İlgini çekebilir

Nur Yerlitaş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.01.2018 11:29
Zeynep Çamcı Kimdir?

Zeynep Çamcı Kimdir ?

Zeynep Çamcı Biyografisi

11 Aralık 1986 doğumlu olan Zeynep Çamcı, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde dünyaya gelmiştir. Şuan 28 yaşında ve 1.62 boyunda olan oyuncu, eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünü tamamlamıştır. Başarılı bir öğrencilik geçiren oyuncu Televizyon ve Radyo bölümü mezunudur. Annesi eczacı olan Zeynep Çamcı, İstanbul’a 2004 yılında taşınmıştır.

Beyaz perde deneyimini ilk olarak 2010 senesinde vizyona giren ‘’Recep İvedik 3’’ sinema filmi ile sonrasından yıldızının parlamasını sağlayan ‘’Beni Böyle Sev’’ ile yaşamıştır. 2013 yılında yayınlanan dizide ünlü oyuncuya Alper Saldıran, Eda Ece, Selen Uçer, Burcu Bricik, Altan Gördüm, Lale Mansur, Mert Turak, Erdem Akakçe ve Güven Kıraç eşlik etmiştir.

2013 yılında canlandırdığı Meryem karakteri ile 50. Uluslararası Altın Portakal film Festivalinde ‘’Meryem’’ filmindeki performansıyla en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. Ülke çapında büyün ses getiren film, dünya film otoriteleri tarafından olumlu görüşleri ile değerini daha çok arttırmıştır.  Filmde kendisine eşlik eden oyuncular İsmail Hacıoğlu, Zerrin Sümer ve Mustafa Uzunyılmaz’dır.

Gupse Özay tarafından senaryosu yazılan ve kendisinin başrol oynadığı ‘’Deliha’’ sinema filminde, Havva karakterini canlandıran Zeynep Çamcı, 2014 yılında içinde bu film ile oyunculuk kariyerine bir kilometre taşı daha eklemiştir. 7 Haziran 2015 tarihinde fotoğrafçı Serhat Bayram ile dünya evine girmiş olan Zeynep Çamcı, hız kesmeden oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

Başarılı oyuncu son olarak Yusuf Pirhasan yapımı olan ‘’Seviyor Sevmiyor’’ adlı TV dizisinde yer almış ve kendisine eşlik eden Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız, Yiğit Kirazcı ve İpek Tenolcak ile oyunculuğunu sergilemiştir. Dizi severlerin en çok tercih ettiği TV yapımlarının içinde gösterilen ‘’Seviyor sevmiyor’’, yeni bölüm için yayınlanan fragmanları ile de ilgi odağı olmaktadır.

Deniz karakterini canlandıran güzel oyuncu Zeynep Çamcı, varlıklı bir ailenin kızı olarak popüler bir çocukluk geçirmiş ve güzelliği ile sürekli göz önünde olmuştur. Dizinin diğer ana karakteri olan Yiğit ( Gökhan Alkan), çocukluğunda her tarafından alay konusu olarak bir çocuktur. İkilinin yolları ortaokulda kesişir ve aralarında güçlü bir arkadaşlık oluşur.

Arkadaşlığın büyüsü yerini aşka bırakır, fakat bu uzun sürmeyen bir düş olup Yiğit’in Amerika’ya gitmesi ile araya mesafenin ve acılarında eklenmesine neden olur. Çocukluk değerlerinin tam tersine dönüşen karakterler, yaşları ilerledikçe farklı konumlara gelip yeniden karşılanmaları ile şok olurlar. Zeynep Çamcı için bu dizinin önemi oyunculuğunun TV dizleri sınıfında farklı bir değeri olması ile hayranlarının en çok takip ettiği yapım olarak bilinmektedir. Sosyal medyada takipçileri, sürekli olarak dizi üzerinden kendisini övmekte ve yeni yapımları için sorularını yöneltmektedir.

Kara Yazı Dizisinde Başrol

2017 yılında yayınlanan Kara Yazı dizisinde kardeşi Derya'nın haksız yere hapis yatmasına sebep olan Karahan ailesinden intikam almak için ailenin yanında işe girer ve olaylar gelişir. Dizi de başrol oyuncularından biri olan Yaren Uluçınar karakterini canlandıran Zeynep Çamcı'ya Haluk Bilginer, Emre Kınay, Ushan Çakır ve Burak Çınar gibi başarılı oyuncular eşlik etmektedir.

Adı Zehra Dizisi Zehra Rolü

Adı Zehra Dizisi ile yeni bir başrol oyunculuk deneyimini yaşayan Zeynep Çamcı, bu dizide Hatice Aslan, Alican Yücesoy gibi isimlerle birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Zeynep Çamcı Foto Galeri

Zeynep Çamcı Dizileri ve Filmleri

Benzer Biyografiler

Ushan Çakır
Ushan Çakır
Oyuncu
Sohel Altan Gol Kimdir?
Sohel Altan Gol
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu
Gökhan Alkan Kimdir?
Gökhan Alkan
Oyuncu
Esra Kılıç Kimdir?
Esra Kılıç
Oyuncu
Sercan Badur Kimdir?
Sercan Badur
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir