İlgini çekebilir

Veli Yiğit kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.10.2017 23:57
ece-dizdar-ailesi

Ece Dizdar Kimdir ?

Ece Dizdar Biyografisi

Ece Dizdar, 13 Mayıs 1979 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya geldi. Denizaltı askeri olan babasının mesleği nedeni ile çocukluğu boyunca İngiltere, Belçika ve bu gibi diğer birçok farklı ülkede yaşamak zorunda kaldı. Sanat ile iç içe geçen bir küçüklük geçiren Dizdar, birçok farklı alanda kendini geliştirme yoluna gitti.

Belçika’da müzikal oyunculuk, ses ve dans üzerine eğitimler alan ve 2 sene boyunca çocuk organizasyonlarında tiyatro yapan Dizdar, zaman içerisinde kendisini çok daha ileri taşıdı. Sonrasında ülkemize dönen genç oyuncu, ülkemizde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra yeniden Londra’ya dönüş yaptı.

 ARTSED Oyunculuk Akademisi kadrosuna giren ve burada profesyonel anlamda oyunculuk eğitimleri alan Dizdar, zaman içerisinde birçok yabancı organizasyon içerisinde yer alarak ülkemize kesin dönüş yapma fırsatını yakalamıştır.

2002 YILINDA EN SON BABALAR DUYAR DİZİSİ

Ülkemize döndükten sonra ilk profesyonel oyunculuk deneyimini sevilen projelerden birisi olarak dikkatleri çeken En Son Babalar Duyar dizisi ile yaşadı. Ali Erkazan, Ali Sunal gibi isimlerin rol aldığı ve kısa zaman içerisinde döneminin en çok sevilen projelerinden birisi olarak dikkat çeken bu proje ile birlikte adından söz ettirmeye başladı ve yapımcıların aradığı isim oldu.

2003 YILINDA ESİR ŞEHRİN GÖZYAŞLARI

Hemen ertesi sene yine boş kalmayan oyuncu, döneminin ismi ile de fark yaratan dizi projelerinden birisi olaran dikkatleri çeken Esir Şehrin Gözyaşları kadrosunda yer aldı. Dizide kendisi ile birlikte Emre Kınay, Zeynep Tokuş, Fikret Kuşkan ve Zafer Algöz gibi isimler yer aldı. Proje ile birlikte kariyerine bir yeni proje daha ekledi.

İLK BEYAZPERDE PROJESİ 2004 YILINDA SİMBİYOTİK

Beyazperde anlamında da ilk profesyonel dizi projesine Taylan Biraderler imzalı bir yapım olan Simbiyotik filmi ile çıktı ve dizide başrol oynama şansına sahip oldu. Dizinin kadrosunda Emel Özaksun, Ersin Aycan gibi isimler yer aldı ve orta metraj bir film olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2013 YILINDA GÜNEŞİ BEKLERKEN DİZİSİ GELDİ

Profesyonel oyunculuk kariyeri olarak baktığımız zaman ülkemizdeki en iyi eğitim almış isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Dizdar, 2013 yılında sevilen proje Güneşi Beklerken dizisi kadrosunda yer aldı ve bu dizide Melda karakterine hayat verme başarısını gösterdi. Dizinin kadrosunda Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bürsin gibi isimler yer aldı ve tam 54 bölüm devam etti.

2015 YILINDA BEŞ KARDEŞ DİZİSİNDE YER ALDI

TRT’nin sevilen dizilerinden birisi olan Leyla ile Mecnun oyuncularının önemli bir kısmının yer aldığı ve ciddi anlamda sevilen projelerden birisi olan Beş Kardeş dizisi 2015 yılında başladı ve Ece Dizdar’da önemli rollerden birisine sahipti. Dizinin kadrosunda Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer gibi isimler yer aldı.

2016 YILINDA ARKADAŞLAR İYİDİR DİZİSİNDE YER ALDI

2016 yılında ise döneminin sevilen gençlik dizisi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda yer alarak oyunculuk yeteneklerini bir kere daha herkese sergiledi. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Akın Akınözü, Neslihan Yeldan, Aslı Melisa Uzun ve Emre Karayel gibi isimlerde yer aldı.

REKLAM KARİYERİ

Oyunculuk kariyerinden ziyade birçok farklı markanın reklam yüzü olarak da ön plana çıkarak güzelliği ile de kendisine birçok kesimi hayran bırakmıştır. İçim, Lipton, Dove, Vodafone, Siemens bu markalardan yalnızca birkaçı olarak sıralanabilir.

Görünen Adam'da Bir İlk

Son zamanların yeni akımlarından olan online dizilerden Görünen Adam kadrosunda yer alan başarılı oyuncu diziye ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Ayrı bir hava katmasının sebebi kendi sesini kullanmaması. Fakat asıl ilginç durum kendi dublajını başka bir erkeğin yapması. Youtube üzerinden diziyi izlemek için; Görünen Adam

Siyah Beyaz Aşk Dizisi Kadrosunda

Siyah Beyaz Aşk Oyuncuları

Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon tarafında senaryosu hazırlanan ve Yasin Uslu tarafından yönetilen Siyah Beyaz Aşk dizisinin kadrosuna dahil olmuştur. 2017 yılında çekilen ve Kanal D ekranlarında yayınlanan dizide İdil Yaman karakterini canlandırmıştır. Başarılı oyuncu Ece Dizdar'a dizide Aslı karakterinde Birce Akalay, Ferhat karakterinde İbrahim Çelikkol ve Yiğit Aslan karakterinde Deniz Celiloğlu gibi başarılı oyuncular eşlik etmektedir.

Birce Akalay kimdir, İbrahim Çelikkol kimdirDeniz Celiloğlu kimdir

Ece Dizdar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Neslihan Yeldan Kimdir?
Neslihan Yeldan
Oyuncu
Devrim Özder Akın Kimdir?
Devrim Özder Akın
Oyuncu
Su Kutlu Kimdir
Su Kutlu
Oyuncu
Ama Arkadaşlar İyidir İdris Nebi Taşkan Kimdir
İdris Nebi Taşkan
Oyuncu
Arkadaşlar İyidir Akın Akınözü Kimdir
Akın Akınözü
Oyuncu
Aslı Melisa Uzun Arkadaşlar İyidir
Aslı Melisa Uzun
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.