Ekin Koç Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.10.2017 14:25

Ekin Koç Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ekin Koç
Yaşı
:
25 (21.06.1992)
Burcu
:
İkizler
Boyu
:
180 cm
Kilosu
:
73 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
35 Buçuk Sanat Akademisi
Nereli
:
Antalya
Meslek
:
Oyuncu

Ekin Koç Kimdir ?

Ekin Koç kimdir, 21 Haziran 1992 yılında Antalya'nın Manavgat ilçesinde dünyaya gelmiştir.  Babası turizmci annesi ev hanımı olan Ekin Koç babasının mesleğinden dolayı sürekli ilk okulu farklı okullarda tamamlamıştır. Asıl ismi İsmet Ekin Koç olan başarılı oyuncu Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi'ni  bitirdikten sonra ailesiyle beraber İstanbul'a taşınmıştı.  Üniversite eğitimi için Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü kazanmış ve halen de okumaya devam etmektedir.

Lise yıllarında Tiyatro eğitimi almıştı fakat hocası kendisinin oyunculuk yeteneğini beğenmediği için tiyatro kulübünden çıkarmıştı. Hayallerinden vazgeçmeyerek üniversite yıllarında 35 Buçuk Sanat Akademisine yazıldı ve Altan Gördüm ve Vahide Gördüm gibi profesörünkine isimlerden eğitimler alarak oyunculuk yeteneğini geliştirdi.

Ekin Koç Dizileri

İlk oyunculuk deneyimi 2013 yılında yayınlanan "Sana Bir Sır Vereceğim" dizisinde başrol oyuncusu olarak Tilki karakterini canlandırdı fakat dizi tutmadığı için kısa sürede yayından kaldırılmak durumunda kaldı.  Daha sonrasında 2014 yılında "Benim Adım Gültepe" dizisinde Seyfi karakterini canlandırmıştır. Benim Adım Gültepe dizisindeki Seyfi karakteri Ekin Koç'un tanınmasına vesile olan projelerden biridir.

2015-2016 yılları arasında 2 sezon devam eden ve popüler diziler arasında yer alan "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" dizisinde I. Ahmed karakterini canlandırmasıydı. I Ahmet karakteriyle gösterdiği performansla beğenileri toplayan başarılı oyuncu son olarak Star TV'de yayınlanan "Hayat Sırları" dizisinde başrol karakteri olan Burak karakterini canlandırmaktadır.

Hayat Sırları Dizisi

Mahinur Ergun'ün senaryosu olan ve Gül Oğuz'un yönetmenliğini yaptığı Hayat Sırları dizisinde Ekin Koç başrolde  olup Utku Ates, Gökçe Yanardağ, Ahmet Mümtaz Taylan,  Olgun Toker ve Devrim Yakut gibi tecrübeli oyuncularda yer almaktadır.

Hayat Sırları Dizi Oyuncuları: Hazar Ergüçlü kimdir, Gökçe Yanardağ kimdirEkin Koç kimdirDevrim Yakut kimdir,  Ahmet Mümtaz Taylan kimdirOlgun Toker kimdir

Ekin Koç Filmleri

Ekin Koç genç yaşına rağmen gösterdiği performansla iki sinema filminde yer almıştır.  2015 yılında çekilen "Senden Bana Kalan" filminde Özgür karakteri ile başrolde yer almış olup yine 2015 yılında çekilen Ali ve Nino filminde Mehmed karakterini canlandırmıştır.

Senden Bana Kalan filmindeki başarılı performansı sonrasında 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinden Ayhan Işık Özel ödülünü kazanmıştır.

Ekin Koç Projeleri

  • 2013 - Sana Sır Vereceğim ( Tilki ) / Dizi
  • 2014 - Benim Adım Gültepe ( Seyfi ) / Dizi
  • 2015 - Senden Bana Kalan ( Özgür ) / Sinema Filmi
  • 2015 - Muhteşem Yüzyıl Kösem ( I. Ahmet ) / Dizi
  • 2015 - Ali ve Nino (Mehmet) / Sinema Filmi
  • 2017 - Hayat Sırları (Özgür) / Dizi
Benzer Biyografi Yazıları
, , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)