulusoy Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Damla Colbay (İçerde Dizisi Eylem) Vikipedi
Damla Colbay
Oyuncu
Barış Kıralioğlu Nereli?
Barış Kıralioğlu
Oyuncu
Buket Dereoğlu
Buket Dereoğlu
Oyuncu
Murat Aygen Kimdir?
Murat Aygen
Oyuncu
Nihan Aslı Elmas Kimdir?
Nihan Aslı Elmas
Oyuncu
Yıldıray Şahinler (İçerde Dizisi Alyanak)
Yıldıray Şahinler
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir