Nilgün Balkaç Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.05.2017 18:28

Nilgün Balkaç Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Nilgün Balkaç
Yaşı
:
48 (1969 doğumlu)
Meslek
:
Gazeteci - Spiker
Memleket
:
Ankara
Eğitim
:
Ankara Koleji

Nilgün Balkaç Kimdir ?

Nilgün Balkaç 1969 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Koleji mezunu olan spiker Nilgün Balkaç çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Gazetecilik kariyerine 1987 yılında başlayan Nilgün Balkaç, TRT kanalında uzun süre çalışmış, önce yabancı filmlerin çevirmenliği görevinde bulunmuş sonrasında ise TRT ekranında hava durumunu sunmuştur.

TRT'den ayrıldıktan sonra ATV kanalında görevine devam eden Nilgün Balkaç, burada da ATV Ankara Bürosunda görev yapmıştır. Ardıncan Star TV'ye transfer olmuştur.

Nilgün Balkaç NTV Parlamento Muhabirliği

2003 yılında NTV'de çalışmaya başladı. NTV Ankara Bürosunda görev yapmış ve Parlamento Muhabiri olarak çalışmıştır. Uzun yıllar NTV kanalında görev yapan ve Ankara Temsilciliği görevini de üstlenendi. 2013 yılının yaz aylarında yaşanan "Gezi Olayları" sonrası kanaldan ayrılma kararı almıştır.

NTV'den sonra Habertürk TV'ye geçiş yapan başarılı spiker, Habertürk TV Ankara Temsilcisi olarak görev yapmış, o dönemde hazırlamış olduğu özel haberler ve röportajlar ile dikkat çekmiştir.

Nilgün Balkaç Sabah Programı

2017 yılının Şubat ayında TRT Haber kanalına geçiş yapmış ve TRT Haber kanalında sabah programı hazırlayıp sunmaya başlamıştır. Nilgün Balkaç hala TRT Haber'de görevine devam etmektedir.

Yer Aldığı Projeler

  • TRT Haber - Sabah Programı
  • Habertürk TV - Ankara Temsilcisi
  • NTV - Parlamento Muhabiri
  • TRT - Hava Durumu
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)