İlgini çekebilir

Ebru Birçak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.07.2018 02:20
Cansel Elçin

Cansel Elçin Kimdir ?

Cansel Elçin Biyografisi

Cansel Elçin, 20 Eylül 1973 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Maddi anlamda rahat bir ailenin çocuğu olarak yetişen Elçin, 1982 yılından bu yanda Fransa’nın Paris bölgesinde yaşamını sürdürmektedir. İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitimini Paris’te alarak kendisini bu anlamda geliştirmiş ancak hedef olarak her zaman oyunculuğu ve tiyatroyu tercih etmiştir.

Lise hayatından sonrasında Fransa Ecole Florent Tiyatro Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim alarak kendisini bu anlamda geliştirmiş ve çok ciddi anlamda fark yaratmıştır. Eğitiminin ardından ise kısa bir zaman dilimi içerisinde burada film çekerek aslında oyunculuk kariyerine ilk olarak burada profesyonel anlamda başlamıştır.

İLK SİNEMA PROJESİNİ FRANSA’DA 1997 YILINDA ÇEKMİŞTİR

Cansel Elçin, Fransa’da çok uzun bir süre yaşadığından dolayı profesyonel anlamda kariyerine ilk olarak burada başlamıştır. Seneler 1997 yılında Irma Vep isimli bir proje içerisinde yer alarak kendisini gösteren bu proje ile birlikte ülkemizde de adından sıklık ile söz ettiren bir isim haline gelmeyi de başarmıştır.

TÜRKİYE’DE İLK DİZİ PROJESİ 2005 YILINDA KIRIK KANATLAR OLDU

Fransa’da çok uzun süreler boyunca kalan ve burada profesyonel kariyerine devam ederek ülkemizde de aranan bir isim haline gelen Cansel Elçin, Türkiye’ye geldikten sonra ilk olarak Kırık Kanatlar dizisi kadrosuna girerek Cemal karakterine hayat vermiş ve ön plana çıkmıştır. Dizinin kadrosunda Mehmet Ali Nuroğlu, Özge Özberk, Begüm Birgören gibi isimler yer almıştır ve 36 bölüm çekilmiştir.

HATIRLA SEVGİLİ DİZİSİ İLE ÜLKEMİZ GENELİNDE POPÜLER OLDU

2006 yılı projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve ülkemizde yeni bir başrol deneyimi edinecek olan Cansel Elçin, bu dönemde Hatırla Sevgili dizisi kadrosuna girerek yine ön plana çıkma şansını yakalamıştır. Dizinin kadrosunda Beren Saat, Berk Hakman, Belçim Bilgin ve Okan Yalabık gibi isimler yer almıştır ve 68 bölüm çekilmiştir.

2010 YILINDA GÖNÜLÇELEN DİZİSİNDE YER ALDI

Seneler 2010 yılını gösterdiğinde ülkemizin en çok sevilen isimlerinden birisi olmayı başaran Cansel Elçin, 2010 yılının en çok sevilen projelerinden birisi olarak da dikkatleri çekmeyi başardı diyebiliriz. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Tuba Büyüküstün, Onur Saylak, İlhan Şeşen gibi isimler yer almıştır ve 56 bölüm yayına devam etmiştir.

2011 YILINDA AŞK TESADÜFLERİ SEVER FİLMİNDE YER ALDI

Kısa bir zaman dilimi içerisinde parlak bir kariyere sahip olmayı başaran Cansel Elçin, 2011 yılında dönemin en çok izlenen film projelerinden birisi olan Aşk Tesadüfleri Sever filmi kadrosunda yer almıştır. Filmin kadrosunda Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli ve Hüseyin Avni Danyal gibi isimler yer almıştır.

2015 YILINDA EVE DÖNÜŞ DİZİSİNE GİRİŞ YAPTI

2015 yılında yine başrolünde yer alacağı Eve Dönüş dizisi kadrosuna giriş yaparak yine ön plana çıkan isimlerden birisi olarak dikkatleri çekti. Zeynep Özder, Tardu Flordun, Merve Oflaz ve Gürbey İleri gibi isimlerin yer aldığı proje 22 bölüm sonunda final yapmak durumunda kaldı.

2017 DAYAN YÜREĞİM DİZİSİ İLE GELDİ

Seneler 2017 olduğunda ise yine televizyon ekranlarına gelmeyi bekleyen iddialı dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Dayan Yüreğim dizisi kadrosuna başrol oyuncusu olarak girmeyi başarmıştır. Fuat karakterine hayat veren olan Cansel Elçin, birçok usta isimle birlikte yer almıştır. Dizinin kadrosunda Ece Uslu, Nilay Deniz, Berk Atan, Ege Aydan ve Tuncer Salman gibi isimler yer almıştır.

Yıllar Sonra dizisinde Adnan karakterini canlandırmaktadır.

Cansel Elçin Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Günay Karacaoğlu
Günay Karacaoğlu
Oyuncu
Elif Sönmez
Elif Sönmez
Oyuncu
Burçin Abdullah
Burçin Abdullah
Oyuncu
Ece Uslu Kimdir?
Ece Uslu
Oyuncu
Birce Akalay Kimdir?
Birce Akalay
Oyuncu
Nilay Deniz Kimdir?
Nilay Deniz
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir