İlgini çekebilir

İzzet Yıldızhan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 23:43
Nil Günal

Nil Günal Kimdir ?

Nil Günal Biyografisi

Nil Günal 1981 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini ise Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır. 

Nil Günal, yönetmen Kerem Çakıroğlu ile evlidir.

Oyunculuk Kariyeri

Nil Günal ilk oyunculuk deneyimini Büyük Buluşma adlı dizi ile 2004 yılında gerçekleştirmiştir. Sonrasında ise rol aldığı Kavak Yelleri dizisi ile tanınan Nil Günal, Pelin Karahan, Aslı Enver, Sarp Apak gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Kavak Yelleri adlı diziye sonradan eklenen karakterlerden biri olmuş ve Sarp Apak'ın canlandırdığı Güven karakterinin ablası Nurgül karakterine hayat vermiştir. 

Kavak Yelleri dizisinden sonra yıldızı parlamaya başlayan oyuncu Nil Günal, ekranların sevilen yapımlarında rol almaya devam etmiştir. Mutlu Ol Yeter, Elveda Rumeli, Kurtlar Vadisi Pusu, Aşka Sürgün gibi diziler Nil Günal'ın rol adlığı diziler arasındadır.

Söz Dizisi Güler Karakteri

Söz Dizisi

2017 sezonunda Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Söz dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan Nil Günal, Söz dizisinde Güler karakterini canlandırmıştır.

Askeri bir dizi olan Söz dizisinde Nil Günal ile birlikte Survivor şampiyonu Atakan Arslan, başarılı oyuncu Serhat Kılıç ve genç oyuncular arasında dikkat çeken isimlerden biri olan Tolga Sarıtaş da rol almaktadır.

Nil Günal Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Aslı Enver Kimdir?
Aslı Enver
Oyuncu
Fırat Altunmeşe Kimdir?
Fırat Altunmeşe
Oyuncu
Meriç Aral Kİmdir?
Meriç Aral
Oyuncu
Damla Ersubaşı
Damla Ersubaşı
Oyuncu
Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?
Mustafa Yıldıran
Oyuncu
Aybüke Pusat Kimdir?
Aybüke Pusat
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.