İlgini çekebilir

Gizem Altunay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.11.2017 15:15
Aslı İçözü Kimdir?

Aslı İçözü Kimdir ?

Aslı İçözü Biyografisi

Aslı İçözü kimdir, 27 Eylül 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde yaptıktan sonra 1992 yılında Şehir Tiyatroları'nda yer aldı.

Bir çok başarılı sinema ve dizi film`de rol almış olup , Oyunculuk Atölyesi'nde öğretmenlik yapmıştır. Semaver Kumpanya Topluluğu kurucuları arasında yer almaktadır. 

Aslı İçözü Dizi ve Filmleri

Ekran karşısındaki ilk projesi 1986 yılında çekilen ve Türkiye'nin ilk dizileri arasında olan"Çalıkuşu" dizisinde öğrencilerden birini oynamıştır. Tiyatro alanına yönlenen oyuncu "Çalıkuşu" projesinden tam 22 sene sonra sevilen bir dizi olan fakat ikinci sezonu çekilmeyen "Düğün Şarkıcısı" dizisinde Münevver karakterini canlandırmıştır.

Fakat en aktif olduğu dizilerden biri 2010-2012 yılları arasında çekilen ve zamanın popüler dizileri arasında olan "Yer Gök Aşk" dizisinde canlandırdığı Hala karakteridir.

İlk ve tek oynadığı sinema projesi ise 20 Aralık 2013 tarihinde vizyona giren ve Biket İlhan'ın yönetmenliğini yaptığı "Yarım Kalan Mucize" filminde Fatma karakteri olmuştur.

Kızlarım İçin

2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve senaryosunu Zülküf Yücel'in hazırladığı "Kızlarım İçin" dizisinde Semiha Şehirlioğlu karakterini canlandırmaktadır.  Dizide Yağız karakterini canlandıran Serdar Özer ve Egemen karakterini canlandıran Anıl Tetik'in kaza sonucu yatalak kalan annesini canlandırmaktadır.

Kızlarım için dizisi oyuncularıAnıl Tetik kimdirSerdar Özer kimdirFikret Kuşkan kimdirNuman Çakır kimdirMeltem Gülenç kimdir

Aslı İçözü Foto Galeri

Aslı İçözü Projeleri

  • 2006 - Avrupa Yakası
  • 2007 - Düğün Şarkıcısı
  • 2008/2009 - Bahar Dalları
  • 2009/2011 - Yer Gök Aşk
  • 2011 - Al Yazmalım
  • 2013 - 2014 Çalıkuşu
  • 2014 - Güllerin Savaşı
  • 2017 - Kızlarım İçin

Benzer Biyografiler

Ahsen Eroğlu Vikipedi
Ahsen Eroğlu
Oyuncu
Uğur Kurul Kimdir?
Uğur Kurul
Oyuncu
Fikret Kuşkan Kimdir?
Fikret Kuşkan
Oyuncu
Berk Yaygın Kaç Yaşında
Berk Yaygın
Oyuncu
Numan Çakır Kaç Yaşında?
Numan Çakır
Oyuncu
Elifcan Ongurlar Kimdir?
Elifcan Ongurlar
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.