İlgini çekebilir

Serkan Çayoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.11.2017 14:48
Cankat Aydos Boyu Kaç cm

Cankat Aydos Kimdir ?

Cankat Aydos Biyografisi

Cankat Aydos Kimdir?

Cankat Aydos, 12 Aralık 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin de desteği ile birlikte küçük yaşlardan itibaren spor ile ilgili olan Aydos, zaman içerisinde oyunculuğa da çok ciddi anlamda merak salmış ve bu anlamda ilerleme yoluna gitmiştir. Tam 8 yıl boyunca profesyonel lisanslı basketbol oyuncusu olarak kariyer yapmıştır.

Eğitim hayatında da başarılı olan Aydos, bu başarısını hayalini kurduğu mesleğin okulu olan Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanarak daha da ileriye gitmiştir. Enteresan bir kişiliğe de sahip olan Aydos, daha okulu kazandığı yıllarda ilk dizi teklifini almış ve dizilerde oynamaya genç yaşlardan itibaren başlamıştır.

Kariyerinin ilk Yılları

Selçuk Üniversitesi’ni kazandığı yıllarda Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen proje Kayıp dizisi kadrosundan yer alması için teklifi kabul etmiş ve oyunculuk hayatına henüz öğrencilik yıllarında iken başlamıştır. Dizide kendisi ile birlikte Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli ve Dolunay Soysert gibi isimler yer almıştır. 2013 yılı yapımı dizi, Aydos’un ilk profesyonel projesi olmuştur.

Maral dizisi kadrosunda da yine aynı dönemler içerisinde bölümlük oyuncu olarak kendini izleyicilere gösterme şansına nail olmuştur. Genç yaşına rağmen her türlü karaktere bürünebilen oyuncu Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin başrollerini paylaştığı dizide yavaş yavaş ön plana çıkmış ve yapımcılara kendini göstermiştir.

Oyuncunun en çok ön plana çıktığı proje ise televizyon ekranlarının sevilen polisiye dizisi Behzat Ç. İle olmuştur. Dizide belli bir süre görev alan oyuncu, adından ciddi şekilde söz ettirmiştir. Dizinin yıldızlar ile dolu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Seda Bakan, Fatih Artman ve Ege Aydan gibi isimler yer almıştır. Uzun süre gündem konusu olmuştur.

Kariyerinin Gelişim Süreci

Yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlayan Cankat Aydos, 2014 yılı yapımı Emanet dizisi kadrosunda yer almıştır. Figüran rollerden birisinde yer alan ve çok uzun süre gözükmese de dizide fark yaratan isimlerden birisi olmuştur. Dizide aynı zamanda Mehmet Akif Alakurt, Özlem Yılmaz ve Engin Şenkan gibi isimlerde yer almaktadır.

Bu filmin ardından ise ilk beyazperde projesi olarak Karışık Kaset filmi kadrosunda yer almıştır. Sevilen proje içerisinde aynı zamanda Özge Özpirinçci, Sarp Apak, Bülent Emin Yarar ve Atilla Taş gibi isimlerde yer almıştır.

Genç oyuncu, televizyon ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda yan rollerden birisinde yer alarak kariyerini devam ettirmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Devrim Özder Akın, Emre Karayel, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Mekin ve Akın Akınözü gibi isimlerde yer almıştır. Dizi, çok tutmadığı için geçtiğimiz dönemde final yapmıştır.

Bir Deli Sevda Dizisi Kemal Rolü

Show TV'de yayınlanan ve Zafer Algöz ile Erkan Can gibi usta oyuncuların yanı sıra Erkan Kolçak Köstendil, Cansu Tosun, Erdinç Gülener, Seren Deniz Yalçın gibi başarılı oyuncuların da yer aldığı Bir Deli Sevda dizisi kadrosuna katılan Cankat Aydos, Bir Deli Sevda dizisinde Kemal rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Cankat Aydos, Hayati ve Diğerleri Dizisi Kadrosunda

Hayati ve Diğerleri Dizisi Oyuncuları

Senaryosunun Onur Özcan ve Murat Özsoy tarafından hazırlanan ve yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu'nun oturduğu Hayati ve Diğerleri dizisinin kadrosuna dahil olmuştur. 2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan dizide sürgün olan Faruk Kadıoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Hayati ve Diğerleri dizisinde Hayati karakterinde Celil Nalçakan, Hayatinin annesi rolünde usta oyuncu Günay Karacaoğlu ve dayısı Danyan rolünde Levent Ülgen yer almaktadır.

Hayati ve Diğerleri Dizisi Oyuncuları: Celil Nalçakan kimdirGünay Karacaoğlu kimdirLevent Ülgen kimdir

Cankat Aydos Foto Galeri

Cankat Aydos Projeleri

Benzer Biyografiler

Aybike Esin Tumluer Kimdir?
Aybike Esin Tumluer
Oyuncu
Sanem İşler Şen Kaç Yaşında?
Sanem İşler Şen
Oyuncu
Celil Nalçakan Kimdir?
Celil Nalçakan
Oyuncu
Ahmet Mekin Biyografi
Ahmet Mekin
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu
Tuncay Kaynak Nereli?
Tuncay Kaynak
Oyuncu

1 Yorum

  1. hakan sev

    9 Nisan 2017 at 21:12

    Merhaba tüm sanatçıları Kutlarım Aylin öcal gündüz ve saniye gündüz yıldırım ı göremedim

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir