İlgini çekebilir

Açıl Sezen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.10.2016 09:46
Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?

Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir ?

Pınar Çağlar Gençtürk Biyografisi

Pınar Çağlar Gençtürk, 1982 yılında Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Ailesinin desteği ile küçük yaşlardan itibaren oyunculuk alanına doğru itilen ve kendisi de bu anlamda fazlası ile hırslı olan Gençtürk, başarılı bir eğitim hayatının sonunda kendisini çok daha fazla tiyatroya doğru itmiştir.

Üniversite’yi Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okumuştur. Tiyatro ile yatıp tiyatro ile kalkan Gençtürk, yüksek lisans eğitimini ise Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü bünyesinde yaparak kendisini bu anlamda iyice geliştirmiştir.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Okulundan mezun olduktan çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Kocaeli Bölge Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuş ve kendisini bu anlamda profesyonel oyunculuk yapabileceği projelerde yer alarak daha da geliştirmiştir.

Bölge tiyatrosundaki profesyonel oyunculuğu, ona İstanbul’un kapılarını açmıştır ve kısa zaman içerisinde İstanbul’a gitmiştir. Beyazperde’deki ilk projesi ise 2009 yapımı Yedi Kocalı Hürmüz filmi olmuştur. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Gülse Birsel, Haluk Bilginer, Mehmet Ali Alabora ve Sarp Apak gibi isimlerin yer aldığı projede ilk profesyonel cast deneyimini yaşamıştır.

Sonrasında ise 2010 yılı yapımı Herkes Mi Aldatır? Filmi kadrosunda çok önemli bir rol üstlenmiştir. Başrollerinde Mine Tugay, Ragıp Savaş, Murat Akkoyunlu, Murat Serezli ve Asuman Dabak gibi isimlerin yer aldığı bu projede oyunculuk hünerleri ve güzelliği ile bir kere daha yapımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

KARİYERİNİN YÜKSELİŞ ZAMANLARI

Başarı ile sonuçlanan iki film deneyiminin ardından şans kapıları Muhteşem Yüzyıl dizisi ile daha büyük şekilde açıldı. Türkiye’nin en çok izlenen dizi yapımlarından birisinin kadrosuna dahil olan Gençtürk, bu dizide Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Mehmet Günsür, Burak Özçivit ve Nebahat Çehre gibi özel oyuncular ile boy gösterme fırsatını bulmuştur.

Kariyerinin başlangıç yıllarından itibaren son derece hareketli bir oyunculuk dönemi geçiren Pınar Çağlar Gençtürk, Muhteşem Yüzyıl projesinin hemen ardından 2012 yılında Çıplak Gerçek dizisi kadrosunda yer almıştır. Sevilen diziler arasında yer alan bu projede Yetkin Dikinciler, Derya Alabora, Mustafa Uğurlu ve İdil Fırat gibi isimler yer alıyordu.

Oyunculuğu ile dikkat çeken Gençtürk, 2013 yılında Çalıkuşu dizisi kadrosunda da kendisine yer buldu. Kariyerini her sene projeler ile dolduran Gençtürk, bu projede ise Burak Özçivit ve Fahriye Evcen ikilisi ile yer aldı. Sevilen dizi, bilinmedik sebeplerden dolayı kısa bir zaman dilimi içerisinde final verdi.

2014 yılında beyazperdede yayınlanan Büyü Haramdır filmi kadrosunda yer alan Gençtürk, 2015 yılında da yine sinemalarda sunulan Misofonya filmi kadrosunda kendisine yer buldu. Oyunculuk hünerleri ile kendisini kısa sürede herkese kanıtladı.

GÜNCEL YER ALDIĞI PROJE

Pınar Çağlar Gençtürk, şimdilerde ise Show TV’nin sevilen dizilerinden birisi olan Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda yer almaktadır. Sevilen bir gençlik dizisi projesi olarak dikkat çeken bu dizide aynı zamanda sevilen isimler İdris Nebi Taşkan, Emre Karayel, Akın Akınözü ve Ahmet Mekin gibi isimler ile birlikte yer almaktadır.

 

Pınar Çağlar Gençtürk Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2016 - Arkadaşlar İyidir (Sema) - Dizi
  • 2015 - Misofonya (Ece) - Kısa Film
  • 2014 - Siccin: Büyü Haramdır (Nisa) - Film
  • 2013 - Çalıkuşu (Münevver) - Dizi
  • 2012 - Çıplak Gerçek (Gülsen) - Dizi
  • 2013 - Muhteşem Yüzyıl(Beyhan Sultan) - Dizi
  • 2010 - Herkes mi Aldatır? (Arzu) - Film
  • 2009 - 7 Kocalı Hürmüz (Havva) - Film
  • 2004 - Büyük Buluşma (Şermin) - Dizi

Benzer Biyografiler

Ozan Güven
Ozan Güven
Oyuncu
Hilmi Cem İntepe Kimdir?
Hilmi Cem İntepe
Oyuncu
Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu
Oyuncu
Merve Boluğur Kimdir?
Merve Boluğur
Oyuncu
Cansu Dere ( Anne Dizisi Zeynep ) Kimdir?
Cansu Dere
Oyuncu
Neslihan Yeldan Kimdir?
Neslihan Yeldan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.