İlgini çekebilir

Tuğçe Dural kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2021 20:34
Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Kimdir ?

Didem İnselel Biyografisi

Uğur Didem İnselel, 13 Temmuz 1976 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Birçok oyuncunun olduğu gibi kendisi de çok küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa karşı son derece ilgili yetişmiş ve bu anlamda ailesinin de desteğini arkasına alarak kısa bir zaman dilimi içerisinde oyunculuk eğitimleri alabilmek adına somut adımlar atma yoluna gitmiştir.

Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü bünyesinde kendisi için profesyonel eğitimini tamamlayan ve zaman içerisinde güzelliği ile de çok ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Didem İnselel, zaman içerisinde dizi ve film projelerinin ön planda olan isimleri arasına girdi ve profesyonel kariyerine de bu anlamda hızlı bir giriş yaptı.

İLK PROJESİ 2003 YILINDA SERSERİ AŞIKLAR OLDU

Profesyonel kariyerinde ki ilk projesine ise 2003 yılında usta oyuncu kadrosuna sahip olan Serseri Aşıklar dizisi ile birlikte çıkarak adından oyunculuk yetenekleri ve güzelliği ile ciddi anlamda söz ettirmeyi başardı. Dizinin kadrosunda Nurseli İdiz, Salih Güney, Müjde Ar ve Levent Üzümcü gibi isimler yer aldı.

2007 YILINDA KAVAK YELLERİ DİZİSİ İLE BİRLİKTE HERKES TARAFINDAN TANINDI

Arada geçen süreç içerisinde birçok farklı proje içerisinde yer alan ve kendisini tüm herkesin tanımasını sağlayan Uğur Didem İnselel’in gerçek anlamda tanınması ise 2007 yılında girmiş olduğu Kavak Yelleri dizisi oldu. Dizinin kadrosunda Pelin Karahan, Dağhan Külegeç ve Aslı Enver gibi isimler yer aldı ve yıllarca en çok izlenen dizilerden birisi olmayı başardı.

2012 YILINDA BENİ BÖYLE SEV DİZİSİ KADROSUNDA YER ALDI

Yine aradaki süreç dilimi içerisinde farklı dizi projelerinin vazgeçilmez isimlerinden birisi olarak dikkat çeken Didem İnselel, 2012 yılının en çok dikkatleri çeken projelerinden birisi olan Beni Böyle Sev dizisi kadrosunda da kendisine yer bulmayı başardı. Dizinin kadrosunda ise bu sefer Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Eda Ece ve Güven Kıraç gibi isimler yer aldı.

2014 YILINDA O HAYAT BENİM DİZİSİNDE BAŞROL

2014 yılı geldiğinde ise Fox TV ekranlarının reyting rekorları kıran dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken O Hayat Benim dizisi kadrosuna girdi ve bu dizinin kadrosunda başrol oyuncusu olarak kendisini gösterdi. Dizide aynı zamanda Ezgi Asaroğlu, Selen Seyven ve Keremcem yer aldı.

2016 YILINDA ARKADAŞLAR İYİDİR

 2016 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olarak karşımıza çıkan ve usta bir kadro toplayan Arkadaşlar İyidir dizisinin kadrosunda da yine kendisine yer bulma şansını yakalayarak ön plana çıkma başarısını gösterdi. Dizinin kadrosunda Aslı Melisa Uzun, İdris Nebi Taşkan, Akın Akınözü ve Cankat Aydos gibi isimler yer aldı.

2017 YILINDA DAYAN YÜREĞİM DİZİSİ PROJESİ GELDİ

2017 yılının yine en çok dikkat çeken ve ön plana çıkarak iddiasını kanıtlamış olan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Dayan Yüreğim dizisi kadrosuna da girmeyi başarmıştır. Dizide İnci Şanal karakterine hayat veren usta oyuncu ile birlikte aynı zamanda Cansel Elçin, Ece Uslu, Nilay Deniz, Berk Atan, Ege Aydan ve Bora Akkaş gibi isimler yer almıştır.

İstanbullu Gelin dizisinde ''Gözde'' karakterini canlandırmıştır

Didem İnselel, Star TV kanalında yayınlanan İstanbullu Gelin dizisine sonradan dahil oldu. Dizide izleyicilerin karşısına Gözde karakteri ile çıkan oyuncu seyircisinden alkış topladı.

Akıncı Dizisinde Aylin Karakterine Hayat Vermektedir

1 Ocak 2021 de ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Akıncı dizisinde ünlü oyuncu Aylin karakterine Büşra Develi Nergis karakterine, Şükrü Özyıldız ise Akıncı karakterine hayat vermektedir.

Didem İnselel Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Keremcem Kimdir?
Keremcem
Oyuncu Sanatçı
Nihal Yalçın Kimdir?
Nihal Yalçın
Oyuncu
Emre Karayel Vikipedi
Emre Karayel
Oyuncu
Aydan Koptur Kimdir?
Aydan Koptur
Oyuncu
Ahmet Bilgin Biyografi
Ahmet Bilgin
Oyuncu
Cansel Elçin
Cansel Elçin
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir