İlgini çekebilir

Elif Sönmez kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.12.2018 22:17
Deniz Özerman Kimdir?

Deniz Özerman Kimdir ?

Deniz Özerman Biyografisi

Bu yazıda Deniz Özerman kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Deniz Özerman kimdir? Deniz Özerman, 9 Mayıs 1969, Antalya doğumludur. Tiyatro oyuncusu olma serüveni, Ferhan Şensoy’un kurmuş olduğu Nöbetçi Tiyatro’ya katılımıyla başlamıştır. Bu başlangıcın tarihi 1987 yılıdır. Deniz Özerman ilk olarak İstanbul’u Satıyorum isimli oyunda yer almıştır. Kariyerine bu şekilde başladıktan sonra Yılmaz Erdoğan’ın BKM oyuncuları arasına katılmıştır.

Oyunculuk kariyerinde ilerleyen Deniz Özerman aynı zamanda tiyatro oyunlarında ekip içinde yönetmen yardımcısı alanında da görev yapmıştır. Bu oyunlar; ‘’Cebimde Kelimeler’’, ‘’Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?’’ ve ‘’Bana Bir Şeyhler Oluyor’’ oyunlarıdır.

Tarih 1995 yılını gösterdiğinde ‘’Bir Demet Tiyatro’’ isimli televizyon dizisinde yer almaya başlayan Deniz Özerman, bu dizide Asuman karakterini canlandırmıştır. Bu dizide çok güçlü bir oyuncu kadrosuyla birlikte yer almıştır. Tanınmasının artmasına olanak sağlayan ve kariyerindeki zirvelerden birisi olan bir projedir. Ayrıca farklı alanlarda karşımıza çıkmıştır. 24 Ocak 2015 tarihinde başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu’nun yaptığı ‘’Benzemez Kimse Sana’’ isimli yarışma programını da katılmıştır. Bu yarışmadaki diğer yarışmacılar da oldukça ünlü ve başarılı kişiler olmuştur.

Deniz Özerman'ın Benzemez Kimse Sana programında Hülya Avşar "Bana Bir Koca Lazım" canlandırmasını izleyebilirsiniz.

Hülya Avşar Kimdir

Deniz Özerman Kimdir ve Dizileri

Deniz Özerman dizi alanındaki ilk oyunculuğunu 1995 Yılında Bir Demet Tiyatro adlı TV dizisinde sergilemiştir. Bu dizide Asuman karakterini canlandırmıştır. Oldukça başarılı olmuş ve kariyeri için mükemmel bir adım atmıştır. Sonrasında Çılgın Bediş isimli ve oldukça popüler olan bir TV dizisinde kariyerine devam etmiştir. 2000 senesinde Güneş Yanıkları isimli TV dizisinde Esra karakteri ile yer almış ve sonrasında kendisi 4 yıl kadar dizi alanında ekranlarda boy göstermemiştir.

2004 yılında Avrupa Yakası isimli, oldukça popüler bir dizide rol almış ve burada Seray karakterini canlandırmıştır. Deniz Özerman tiyatro, dizi ve sinema alanında oldukça başarılı olup 2004 yılının devamında da pek çok dizide ve sinemada yer almaya devam etmiştir. Camdan Pabuçlar, Aşk Oyunu, Kısmet Değilmiş, Bir Demet Tiyatro, Bez Bebek, Sevgili Dünürüm, Yapma Diyorum, Yerden Yüksek, Yıldız Masalı, Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizilerde yer almıştır. Deniz Özerman ayrıca farklı bir tarzda, bir TV programında da karşımıza çıkmıştır. Köstebekgiller isimli TV programında Sevgi karakteri ile yer almıştır.

Avrupa Yakası Oyuncuları Kimdir?

Sana Bir Sır Vereceğim Oyuncuları Kimdir?

Deniz Özerman Filmleri

Deniz Özerman sinema filmi alanında ilk olarak karşımıza 2005 yılında Organize İşler isimli projede çıkmıştır. Burada okuldaki veli rolüyle bir performans sergilemiştir. Daha sonraki yıllarda film alanındaki projeleri TV filmi alanında olmuştur. 2006 senesinde Küçük Hanımefendi ve Küçük Hanımefendinin Şoförü isimli TV filmlerinde karşımıza çıkmış olan Deniz Özerman, 2008 yılında tekrar bir sinema filmi ile sevenleriyle kavuşmuştur.2008 yılında yer aldığı sinema filmi O… Çocukları isimli film olup burada Mediha karakteri ile başarılı bir performans sergilemiştir.

Hemen devamındaki yıl, Denizden Gelen isimli sinema filminde Ümran karakteri ile karşımıza çıkan Deniz Özerman yine aynı yıl Yahşi Batı isimli sinema filminde de Amish Kadın rolüyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Arka arkaya başarılı projelerde yer almaya devam eden Deniz Özerman, 2010 yılında Pak Panter sinema filminde yer almış olup bu alandaki projelere 2014 yılına kadar ara vermiştir. Geçen sürede başarılı dizi ve TV programlarında yer almış olan Deniz Özerman, 2014 yılında iki tane sinema filmiyle sevenlerinin yüzünü güldürmüştür. Çalsın Sazlar ve Çarşı Pazar isimli sinema filmlerinde oldukça başarılı bir oyunculuğa imza atmıştır.

Deniz özerman instagram adresi: instagram.com/denizozerman.fp/

 
Deniz Özerman Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Sana Bir Sır Vereceğim
 • Yıldız Masalı
 • Bez Bebek
 • Yerden Yüksek
 • Yapma Diyorum
 • Sevgili Dünürüm
 • Aşk Oyunu
 • Kısmet Değilmiş
 • Camdan Pabuçlar
 • Bir Demet Tiyatro
 • Organize İşler
 • Pak Panter
 • Çarşı Pazar
 • Çalsın Sazlar
 • Yahşi Batı

Benzer Biyografiler

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?
Zeynep Tuğçe Bayat
Oyuncu
Ekin Koç Dizileri
Ekin Koç
Oyuncu
Esra Ronabar Kimdir?
Esra Ronabar
Oyuncu
Murat Han Kimdir?
Murat Han
Oyuncu
Bora Cengiz Kimdir?
Bora Cengiz
Oyuncu
Evrim Akın
Evrim Akın
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.