İlgini çekebilir

Müfit Can Saçıntı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.12.2020 13:34

Ayşe Akın Kimdir ?

Ayşe Akın Biyografisi

Ayşe Akın kimdir? Ayşe Akın kaç yaşında? Nereli? Kaç kilo? Nasıl zayıfladı? Oynadığı diziler ve filmler hangileridir? İşte tüm sorularınızın cevabını bulacağınız Ayşe Akın Biyografisi!

Ayşe Akın, 3 Nisan 1993'te Belçika'da dünyaya geldi. Ailesinin nüfusu Afyonkarahisar iline bağlıdır. Böylelikle ''Ayşe Akın nerelidir? Memleketi neresidir?'' sorularının cevabını da vermiş olduk. Güzelliğiyle gözleri kamaştıran oyuncunun gerçek ismi Ayşe Özdemir'dir. Yabancı dil bilgisine güvenen Ayşe Akın 4 dili akıcı bir şekilde bilmektedir. Belçika'da 2010 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olmuştur.

Ona yurt dışında söylemesi daha kolay olduğu için ''Ayshe'' denilmektedir. 1.70 m boyundaki güzel oyuncu, 4 yaşında ajansa ailesi tarafından yazılmıştır. Küçük yaşlardan itibaren fotomodellik yapmış ve geleceğinin açık oluşunu o yıllarda herkese göstermiştir. 12 yaşında iken futbola duyduğu ilgi onun 6 ay kadar bir kulüpte futbol oynamaya itmiştir.

Belçika'da iken işletme bölümü okuyordu fakat Türkiye'ye gelmesi ve sonrasında kendisine gelen oyunculuk teklifleri okulu bırakıp oyunculuğa yönelmesine sebep olmuştur. Çoğumuzun yakından tanıdığı Mehmet Ali Erbil ile yaklaşık 2 ay birlikte olmuştur. Ajda Pekkan'ın ''Kim Ne Derse Desin'' adlı  şarkıda  Cem Belevi ile birlikte düet yaptı.

Ayshe Akın & Cem Belevi ''Kim Ne Derse Dersin'' Klibinden Bu Videoyu İzleyebilirsiniz.

Ayşe Akın bu şarkıyı Fransızca olarak ta seslendirmiştir. Ayşe Akın henüz 18 yaşında iken eski Fenerbahçe futbolcusu Önder Turacı ile evlenmiş fakat evlilikleri kısa sürmüştür. 2012 yılında Önder Turacı ile boşanan Ayşe Akın, dizi kariyerine ilk adımını Kanal D ekranlarında yayınlanan ''Güllerin Savaşı'' adlı dizide atmıştır. Dizide Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç gibi ünlü isimlerle birlikte oynamıştır. Cenevizli Gabriela karakterini canlanrarak  Muhteşem Yüzyıl dizisinde kısa süreli olarak yer aldı.

Ayşe (Ayshe) Akın İnsanlık Suçu Dizisinde

Ayşe Akın Kanal D ekranlarında yayınlanan ''İnsanlık Suçu'' adlı dizide ''Neslihan'' karakterini canlandırmaktadır. Dizide Gökhan'ın sekreteri rolünde oynamakta.

 

Ayşe Akın Foto Galeri

Oynadığı Diziler

Benzer Biyografiler

Münire Apaydın Kimdir?
Münire Apaydın
Oyuncu
Damla Sönmez Kimdir?
Damla Sönmez
Oyuncu
Kaan Yıldırım Kimdir?
Kaan Yıldırım
Oyuncu
Selma Ergeç
Selma Ergeç
Oyuncu
Serhan Onat Kimdir?
Serhan Onat
Oyuncu
Meltem Cumbul
Meltem Cumbul
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.