İlgini çekebilir

Seda Akman kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.11.2017 08:49
Dilan Telkök ( Evlat Kokusu Cemre ) Kimdir?

Dilan Telkök Kimdir ?

Dilan Telkök Biyografisi

Dilan Telkök 16 Eylül 1995 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir. 2001 yılında ailesi ile birlikte Hollanda'ya giden Dilan Telkök burada bir süre yaşadıktan sonra ilk ve orta öğrenimini tamamlamak üzere Belçika'ya gitmiştir. Dilan Telkök'ün ayrıca Belçika vatandaşlığı da bulunmaktadır. 

Belçika'dan Türkiye'ye döndükten sonra eğitimine burada devam eden Dilan Telkök, Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirmiştir. Almanca, İngilizce ve Flamenkçe dillerini konuşabilmektedir. 

Dilan Telkök Oyunculuk Kariyeri

Dilan Telkök üniversite eğitimine devam ederken bir yandan da oyunculuk eğitimi almıştır. Dilan Telkök'ün oyunculuk kariyeri ise ilk olarak "Muhteşem Yüzyıl Kösem" dizisinde rol alması ile başlamıştır. İlk ekran deneyim olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile oyunculuğa adım atan Dilan Telkök bu dizide Elif karakterini canlandırmıştır. 

Evlat Kokusu Cemre Rolü ile Dikkat Çekti

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile oyunculuk kariyerine ilk adımı atan Dilan Telkök, bu diziden sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan ve ses getiren yapımlardan biri olmayı başaran Evlat Kokusu dizisinde rol aldı.

Hande Soral, Sedef Avcı, Barış Kılıç ve Murat Han gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Evlat Kokusu adlı dizide rol alan Dilan Telkök bu dizide Cemre karakterini canlandırmıştır.

Dilan Telkök, Nerdesin Birader Dizisinde

Nerdesin Birader Dizisi

2017 senesinde Fox TV ekranlarında yayınlanan ve yönetmen koltuğunda Ulaş Cihan Şimşek oturduğu "Nerdesin Birader" dizisinde yer almıştır. Başarılı oyuncu Dilan Telkök'e dizide Aslı karakterini canlandıran Gonca Sarıyıldız, Ali karakterini canlandıran Deniz Can Aktaş, Sinem Arıcı karakterini canlandıran Seren Deniz Yalçın ve duygu karakterini canlandıran genç oyuncu Ülkü Hilal Çiftçi eşlik etmektedir.

Nerdesin Birader Oyuncuları: Deniz Can Aktaş kimdirGonca Sarıyıldız kimdirÜlkü Hilal Çiftçi kimdirSeren Deniz Yalçın kimdir

Dilan Telkök Foto Galeri

Dilan Telkök Projeleri

Benzer Biyografiler

Metin Akdülger
Metin Akdülger
Oyuncu
Nadir Sarıbacak Kimdir?
Nadir Sarıbacak
Oyuncu
Öykü Karayel Kimdir?
Öykü Karayel
Oyuncu
Ruhi Sarı Kimdir?
Ruhi Sarı
Oyuncu
Ulaş Bayhan Kimdir?
Ulaş Bayhan
Oyuncu
Hande Soral Kimdir?
Hande Soral
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.