İlgini çekebilir

Gülden Avşaroğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.06.2017 10:22
Nilay Deniz Kimdir?

Nilay Deniz Kimdir ?

Nilay Deniz Biyografisi

Nilay Deniz, 03 Mayıs 1993 tarihinde Aydın şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren tiyatroya meraklı olan isimlerden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Nilay Deniz, bu anlamda gelecek hedeflerini belirlemiş ve kendisine yeni bir yol çizme yoluna gitmiştir. Eğitim hayatında da çok başarılı değildir.

Zaman içerisinde ilerleyen yaşlarda oyunculuğu kendisine meslek olarak belirlemek adına somut adımlar atmaya başlayan Nilay Deniz, özel tiyatro kollarında zaman içerisinde eğitimler alarak kendisini bu anlamda profesyonel olma yoluna doğru itmiş ve başarılı olmuştur. Nilay Deniz, aynı zamanda güzelliği ile de fark yaratan isimlerden birisi olmuştur.

İLK DİZİSİ 2010 YILINDA BEHZAT Ç. OLDU

Aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından kısa zaman içerisinde güzelliği ile de ön plana çıkmayı başaran Nilay Deniz, profesyonel anlamda ki ilk dizi projesine ise Behzat Ç. ile çıkmıştır. Döneminin en çok sevilen bu projesinde kendisi ile birlikte Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu gibi isimler yer almış ve çok sevilen bir proje olmuştur.

2011 YILINDA MOR MENEKŞELER DİZİSİNE GİRDİ

Zaman içerisinde tanınan ve yapımcıların aradığı isimlerden birisi olma başarısını gösteren Nilay Deniz, 2011 yılında ise Mor Menekleşeler dizisi kadrosuna girerek yine ön plana çıkma şansını yakaladı. Dizinin kadrosunda Sarp Levendoğlu, Zafer Algöz, Umut Kurt ve Ömür Arpacı gibi isimler yer aldı.

2013 YILINDA GÜNEŞİ BEKLERKEN DİZİSİNE GİRDİ

Seneler 2013 yılını gösterdiğinde ise yine döneminin en sevilen projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Güneşi Beklerken dizisi kadrosuna girerek yine ön plana çıkmayı ve oyunculuk yeteneklerini sergilemeyi başarmıştır. Dizinin kadrosunda Kerem Bürsin, Hande Doğandemir ve Emre Kınay gibi isimler yer aldı.

2015 YILINDA AŞK YENİDEN DİZİSİ

2015 yılının en çok ön plana çıkan aşk dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve herkes tarafından çok sevilen Aşk Yeniden dizisi kadrosuna girerek yine çok ciddi anlamda popüler olma başarısını gösterdi diyebiliriz. Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Tamer Levent gibi isimlerin yer aldığı proje ciddi anlamda sevilmiştir.

2017 YILINDA DAYAN YÜREĞİM BAŞROLÜ GELDİ

Seneler 2017 olduğunda ise döneminin en ciddi beklentiye sahip dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Dayan Yüreğim dizisi kadrosuna girerek başrol oyuncularından birisi olma başarısını gösterdi. Seray karakterine hayat vererek çok ciddi bir kesime ulaştı. Dizinin kadrosunda aynı zamanda Ece Uslu, Cansel Elçin, Berk Atan, Ege Aydan ve Tuncer Salman gibi isimler yer aldı.

ATEŞ BÖCEĞİ DİZİSİ ASLI ROLÜ

Ateşböceği Dizisi Oyuncuları Kimdir

Nilay Deniz 2017 yaz sezonunda Star TV'de yayınlanmaya başlayan Ateş Böceği dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Ateş Böceği dizisinde baş rolü yakışıklı oyuncu Seçkin Özdemir ile paylaşan Nilay Deniz, bu dizide Aslı rolü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Nilay Deniz Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Ateş Böceği
 • 2017 - Dayan Yüreğim
 • 2015-Aşk Yeniden
 • 2014-Ah Neriman
 • 2013-Güneşi Beklerken
 • 2013-20 Dakika
 • 2011-Mor Menekşeler
 • 2011-Hayata Beş KAla
 • 2010-Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Benzer Biyografiler

Nazlı Tosunoğlu Kimdir?
Nazlı Tosunoğlu
Oyuncu
Aydan Koptur Kimdir?
Aydan Koptur
Oyuncu
Cansel Elçin
Cansel Elçin
Oyuncu
Seçkin Özdemir Kimdir?
Seçkin Özdemir
Oyuncu
Tülin Oral Kimdir?
Tülin Oral
Oyuncu
Buğra Gülsoy Kimdir?
Buğra Gülsoy
Oyuncu

2 Yorum

 1. Sera

  27 Temmuz 2018 at 14:09

  Çok güzel bir insan

  Reply
 2. haniye

  9 Eylül 2017 at 17:55

  bugun lerde ercin karabulut ile evlenmis

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir