İlgini çekebilir

Hazal Kaya kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.08.2018 23:48
Berk Cankat Kimdir?

Berk Cankat Kimdir ?

Berk Cankat Biyografisi

1984 yılında Ankara'da doğan Berk Cankat, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü mezunudur. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra tiyatro ile sanat hayatına adım attı. Sana Bir Sır Vereceğim dizisi ile televizyon dünyasına adım atmış ardından farklı projelerde yer almıştır.

Güzel Köylü Dizisi ile Yıldızı Parladı

Berk Cankat oyunculuk eğitimi aldıktan sonra birçok tiyatro oyununda ve dizilerde yan rollerde oynamıştır. Ancak asıl yükselişini Gizem Karaca ile birlikte baş rolü paylaştığı Güzel Köylü dizisi ile yakalamıştır.

Berk Cankat Güzel Köylü dizisinde canlandırdığı Cemal karakteri ile dikkat çekmiş ve ardından başarılı projelerde boy göstermiştir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinde Rol Aldı

Berk Cankat ekranların en başarılı yapımlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin ilk sezonunda rol almış ve başarılı bir performans sergilemiştir. 

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Beren Saat, Hülya Avşar, Vildan Atasever gibi isimlerle birlikte çalışan Berk Cankat, bu dizide İskender karakteri ile ekrana gelmiş, sonrasında ise senaryo gereği diziden ayrılmıştır. 

Yıldızlar Şahidim Dizisinde Aras Karakteri ile Ekranda

Berk Cankat kısa bir aranın ardından yeni bir dizi projesi ile ekrana hızlı bir dönüş yapmıştır. Baş rolde oynadığı ve Aras adlı bir pop yıldızını canlandırdığı Yıldızlar Şahidim dizisinde Berk Cankat'a Kiraz Mevsimi dizisi ile yıldızı parlayan Özge Gürel ve en son Güllerin Savaşı dizisi ile izlediğimiz başarılı oyuncu Canan Ergüder eşlik ediyor.

Yıldızlar Şahidim Dizisinde Aras Karakteri ile Ekranda

Ömer Berk Cankat, KanalD ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizi Gülizar'da Murat karakterini canlandıracak..

Bir Deli Rüzgar dizisinde Uğur rolü

Yakışıklı oyuncu Berk Cankat, FOX TV kanalında ekranlara gelen Bir Deli Rüzgar dizisinde Uğur karakterini canlandıracak.

 

Berk Cankat Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Aslı Tandoğan Kimdir?
Aslı Tandoğan
Oyuncu
Aslıhan Gürbüz Kimdir?
Aslıhan Gürbüz
Oyuncu
Mesut Akusta Kimdir?
Mesut Akusta
Oyuncu
Emre Ercin
Emre Ercin
Oyuncu
Taner Ölmez Kimdir?
Taner Ölmez
Oyuncu
Sevtap Özaltun Kimdir?
Sevtap Özaltun
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir