Leya Kırşan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.01.2017 20:50

Leya Kırşan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Leya Kırşan
Yaşı
:
9 (2008 doğumlu)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Göz Rengi
:
Yeşil

Leya Kırşan Kimdir ?

Küçük oyuncu Leya Kırşan 2008 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Renkli gözleri ve sevimli duruşu ile dikkat çeken Leya Kırşan ilk olarak reklam filmlerinde rol alarak ekran karşısına çıkmıştır. 

Leya Kırşan rol aldığı Hayat Yolunda dizisi ile dikkat çekmiştir. Bu dizide Nur Fettahoğlu, İpek Karapınar, Burak Yamantürk, Engin Öztürk gibi başarılı oyuncularla birlikte rol alan Leya Kırşan Hayat Yolunda dizisinde Nur Fettahoğlu'nun kızını canlandırmıştır. 

Hayat Yolunda dizisi ile yıldızı parlayan minik oyuncu Leya Kırşan bu dizinin ardından Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli gibi isimlerin rol aldığı Maral dizisinde oynamış ve Maral dizisinde Maral karakterine hayat veren Hazal Kaya'nın küçüklüğünü canlandırmıştır. 

Maral dizisinin ardından da Eve Dönüş isimli dizide Elif karakteri ile ekrana gelen Leya Kırşan şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanan baş rolünde Erdal Beşikçioğlu ve Gökçe Bahadır'ın yer aldığı, Rojda Demirer, Reha Özcan, Almila Ada gibi oyuncuların da kadrosunda bulunduğu Adı Efsane dizisi 'nde rol almaktadır.

Adı Efsane dizisinde Leya Kırşan, Erdal Beşikçioğlu'nun canlandırdığı Tarık karakterinin kızı Zeynep'i oynamaktadır. 

Yer Aldığı Projeler

  • Adı Efsane
  • Eve Dönüş
  • Maral
  • Hayat Yolunda
Benzer Biyografi Yazıları
, , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Leya Kırşan için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)