İlgini çekebilir

Cezmi Baskın kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 31.03.2018 21:49
Gİzem Karaca Kimdir?

Gizem Karaca Kimdir ?

Gizem Karaca Biyografisi

Gizem Karaca, 07 Eylül 1992 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde ailesinin ABD’ye taşınması ile birlikte ülkemizden ayrıldı ve lise yıllarına kadar Amerika ve Kanada’da yaşadıktan sonra lise yıllarında okurken ülkemize yeniden dönme şansına sahip oldu. Eğitim hayatında da son derece başarılıydı.

Sonrasında ülkemizde İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanarak burayı okudu ve buradan başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimleri almak ve bu anlamda televizyon ekranlarında yer alabilmek adına da yine son derece somut adımlar atarak ülkemiz genelinde fark yaratmaya başladı.

MANKENLİK KARİYERİ

Gizem Karaca ismini ilk olarak podyumlarda tanımaya başladık. Güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gizem Karaca, Miss Turkey 2011 yarışmasına katılarak yarışmada ikinciliği elde etmiş ve o dönemde çok ciddi bir şekilde fark yaratmıştır.

Sonrasında Miss World 2011 En İyi Ulusal Elbise Ödülü kazanarak bu anlamda uluslar arası platformda da adından sıklık ile söz ettirmeyi başarmıştır.

İLK DİZİ PROJESİ EVE DÜŞEN YILDIRIM OLDU

Seneler 2012 olduğunda mankenlik kariyeri ile adından çok ciddi anlamda söz ettiren ve güzelliği ile herkesi etkileyen Gizem Karaca, Eve Düşen Yıldırım dizisi kadrosuna girerek ilk televizyon projesinde başrol oynama şansını yakaladı ki kendisi Muazzez karakterine bu dizide hayat verme yoluna gitti. Dizinin başrollerinde Murat Han, Seda Akman gibi isimler yer aldı ve 22 bölüm çekildi.

2013 YILINDA EMİR’İN YOLU DİZİSİNDE YER ALDI

Zaman içerisinde projelerin vazgeçilmez ve aranan isimlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çeken Gizem Karaca, 2013 yılında Emir’in Yolu dizisinde Umut Özden karakteri ile birlikte yeniden başrol oyuncusu olma şansına erişmiştir. Dizinin kadrosunda Berk Oktay, Şükrü Özyıldız ve Laçin Ceylan gibi isimler yer almıştır ve 33 bölüm çekilmiştir.

2014 YILINDA GÜZEL KÖYLÜ PROJESİ GELDİ

Ege komedilerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkması ile birlikte döneminin çekilen en güzel dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken Güzel Köylü dizisi kadrosunda Gül Sümbül karakteri ile birlikte yine başrol oyuncusu olma başarısını göstermiştir. Dizinin kadrosunda Berk Cankat, Mehmet Ali Nuraoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimler yer aldı ve dizi 52 bölüm boyunca devam etti.

2016 YILINDA İSTANBUL SOKAKLARI DİZİSİNDE BAŞROL OYNADI

Seneler 2016 yılını gösterdiğinde son derece iddialı bir proje olarak ortaya çıkmayı başaran İstanbul Sokakları dizisi kadrosunda da yine başrol oynayabilme şansını yakaladı. Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda kendisi ile birlikte Caner Cindoruk, Rıza Kocaoğlu ve Naz Elmas gibi isimler yer aldı ve sonrasında dizi 9 bölümün sonunda tutulmadığından dolayı yayından kaldırılmak durumunda kaldı.

2017 YILINDA İÇİMDEKİ FIRTINA DİZİSİ BAŞROLÜ GELDİ

Yine 2017 yılının en iddialı ve popüler olması beklenen dizilerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çeken İçimdeki Fırtına dizisi kadrosunda da Deniz karakterine hayat vererek birçok usta isim ile birlikte başrol oynama şansını yakalamıştır. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Merve Boluğur, Yusuf Çim, Mehmet Özgür gibi isimler yer almıştır ve son derece tutulmuş bir proje olmuştur.

2018 Yılında Kanal D ekranlarında yayınlanacak ''İnsanlık Suçu'' adlı dizide başrol oynayacak

Gizem Karaca ''Suna'' karakterine can verecek.

Gizem Karaca Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • 2018 - İnsanlık Suçu
  • 2017 - İçimdeki Fırtına
  • 2016 - İstanbul Sokakları
  • 2014 - Güzel Köylü
  • 2014 - Seni Seviyorum Adamım (Sinema Filmi)
  • 2013 - Benim Hala Umudum Var
  • 2012 - Emir'in Yolu
  • 2012 - Eve Düşen Yıldırım

Benzer Biyografiler

Servet Pandur
Servet Pandur
Oyuncu
Yusuf Çim Kimdir?
Yusuf Çim
Oyuncu
Melike İpek Yalova Kimdir?
Melike İpek Yalova
Oyuncu
Güven Murat Akpınar Kimdir?
Güven Murat Akpınar
Oyuncu
Berkay Ateş Kimdir?
Berkay Ateş
Oyuncu
Burak Yamantürk
Burak Yamantürk
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir