İlgini çekebilir

Rasim Arı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.07.2018 16:38
Demet Özdemir Kimdir?

Demet Özdemir Kimdir ?

Demet Özdemir Biyografisi

26 Şubat 1992 senesinde dünyaya gelmiştir. Doğum yeri Kocaeli olan genç oyuncu üç kardeşten en küçüğüdür. Boyu 1,70’dir.  Anne ve babasının genç yaşta ayrılmaları üzerine İstanbul’a annesi ve kız kardeşi ile birlikte göç etmek durumunda kalmıştır. Daha önce okulu yarıda bıraktığından lise eğitimini gece okulunda tamamlayarak lise diplomasına sahip olmuştur. Lise ’den sonra Şahika Tekand’da tiyatro eğitimi almıştır.

Dansa olan merakı sayesinde, uzun boyunun da avantajıyla, Bengü’nün dans kadrosunda yer almış, sonrasında ise Efes Kızları Dans Grubu’nun kadrosunda sahne almıştır. Demet Özdemir, ilk olarak profesyonel anlamda Mutafa Sandal’ın “Ateş Et ve Unut” isimli şarkısının klipinde yer alarak ekranlara da taşınmış bir yüz olmuştur. Her ne kadar kariyerine dans ile ilgili alanlarda ilerleme çabasında olsa da oyuncuğa da göz kırparak ilk olarak Star TV ekranlarında yayınlanan haftalık dizi Sana Bir Sır Vereceğim ’de Esra Ronabar, Murat Han ve Erkin Koç ile başrolü paylaşmıştır. Bu dizide canlandırdığı karakter Aylin ismindedir. Sonrasında Kurt Seyit ve Şura isimli dizinin kadrosuna dâhil olur ve Alya isimli karakteri canlandırır.

Sadece dizi ile yetinmeyip sinema filmlerinde de kendisine uygun roller bulur. Tut Sözünü adlı sinema filminin Demet isimli karakterine can verir. Aynı dönemde dizi çekimlerinde de katılarak Çilek Kokusu isimli sevilen Star TV dizisinde yer almaya da devam ederi. Aslı isimli karakteri canlandırdığı bu dizi sonrasında da Bengü ile birlikte Hodri Meydan isimli şarkısının klipinde yer alarak gönlünde yatan dansçılığı da icra etmeye devam etmiştir.

2016 yaz sezonunda başlayan Fox TV’nin sevilen dizisi No:309 isimli dizinin Lale karakteri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyunculuk konusunda kendisini farklı kılan şeyin mimikleri olduğunu söylemektedir. Gülmeyi de ağlamayı da istediği an hakkıyla gerçekleştirebildiği için kendisinin diğer oyunculardan bir adım olduğunu belirtmektedir. İnsanlar konusunda da yakın çevresinde insan sarrafı yönü ile de nam salmıştır. 

Daha önceleri sevgili olduğu Yusuf Çim’den ayrılmış, doğum gününü kendi arkadaşlarıyla kutlayan Yusuf’a Instagram’dan göndermede bulunmuştur. Yusuf’tan sonra başka bir isim ile gündeme gelmemiştir.

2018 Yılında ''Erkenci Kuş'' dizisinde başrol olacak

Gold Film tarafından yeni bir dizi için çalışmalara başlandı. Dizinin adı ise ''Erkenci Kuş'' olarak belirlendi. Dizi Star TV kanalında izleyicilerle buluşacak. Demet Özdemir ise dizide ''Sanem'' karakterine hayat verecek.

Demet Özdemir Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

 • 2013 - Sana Bir Sır Verceğim
 • 2014 - Kurt Seyit ve Şura
 • 2014 - Tut Sözünü
 • 2014 - Kaçak Gelinler
 • 2015 - Çilek Kokusu
 • 2016 - No:309
 • 2018 - Erkenci Kuş

Benzer Biyografiler

Yusuf Çim Kimdir?
Yusuf Çim
Oyuncu
Nurşim Demir Kimdir?
Nurşim Demir
Oyuncu
Gözde Kaya Kimdir?
Gözde Kaya
Oyuncu
Beyti Engin Kimdir?
Beyti Engin
Oyuncu
Mine Tugay Kimdir?
Mine Tugay
Oyuncu
Sevinç Erbulak Kimdir?
Sevinç Erbulak
Oyuncu

3 Yorum

 1. irem

  13 Ekim 2016 at 16:58

  demet özdemir ile yusuf çim birbirlerine çok ama çok yakışıyorlar

  Reply
 2. Kübra Nur Yüksel

  12 Ağustos 2016 at 04:21

  Ben demet özdemir’e tek kelimeyle bayılıyorum yusuf çimle de çok yakışoyorlar ?????

  Reply
 3. Gülnur Bıyık

  21 Haziran 2016 at 16:09

  DEMET ÖZDEMİR ONU ÇOK SEVİYORUM ÇOK GÜZEL BİR OYUNCU♥♥♥

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.