İlgini çekebilir

Kenan Acar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.02.2017 14:30
Dağhan Külegeç (Kiraz Mevsimi Mete) Kaç Yaşında?

Dağhan Külegeç Kimdir ?

Dağhan Külegeç Biyografisi

Dağhan Külegeç, 18 Ekim 1978 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Kendisi ülkemizin popüler oyuncularından birisi olan Ayşe Erbulak ve kaligrafi sanatı ustası Rıza Külegeç çiftinin oğlu olarak bilinmektedir. Küçük yaşlarından itibaren ailesi nedeni ile sanat ve oyunculuk ile iç içe büyümüş ve bu anlamda kendisini ilerletmiştir.

Başarı ile geçen eğitim hayatının ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni kazanmış ve buradan zaman içerisinde başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Zamanla ailesinin de desteği ile birlikte oyunculuk konusunda kendisini geliştirmiştir ve ilk olarak kariyerine daha çok perde arkası kısımda çalışarak başlamıştır.

1994 yılında çeşitli programlarda montaj ekibi gibi kadrolarda görev alan ve A Takımı programının yardımcı yönetmenliği gibi konuları da yürüterek bu anlamda ciddi anlamda fark yaratma yoluna da gitmiştir.

İLK TELEVİZYON PROJESİ 1998 YILINDA BABA BANA REYTİNG AL

Dağhan Külegeç ismini ilk olarak televizyonlarda görmemize neden olan proje 1998 yılı geldiğinde Baba Bana Reyting Al dizisi oldu. Orta metraj bir dizi projesi olarak dikkatleri çekti ancak zaman içerisinde tutulmadığından dolayı ne yazık ki yayından kaldırılmak durumunda kalınan bir proje konumuna geldi.

2003 YILINDA LİSE DEFTERİ KADROSUNA GİRDİ

Seneler geçtikçe kendisini televizyon sektöründe çok daha ciddi bir şekilde gösteren ve herkes tarafından tanınmaya başlayan Külegeç, 2003 yılı geldiğinde ise Lise Defteri dizisi kadrosunda kendisini göstererek ön plana çıktı ve belli bir hayran kitlesi edindi. Dizinin kadrosunda Emre Altuğ, Ece Erken, Sarp Levendoğlu gibi isimler yer aldı ve 1 sezon sonunda yayından kaldırıldı.

2005 YILINDA HIRSIZ POLİS DİZİSİNDE JİLET METİN OLDU

Ülkemiz genelinde tanınmasına ön ayak olan projelerden birisini söyleyin deseniz sanıyorum ki 2005 yılında izleyenleri kendisine hayran bırakan Hırsız Polis dizisini bunların içerisinde net bir şekilde gösterebilme şansına sahip olabiliriz. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Uğur Yücel, Timuçin Esen, Özlem Düvencioğlu ve Rasim Öztekin gibi isimler yer almış ve 2 sene çekilmiştir.

2007 YILINDA KAVAK YELLERİ DİZİSİ İLE ZİRVEYE ULAŞTI

Gençlik dizileri furyasının ilk ciddi adımlarından birisi olarak dikkatleri çeken ve televizyon dünyasına birçok yeni yüz kazandıran Kavak Yelleri dizisinin kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak yine ön plana çıkmayı başardı. Dizinin kadrosunda Pelin Karahan, İbrahim Kendirci ve Aslı Enver gibi isimler yer aldı ve tam 170 bölüm çekildi.

2014 YILINDA KİRAZ MEVSİMİ BAŞROLÜ GELDİ

2014 yılının en çok izlenen ve kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratmayı başaran dizi projelerinden birisi olan Kiraz Mevsimi dizisinin başrol oyuncuları içerisinde yer aldı ve Mete Uyar karakterine hayat vermeyi başardı. Dizide Serkan Çayoğlu, Özge Gürel, Nilperi Şahinkaya gibi isimler yer aldı ve 59 bölüm boyunca çekildi.

2017 YILINDA YENİ GELİN DİZİSİNE GİRDİ

2017 yılının en iddialı en ve çok fark yaratan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yeni Gelin dizisi kadrosuna başrol oyuncularından birisi olarak giriş yapma başarısını gösterdi. Dizi fragmanı ile bile çok ciddi anlamda izlenme sayısına ulaştı. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Tolga Mendi, Jessica May Drociunas, Mustafa Avkıran gibi isimler yer almıştır.

Dağhan Külegeç Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • 2017 - Yeni Gelin
  • 2014-Kiraz Mevsimi
  • 2013-Fatih
  • 2007-Kavak Yelleri
  • 2005-Hırsız Polis
  • 1998 - Baba Bana Reyting Al

Benzer Biyografiler

Serkan Börekyemez Kimdir?
Serkan Börekyemez
Oyuncu
Ayşegül Ünsal Kimdir?
Ayşegül Ünsal
Oyuncu
Serkan Çayoğlu Kimdir?
Serkan Çayoğlu
Oyuncu
Tolga Mendi Kimdir?
Tolga Mendi
Oyuncu
Aras Aydın Kimdir?
Aras Aydın
Oyuncu
Hakan Çimenser Kimdir?
Hakan Çimenser
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir