İlgini çekebilir

Kerem Bursin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.10.2016 15:06
Gürhan Elmalıoğlu Kimdir?

Gürhan Elmalıoğlu Kimdir ?

Gürhan Elmalıoğlu Biyografisi

Gürhan Elmalıoğlu, 18 Ekim 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Mutlu bir aile yaşantısı içerisinde yetişen ve bunu eğitim hayatına da yansıtan Elmalıoğlu, küçük yaşlardan itibaren büyüyünce ne meslek icra etmek istediği belirlemiş ve buna göre hareket etmiştir. Amacı, tiyatro ve sahne sanatçılığı konusunda eğitim almaktı.

Başarılı geçen lise eğitiminin ardından üniversite eğitimi için ailesinin de desteği ile birlikte Buffalo State College Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve 1999 yılında buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Ardından yüksek lisans eğitimi için Pennsylvania State University Oyunculuk ve Beden Dili alanında başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Eğitiminin ardından 10 yıl boyunca Amerika’da yaşamaya devam eden Elmalıoğlu, burada sahne dövüşleri T’ai Chi Chuan ve devinim ile alakalı olarak eğitimler aldı ve kendisini ciddi anlamda geliştirerek Türkiye’ye dönme kararı aldı.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Amerika’da başarılar ile dolu geçen 10 senenin ardından Türkiye’ye dönme kararı aldı. Türkiye’ye döner dönmez tiyatro çalışmaları için hemen bir kadroya dahil oldu ve kısa zaman içerisinde tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. Kariyeri boyunca 9 ayrı tiyatro oyununda başarılı bir şekilde rol aldı.

Sonrasında ise televizyon ekranlarına çıkmasını sağlayan ilk proje ise 1996 yılı dizisi olarak dikkat çeken Şaşıfelek Çıkmazı oldu. Bu dizide Derya Alabora, Füsun Demirek, Cem Davran ve Fikret Kuşkan gibi isimler ile birlikte rol alarak aslında çok ciddi anlamda ön plana çıktı. Enteresan kişiliği ve karakteri ona başarıyı getirdi.

2000 yılında ise ilk beyazperde projesi olan Çağan Irmak imzalı Çilekli Pasta filmi oldu. Döneminin sevilen filmlerinden birisi olan bu projede Uğur Polat, Yasemin Kozanoğlu gibi isimler ile rol aldı. Bu projelerde çok da büyük roller almasa da izleyicinin gözü önünde olmayı başardı.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Gürhan Elmalıoğlu, 2001 yılının en çok sevilen yapımlarından birisi olan Tatlı Hayat dizisi kadrosunda da yer aldı. Başrollerinde Türkan Şoray, Haluk Bilginer, Neco, Çolpan İlhan, Emre Altuğ ve Gamze Özçelik gibi isimlerin yer aldı bu projede gözler önüne çıktı ve sevilen bir karaktere hayat verdi.

2002 senesinde yine mükemmel bir kadro ile izleyen karşısına çıkan Aşk ve Gurur dizisi içerisinde de yer aldı. Dizide aynı zamanda Can Gürzap, Tolga Çevik, Ayşegül Aldinç ve Yıldız Kenter gibi usta isimler de yer alıyordu ve kendisi için en iyi deneyimlerden birisini bu dizi projesi ile birlikte edinme fırsatına sahip oldu.

2008 yılında Türkiye tarihinin en önemli olaylarından birisini konu alan Devrim Arabaları filmi kadrosunda da Ahmet karakterine hayat verdi. Tolga Örnek imzalı bu filmde aynı zamanda Taner Birsel, Halit Ergenç, Vahide Gördüm, Selçuk Yöntem gibi usta isimlerde yer aldı ve çok ciddi bir izleyici kitlesine erişildi.

Film projesinin ardından yine 2008 yılı içerisinde Yaban Gülü dizisinde yer aldı. Bu dizide döneminin sevilen dizilerinden birisi olarak dikkatleri çekti ve başrollerinde Hatice Şendil, Cihan Okan, İpek Tenolcay gibi isimler yer alıyordu.

Bu dizinin ardından uzun bir süre ara veren ve projelerde yer almayan Gürhan Elmalıoğlu, 2013 yılında ise Sürgün İnek filmi ile yeniden döndü. Komedi filmi olarak gişede iyi bir hasılat yapan bu filmin kadrosunda Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Fırat Tanış ve Cezmi Baskın gibi isimler yer aldı.

Elmalıoğlu, şimdi ise Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda önemli bir karaktere hayat vermektedir. Dizide aynı zamanda Aslı Melisa Uzun, İdris Nebi Taşkan, Akın Akınözü, Emre Karayel gibi isimlerde yer almaktadır ve hali hazırda bu projeye devam etmektedir.

Bir reklam filminde tanıştığı Özlem Hanımla evlenmiş olup Defne ve Rüzgar isminde iki çocukları vardır.

Özel becerileri arasında Futbol, Basketbol, Jonglaj, Tai Chi, Mim, Valeybol, Kılıç Kullanma ve At binme yer almaktadır.

Gürhan Elmalıoğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Arkadaşlar İyidir – Emir Subaşı / Dizi
 • Sürgün İnek - Komutan / Film
 • Devrim Arabaları - Ahmet / Film
 • Yaban Gülü - Tarık / Dizi
 • Pars Narkoterör - Binbaşı Selçuk / Film
 • Yaprak Dökümü - Selim / Dizi
 • Peritozu - Doktor Vedat / Film
 • Çilekli Pasta - Paparazzi / Film
 • Çemberimde Gül Oya - Turgut / Dizi
 • Hürrem Sultan - Ferhat Paşa / Dizi
 • Şaşıfelek Çıkmazı - İsmet / Dizi
 • Aşk Ve Gurur - Yilmaz / Dizi
 • Altın Kanatlar - Yüzbaşı Salim / Dizi

Benzer Biyografiler

Ayfer Dönmez Kimdir?
Ayfer Dönmez
Oyuncu
Ali Rıza Kubilay Biyografi
Ali Rıza Kubilay
Oyuncu
Tuncay Kaynak Nereli?
Tuncay Kaynak
Oyuncu
Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?
Pınar Çağlar Gençtürk
Oyuncu
arkadaslar-iyidir-dizisi-merve-kimdir
Hayal Köseoğlu
Oyuncu
Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?
Ülkü Hilal Çiftçi
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.