İlgini çekebilir

Kaya Sensev kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.02.2017 15:02
Murat Han Kimdir?
indirim7.com

Murat Han Kimdir ?

Murat Han Biyografisi

Murat Han, 1 Mayıs 1975 tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren kendisine geleceğin mesleği olarak oyunculuğu ve tiyatro seçen ve bu anlamda ailesinin de desteğini arkasına alarak ilerleme başarısını gösteren Murat Han, zaman içerisinde eğitimini de bu anlamda ilerletme yoluna gitmiştir.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü okuyarak buradan başarılı bir şekilde mezun olan Murat Han, sonrasında Amerika’nın Los Angeles eyaletine giderek Stella Adler Oyunculuk Akademisi bünyesinde de eğitim alarak bu anlamda profesyonel eğitimini noktalamış ve 9 sene boyunca Amerika’da yaşadıktan sonra tekrardan ülkemize dönüş yapmıştır.

TÜRKİYE’DE Kİ İLK PROFESYONEL PROJESİ 2007 YILINDA VAZGEÇ GÖNLÜM DİZİSİDİR

Amerika’da ki yaşantısını sonlandırdıktan sonra ülkemize geri dönen ve zaman içerisinde yapımcıların en çok üzerine düştüğü isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Murat Han, yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyordu. 2007 yılında ilk dizi projesi olan Vazgeç Gönlüm kadrosuna başrol oyuncusu olarak katıldı. Dizide kendisi ile birlikte İrem Altuğ, Bulut Aras, Çiğdem Batur ve Tamer Levent gibi isimler yer aldı.

YİNE 2007 YILINDA MUTLULUK FİLMİ İLE TANINDI

2007 yılının beyazperde de ki en çok konuşulan projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Zülfü Livaneli imzalı projesi olarak tanıdığımız Mutluluk filmi ile ilk beyazperde projesi deneyimine çıktı ve bu anlamda fark yarattı. Özgü Namal, Talat Bulut ve Lale Mansur gibi isimler ile birlikte yer aldığı projede aynı zamanda ödül almayı da başardı.

2009 YILINDA ÖMRE BEDEL DİZİSİ İLE FARK YARATTI

2009 yılının kadrosu ve konusu ile birlikte en çok fark yaratan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Ömre Bedel dizisinde de başrol oyuncusu olarak yer alma fırsatını yakaladı ve birçok ünlü isim ile birlikte izleyici karşısına çıktı. Begüm Birgören, Mehmet Ali Nuroğlu, Özge Özder gibi isimlerin yer aldığı dizi 71 bölüm sonunda final yaptı.

2012 YILINDA EVE DÜŞEN YILDIRIM

Zaman içerisinde dizi projelerinin aranan isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başaran Murat Han, 2012 yılında Eve Düşen Yıldırım dizisinin kadrosuna başrol oyuncusu olarak girdi ve yine sevenlerinin karşısına çıktı. Gizem Karaca, Seda Akman gibi isimler ile başrollerini paylaştığı dizi 22 bölüm sonunda tutulmadığı için final yaptı.

2013 YILINDA SANA BİR SIR VERECEĞİM DİZİSİNDE YER ALDI

Türkiye’nin ilk fantastik projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve aynı zamanda birçok yeni ismi de televizyonlara kazandıran dizi projesi olarak dikkatleri çeken Sana Bir Sır Vereceğim dizisinin kadrosunda da başrol oyuncusu olarak yer aldı. Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir ve Berk Cankat gibi isimlerin yer aldığı bu proje 29 bölüm sonunda final yapmıştır.

2017 YILINDA EVLAT KOKUSU PROJESİ GELDİ

Zaman içerisinde televizyon ekranlarının en çok aranan ve beğenilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başaran Murat Han, bu sürecin ardından ise 2017 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Evlat Kokusu dizisinin kadrosuna girmeyi başardı. Dizide kendisi ile birlikte Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Yeşim Salkım gibi isimler yer aldı ve kısa zaman içerisinde ciddi anlamda popüler oldu. Cevahir Akbaş karakterine hayat vererek herkesin beğenisini toplamıştır.

ÖDÜLLERİ

Kendisinin de ilk beyazperde projesi olarak dikkatleri çeken Mutluluk filmindeki mükemmel performansı ile kısa zaman içerisinde sektörünün fark yaratan isimlerinden birisi oldu.

2007 Altın Portakal Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu (Mutluluk Filmi)

 

Murat Han Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

 • Vazgeç Gönlüm (2007-2009)
 • Mutluluk (2007)
 • Vicdan (2008)
 • Ömre Bedel (2009-2011)
 • Hesaplaşma (2009)
 • Sensiz Olmaz (2011)
 • Eve Düşen Yıldırım (2012)
 • Sana Bir Sır Vereceğim (2013-2014)
 • Hatasız Kul Olmaz (2014)
 • Kervan 1915 (2016)
 • Evlat Kokusu ( 2017)

Benzer Biyografiler

Ekin Koç Dizileri
Ekin Koç
Oyuncu
Sedef Avcı
Sedef Avcı
Oyuncu
Bora Cengiz Kimdir?
Bora Cengiz
Oyuncu
Barış Kılıç Kimdir?
Barış Kılıç
Oyuncu
Hande Soral Kimdir?
Hande Soral
Oyuncu
Esra Ronabar Kimdir?
Esra Ronabar
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir