İlgini çekebilir

Deniz Uğur kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.09.2017 22:21
Berk Atan (Kimdir?

Berk Atan Kimdir ?

Berk Atan Biyografisi

Berk Atan, 26 Ekim 1991 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren televizyona ve oyunculuğa ilgili olan Atan, zaman içerisinde kendisine geleceğin mesleği olarak oyunculuğu tercih etmiş ve kendisini bu alana doğru yönlendirerek eğitim hayatını da bu şekilde yönlendirme yoluna gitmiştir.

Zaman içerisinde yakışıklılığı ile dikkatleri çekerek çevresindeki herkesin gözüne giren Berk Atan, oyunculuk hayalleri için Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü okumuştur ve buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine ilk olarak ise manken olarak başlamış ve ülkemiz genelinde tanınmıştır.

MANKENLİK KARİYERİ İLE BAŞLADI

Uzun boyu, güçlü fiziği ve yakışıklılığı ile herkesin ilgisini kısa zaman içerisinde çekmeyi başaran Berk Atan, kariyerine ilk olarak modellik yaparak başlamış ve bu şekilde ülkemiz genelinde en popüler isimlerden birisi olma başarısını da göstermiştir.

2011 Best Model of Turkey Gelecek Vaat Eden Erkek kategorisinde birinci olarak yeni yeni kendini tanıtmaya başladı ve bu süreçten sonra da aslında modellik dünyasının vazgeçilmez isimlerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2012 Best Model of Turkey Birincisi olarak ise yine adından çok ciddi anlamda söz ettirmeyi başarmıştır. Mankenlik kariyerinde adını duyurduktan sonra ise hedefi olan oyunculuğun kapıları kısa zaman içerisinde çok daha ciddi bir şekilde kısa zaman içerisinde açılmıştır.

2012 yılında yine ülkemizin birincisi olan dünyada kendisini gösterebilme şansına sahip olmuştur. 2012 Best Model of World Birincisi olarak ise bu sefer dünya genelinde kendisini kanıtlamış ve çok daha kısa süre içerisinde popüler olmuştur.

İLK DİZİ PROJESİ 2013 YILINDA ALTINDAĞLI OLDU

Mankenlik kariyerinin ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemiz genelinde en popüler ve en aranan isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Berk Atan, Altındağlı dizisinde 2013 yılında ilk başrolünü alarak oyunculuk kariyerine başladı. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Şafak Sezer, Hande Ataizi ve Başak Sayan gibi isimler yer aldı ancak dizi çok tutmadığı için kısa zaman içerisinde final verdi.

YİNE 2013 YILINDA HER ŞEY YOLUNDA MERKEZ

Altındağlı dizi projesi ile birlikte kısa zaman içerisinde başarı yakalayamayan genç isim, seneler 2013 yılını gösterdiğinde yine Her Şey Yolunda Merkez dizisi kadrosuna yine başrol oyuncularından birisi olarak girme fırsatını yakaladı. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte İpek Tuzcuoğlu, Aslıhan Güner, Burçin Abdullah ve Bora Akkaş gibi isimler yer aldı.

2015 YILINDA GÜNEŞİN KIZLARI DİZİSİNDE BAŞROL

2015 yılında yeni bir maceraya yelken açma başarısını gösteren Atan, Güneşin Kızları dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak yine bu sevilen dizi ile birlikte ön plana çıkma başarısını yakalamıştır. Emre Kınay, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş gibi isimlerin yer aldığı proje 39 bölüm çekilmiştir.

2017 YILINDA DAYAN YÜREĞİM BAŞROLÜ GELDİ

Kariyeri boyunca tüm projelerde başrol oynama başarısını gösteren Berk Atan, 2017 yılının iddialı projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Dayan Yüreğim dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi oldu. Atıf Şanal karakterini canlandıran genç isim yine herkesin gönlünü feth etmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Cansel Elçin, Ece Uslu, Nilay Deniz, Ege Aydan gibi isimler yer almıştır.

CENNETİN GÖZYAŞLARI DİZİSİ SELİM ROLÜ

Cennet'in Gözyaşları Oyuncuları

Yakışıklı oyuncu Berk Atan, 2017-2018 sezonunda ATV'nin yeni projelerinden biri olarak yayın hayatına başlayan "Cennetin Gözyaşları" adlı dizide Selim rolü ile ekrana geldi.

Cennetin Gözyaşları Oyuncuları: Almila Ada, Zehra Yılmaz, Oktay Çubuk

Berk Atan Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Funda İlhan
Funda İlhan
Oyuncu
Dilan Çiçek Deniz Kimdir?
Dilan Çiçek Deniz
Oyuncu
Burcu Özberk Kimdir?
Burcu Özberk
Oyuncu
Ege Aydan Kimdir?
Ege Aydan
Oyuncu
Tolga Sarıtaş Kimdir?
Tolga Sarıtaş
Oyuncu
Emre Kınay Kimdir?
Emre Kınay
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir