İlgini çekebilir

Emre Bol kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 03:45
Hande Soral Kimdir?

Hande Soral Kimdir ?

Hande Soral Biyografisi

Hande Soral, 2 Şubat 1987 tarihinde Bursa’nın İnegöl şehrinde dünyaya gelmiştir. İçerde dizisinin sevilen başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çeken Bensu Soral’ın ablası olarak da tanınır ve bununla birlikte kardeşinin de oyunculuk sektöründe yer alması için ciddi anlamda ön ayak olmuştur ve bu neden dolayısı ile fark yaratmıştır.

Bu anlamda herhangi bir tahsisi olmayan ya da kendisine geleceğin mesleği olarak oyunculuğu herhangi bir şekilde tercih etmeyen Hande Soral, çok ciddi anlamda tesadüf eseri televizyon dünyasında kendisini göstermiş ve bu anlamda televizyon dünyasının en çok sevilen isimlerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

KOMEDİ DÜKKÂNI HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Döneminin en çok izlenen televizyon programlarından birisi olarak dikkatleri çeken Komedi Dükkanı, Hande Soral ismini televizyonlara kazandıran projelerden birisi olarak dikkatleri çekti. Tolga Çevik, Salih Kalyon ve Özer Atik gibi isimlerin yer aldığı bu programda konuk oyuncu olarak sahneye davet edildi. O günden sonra ise programın yapımcısı olan Sinan Çetin tarafından oyunculuğa ciddi anlamda teşvik edilerek bu anlamda hayatımıza giriş yaptı.

İLK PROFESYONEL PROJESİ KÜÇÜK KADINLAR DİZİSİ OLDU

Komedi Dükkanı serüveninin hemen ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde dizi teklifi alan ve güzelliği ile herkesi kendisine hayran bırakmayı da başaran Hande Soral, Küçük Kadınlar dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak kendisini gösterdi ve ülkenin en popüler kadın oyuncularından birisi oldu. Dizide kendisi ile birlikte Özge Borak, Fulya Zenginer, Ekin Türkmen gibi isimler yer aldı ve dizi 120 bölüm boyunca çekildi.

2012 YILINDA ALEV ALEV DİZİSİNDE BAŞROL OYNADI

Oyunculuk yetenekleri ve güzelliği ile birlikte izleyenleri büyüleyen ve kısa zaman içerisinde çok ciddi bir hayran kitlesine erişmeyi başaran Hande Soral, 2012 yılında Alev Alev dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak da dikkat çekti. Dizinin kadrosunda Rojda Demirer, İlker İnanoğlu ve Berk Oktay gibi isimler yer aldı ancak sadece 16 bölüm çekilebildi.

2013 YILINDA FATİH DİZİSİNE GİRDİ

Faruk Aksoy’un gişe rekorları kıran film projesi Fetih 1453’ün ardından Fatih dizisini de televizyona uyarlaması ile birlikte çok geniş kitleler büyük umutlar besleyerek bu diziyi de yayına aldılar ve Hande Soral, dizide Gevherhan Sultan karakterine hayat vererek başrol oynadı. Dizinin kadrosunda Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Seda Akman ve Dağhan Külegeç gibi isimler yer aldı ancak dizi sadece 5 bölüm çekildi.

2014 YILINDA ÇALIKUŞU DİZİSİNE GİRDİ VE BAŞROL OYNADI

Çağan ırmak imzası taşıyan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve kadrosu ile de ilgi çekici bir proje olmayı başaran Çalıkuşu dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olmayı başardı. Dizinin kadrosunda Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Hilmi Cem İntepe ve Begüm Kütük Yaşaroğlu gibi isimler yer aldı ve 30 bölüm çekildi.

2016 YILINDA KALBİM YANGIN YERİ DİZİSİ

2016 yılının ilgi çekici bir kadro ile ekranlara gelen dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken Kalbim Yangın Yeri dizisinin de başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekti Hande Soral. Dizide kendisi ile birlikte Kaan Yıldırım, Ece Çeşmioğlu, Oğuz Peçe gibi isimler yer aldı ancak dizi çok uzun süre devam etmedi.

2017 YILINDA İSE EVLAT KOKUSU BAŞROLÜ GELDİ

2017 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olarak başlayan ve kısa zaman içerisinde herkesi kendisine hayran bırakmayı başaran Evlat Kokusu dizisinin da başrol oyuncusu olma başarısını gösterdi. Hande Soral, bu dizide Zeynep karakterine hayat vererek izleyenlerin beğenisini yeniden topladı. Dizinin ustalar ile dolu kadrosunda kendisi ile birlikte Barış Kılıç, Sedef Avcı, Yeşim Salkım ve Murat Han gibi isimler yer aldı.

Hande Soral Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

 • 2017 - Evlat Kokusu
 • 2016 - Kalbim Yangın Yeri
 • 2014 - Yılanların Öcü
 • 2014 - Çalıkuşu
 • 2012 - Alev Alev
 • 2011 - Bir Günah Gibi
 • 2010 - Gecekondu
 • 2008 - Küçük Kadınlar

Benzer Biyografiler

Sedef Avcı
Sedef Avcı
Oyuncu
Turgay Kantürk Kimdir?
Turgay Kantürk
Oyuncu
Murat Han Kimdir?
Murat Han
Oyuncu
Yosi Mizrahi Kimdir?
Yosi Mizrahi
Oyuncu
Dilan Telkök ( Evlat Kokusu Cemre ) Kimdir?
Dilan Telkök
Oyuncu
Oğuz Peçe Kimdir?
Oğuz Peçe
Oyuncu

1 Yorum

 1. Mehmetali

  22 Ekim 2016 at 14:20

  Abla bends kova burcuyum ama Ben 13 subatta dogdum

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdir.TV sitesinde ağırlıklı olarak oyuncu ve gündemdeki kişilerin güncel biyografi bilgileri yayınlanmaktadır. Yayınlanan biyografi içerikleri editörlerimiz tarafından araştırılak, özgün bir şekilde hazırlanmaktatır.

Biyografi ve oyuncu bilgilerinin farklı sitelerde yayınlanması için izin alınması ve kimdir.tv sitesinin kaynak göstermesi gerekmektedir.