İlgini çekebilir

Burcu Bakdur kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.03.2019 22:38
Arkadaşlar İyidir Akın Akınözü Kimdir

Akın Akınözü Kimdir ?

Akın Akınözü Biyografisi

Akın Akınözü, 01.01.1990 tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Durumu iyi bir ailenin çocuğu olarak dikkat çeken Akınözü, küçük yaşlardan itibaren son derece başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir. Geleceğe yönelik büyük hedefleri olan Akınözü, lise eğitiminin ardından ise lisans eğitimi için ideal bir bölüm kazanmıştır.

TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunu olarak lise hayatını tamamlayan Akınözü, General Studies IC Berkeley Applied Math alanında da yüksek eğitimini tamamlayarak kendisini oyunculuğa doğru yönlendirdi. Lisans eğitimi ile birlikte tiyatro ve oyunculuk alanında da çeşitli eğitimler almaya başladı.

KARİYERİNİN BAŞLANGIÇ YILLARI

Akınözü, üniversite yıllarına başladığı zamanlarda oyunculuk anlamında da çok daha profesyonel hale gelebilmek için tiyatrolara yazıldı ve bu anlamda kendisini ileri taşıdı. Yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken Akınözü, oyunculuk yetenekleri ile de kısa vadede çok geniş kapsamlı bir süreci noktaladı.

Akınözü, oyunculuk eğitimlerinin ardından ilk olarak 2014 yılında Azrail filmi kadrosunda yer aldı. Hırvatistan ve Slovenya ortak yapımı bu filmde ilk defa rol alan Akınözü, küçük da olsa aldığı bu rol ile birlikte kendisi için çok önemli bir deneyim edinme şansına sahip oldu ve Türkiye’ye döndü.

Türkiye’ye döndüğünde yapımcıların dikkatini çeken Akınözü, 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosuna girdi. Beren Saat, Ekin Koç, Berk Cankat ve Mete Horozoğlu gibi isimler ile birlikte oynadı ve kendisi için çok engin bir deneyim olarak tanımladığı bu projede kendisini daha da ileri taşıdı.

ARKADAŞLAR İYİDİR DİZİSİNDE YUNUS KARAKTERİNİ CANLANDIRDI

Muhteşem Yüzyıl Kösem projesinin ardından yapımcılar tarafından da dikkat çeken bir yetenek sergileyen Akınözü, Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekti. Dizide aynı zamanda Ahmet Mekin, Ahmet Bilgin, İdris Nebi Taşkan, Aslı Melisa Uzun ve Emre Karayel gibi isimler de rol aldı.

Arkadaşlar İyidir Dizisi Yunus karakteri ile ekrana gelen Akın Akınözü, dizinin beklenenden erken final yapması ile bir süre ekranlardan uzak kaldı.

Hercai dizisinde Miran Karakterini Canlandırıyor

ATV kanalında yayınlanan Hercai dizisinde Miran karakteri ile başrol oyuncuları arasında yer alan Akın Akınözü, Ebru Şahin, Macit Sonkan, Ayda Aksel, İlay Erkök gibi oyuncularla dizide yer almaktadır.

Hercai Dizisi Oyuncuları Ebru Şahin (Reyyan)

Akın Akınözü bir dönem TRT ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisi ile ekrana geri döndü. 2. Abdülhamid döneminin anlatıldığı dizide yer alan başarılı oyuncu Bülent İnal'ın da baş rolünde yer alarak Abdülhamid Han'ı canlandırdığı dizinin kadrosunda daha önce Muhteşem Yüzyıl ile dönem dizisi tecrübesi edinmiş olan genç oyuncu Akın Akınözü de yer almıştır.

 

Akın Akınözü Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Gürhan Elmalıoğlu Kimdir?
Gürhan Elmalıoğlu
Oyuncu
Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?
Ülkü Hilal Çiftçi
Oyuncu
Su Kutlu Kimdir
Su Kutlu
Oyuncu
Alp Navruz
Alp Navruz
Oyuncu
Numan Çakır Kaç Yaşında?
Numan Çakır
Oyuncu
Mete Horozoğlu Kimdir?
Mete Horozoğlu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir