İlgini çekebilir

Merve Oflaz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.12.2017 00:19
Melis Mutluç Kimdir?

Melis Mutluç Kimdir ?

Melis Mutluç Biyografisi

Melis Mutluç kimdir, 29 Mart 2003 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde düzenlenen ve zamanında olan ÖSS ve ÖKS sınavlarında ilk 1.000'e giren öğrencilere verilen ödül töreninde sahneye çıkan Melis Mutluç, İstiklal Marşının 10 kıt'asını ezbere okuyarak herkesin duygulanmasına sebep olmuştur. Henüz 3 yaşındayken gösterdiği bu performans sonrasında ilgi üzerine babası tarafından ajansa yazdırılmıştır.

İcon Talent ajansına bağlı olarak çalışan Melis Mutluç, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk, sahne eğitimi ve diksiyon eğitimi almıştır.

Melis Mutluç Dizi ve Filmleri

Okuduğu İstiklal Marşından sonra dikkatleri çeken genç oyuncu, henüz 6 yaşındayken ilk dizi projesinde yer almayı başarmıştır. İlk projesi 2008 yılında TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve 2 sezon, 41 bölüm boyunca devam eden "Yol Arkadaşım" dizisinde Eylül Aydeniz karakterini canlandırmıştır. Bir sonraki projesi ise 2009 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan "Bu Kalp Seni Unutur mu?" dizisinde canlandırdığı Ayşe karakteri olmuştur.

2010 yılında "Cuma'ya Kalsa" dizisinde Melis karakterini canlandırdıktan sonra yer aldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde gösterdiği performansla ekranların aranan genç yeteneklerinden biri olmuştur. 2010/2012 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinin ikinci ve üçüncü sezonlarında Mihrimah Sultan karakterinin küçüklüğünü oynamıştır.

Son dizi projesi ise yönetmenliğini Hatice Memiş ve Güzide Balcı'nın yaptığı ve Star TV ekranlarında yayınlanan "Aramızda Kalsın" dizisi olmuştur. 2013-2015 yılları arasında 2 sezon boyunca 52 bölüm yayınlanan dizide Yaren karakterini canlandırmıştır.

Genç yaşına rağmen bir çok projede yer almayı başaran yetenekli oyuncu 2013 yılında ilk sinema filmi projesinde de yer almıştır. Yönetmenliğini Uğur Yücel'in yaptığı ve baş rollerinde Beren Saat ve Uğur Yücel'in yer aldığı "Benim Dünyam" filminde yer almıştır. 25 Ekim 2013 tarihinde vizyona giren filmde Beren Saat'in canlandırdığı Ela karakterinin küçüklüğünü oynamıştır.

Filmin kamera arkası görüntülerini ve Melis'i aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Melis Mutluç Foto Galeri

Melis Mutluç Projeleri

  • 2008/2009 - Yol Arkadaşım (Eylül Aydeniz)
  • 2009 - Bu Kalp Seni Unutur mu? (Ayşe)
  • 2010 - Cuma'ya Kalsa (Melis)
  • 2011/2012 - Muhteşem Yüzyıl (Mihrimah Sultan Küçüklüğü)
  • 2013 - Benim Dünyam (Küçük Ela) / Sinema Filmi
  • 2013/2014 - Aramızda Kalsın (Yaren)

Benzer Biyografiler

Okan Yalabık
Okan Yalabık
Oyuncu
Mert Kurdal Kimdir?
Mert Kurdal
Oyuncu
Özge Gürel Kimdir?
Özge Gürel
Oyuncu
Gamze Karaduman
Gamze Karaduman
Oyuncu
Serkan Altunorak Kimdir?
Serkan Altunorak
Oyuncu
Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.