İlgini çekebilir

Murat Başoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.05.2019 00:23
Ama Arkadaşlar İyidir İdris Nebi Taşkan Kimdir

İdris Nebi Taşkan Kimdir ?

İdris Nebi Taşkan Biyografisi

Günümüz dizi piyasasının sevilen isimlerinden birisi olan İdris Nebi Taşkan, 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren basketbola meraklı olan ve okulunda da basketbol takımlarında yer alan Taşkan, zaman içerisinde kendisini bu alanda profesyonel hale getirebilmek için çalışmış ve başarılı da olmuştur.

Yaşı ilerledikçe çevresi tarafından ciddi anlamda farkedilen İdris Nebi Taşkan, zaman içerisinde cast ajanslarının fotoğraf çekimlerinde yer almaya başlamış ve oyunculuğu da düşünmeye başlamıştır. Oyunculuk konusunda kendini zaman içerisinde deneme yoluna giden ve bu anlamda eğitimler alan Taşkan, ilerleyen süreçte dizi projelerinin de takip edilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

İlk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisi ile birlikte küçük bir rol ile televizyon ekranlarına çıkan, küçük bir rol olsa da yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Taşkan, aslında kendi yıldızını çok kısa bir zaman dilimi içerisinde parlatmayı başarmıştır. Oyunculuk performansı ve rollerindeki rahatlığı ile dikkat çeken Taşkan, zaman içerisinde yeni projelerden de teklif almıştır.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin bitmesinin ardından televizyon ekranlarının hala en çok sevilen dizilerinden birisi olarak dikkat çeken Poyraz Karayel dizisinde de bölümlük roller aldıktan sonra oyunculuk yeteneklerinin üst düzeyde olduğu görüşmüştür. Sonrasında ise günümüz dizilerinde artık ciddi anlamda ön plana çıkmasının da önü açılır.

Ardakaşlar İyidir dizisinde ilk defa başrol oyuncusu olmayı başaran İdris Nebi Taşkan, bu anlamda kendi kariyerinin de en büyük adımlarından birisini atmıştır. Arkadaşlar İyidir dizisinde Eren karakterini canlandıran genç isim, oyuncu koçlarından profesyonel eğitimler almaya ve kendisini çok daha ileriye götürmek için çabalamaktadır.

Profesyonel olarak basketbol oyunculuğunu da aynı anda yürütmekte olan İdris Nebi Taşkan, günümüzde ise Demir İnşaat Büyükçekmece Spor Kulübü bünyesinde profesyonel oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Genç oyuncu, yakın bir zaman dilimi içerisinde konservatuar bölümü okumayı hedeflemektedir.

İdris Nebi Taşkan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Alp Navruz
Alp Navruz
Oyuncu
Gürhan Elmalıoğlu Kimdir?
Gürhan Elmalıoğlu
Oyuncu
Neslihan Yeldan Kimdir?
Neslihan Yeldan
Oyuncu
Tuncay Kaynak Nereli?
Tuncay Kaynak
Oyuncu
Sanem İşler Şen Kaç Yaşında?
Sanem İşler Şen
Oyuncu
Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?
Pınar Çağlar Gençtürk
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.