Demet Özdemir Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.10.2016 10:42

Demet Özdemir Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Demet Özdemir
Yaşı
:
24 (26.02.1992)
Boyu
:
1.70 cm
Kilosu
:
55 kg
Burcu
:
Balık
Eğitim
:
Şahika Tekand Tiyatro Eğitimi
Göz Rengi
:
Kahverengi

Demet Özdemir Kimdir ?

26 Şubat 1992 senesinde dünyaya gelmiştir. Doğum yeri Kocaeli olan genç oyuncu üç kardeşten en küçüğüdür. Boyu 1,70’dir.  Anne ve babasının genç yaşta ayrılmaları üzerine İstanbul’a annesi ve kız kardeşi ile birlikte göç etmek durumunda kalmıştır. Daha önce okulu yarıda bıraktığından lise eğitimini gece okulunda tamamlayarak lise diplomasına sahip olmuştur. Lise ’den sonra Şahika Tekand’da tiyatro eğitimi almıştır.

Dansa olan merakı sayesinde, uzun boyunun da avantajıyla, Bengü’nün dans kadrosunda yer almış, sonrasında ise Efes Kızları Dans Grubu’nun kadrosunda sahne almıştır. Demet Özdemir, ilk olarak profesyonel anlamda Mutafa Sandal’ın “Ateş Et ve Unut” isimli şarkısının klipinde yer alarak ekranlara da taşınmış bir yüz olmuştur. Her ne kadar kariyerine dans ile ilgili alanlarda ilerleme çabasında olsa da oyuncuğa da göz kırparak ilk olarak Star TV ekranlarında yayınlanan haftalık dizi Sana Bir Sır Vereceğim ’de Esra Ronabar, Murat Han ve Erkin Koç ile başrolü paylaşmıştır. Bu dizide canlandırdığı karakter Aylin ismindedir. Sonrasında Kurt Seyit ve Şura isimli dizinin kadrosuna dâhil olur ve Alya isimli karakteri canlandırır.

Sadece dizi ile yetinmeyip sinema filmlerinde de kendisine uygun roller bulur. Tut Sözünü adlı sinema filminin Demet isimli karakterine can verir. Aynı dönemde dizi çekimlerinde de katılarak Çilek Kokusu isimli sevilen Star TV dizisinde yer almaya da devam ederi. Aslı isimli karakteri canlandırdığı bu dizi sonrasında da Bengü ile birlikte Hodri Meydan isimli şarkısının klipinde yer alarak gönlünde yatan dansçılığı da icra etmeye devam etmiştir.

2016 yaz sezonunda başlayan Fox TV’nin sevilen dizisi No:309 isimli dizinin Lale karakteri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyunculuk konusunda kendisini farklı kılan şeyin mimikleri olduğunu söylemektedir. Gülmeyi de ağlamayı da istediği an hakkıyla gerçekleştirebildiği için kendisinin diğer oyunculardan bir adım olduğunu belirtmektedir. İnsanlar konusunda da yakın çevresinde insan sarrafı yönü ile de nam salmıştır. 

Daha önceleri sevgili olduğu Yusuf Çim’den ayrılmış, doğum gününü kendi arkadaşlarıyla kutlayan Yusuf’a Instagram’dan göndermede bulunmuştur. Yusuf’tan sonra başka bir isim ile gündeme gelmemiştir.

Rol Aldığı Yerler

  • 2013 - Sana Bir Sır Verceğim
  • 2014 - Kurt Seyit ve Şura
  • 2014 - Tut Sözünü
  • 2014 - Kaçak Gelinler
  • 2015 - Çilek Kokusu
  • 2016 - No:309
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Demet Özdemir için 3 Yorum var

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)