İlgini çekebilir

Muazzez Ersoy kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.09.2019 16:09
Murat Aygen Kimdir?

Murat Aygen Kimdir ?

Murat Aygen Biyografisi

Murat Aygen Kimdir?

Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır ilimizde dünyaya gelmiştir. Zor bir dönemde doğan ve orta halli bir ailenin çocuğu olan Aygen, kendisine çok küçük yaşlardan itibaren televizyonda yer alan bir oyuncu olmayı amaç edindi ve bu anlamda somut adımlar attı. Başarılı bir eğitim hayatına sahipti ve bu anlamda da fark yaratıyordu.

Başarılı geçen lise hayatının ardından hayalini kurduğu mesleğin yüksekokulu olan ve ülkemizdeki en iyi üniversitelerden birisi olarak dikkat çeken Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü kazanmış ve buradan kısa bir zaman dilimi içerisinde başarı ile mezun olarak eğitim hayatını noktalamıştır. Sonrasında ise profesyonel kariyeri için İstanbul şehrine gelmiştir.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde beyazperde projelerinde yer almak için teklifler aldı ve 2005 yılında ilk olarak Ankara Ekspresi filmi kadrosunda yer alma başarını gösterdi. Binbaşı Seyfi yolü ile adından söz ettirdi. Film orta metraj bir film olduğundan dolayı filmde çok ünlü isimler yer almamıştır.

İlk televizyon dizisi projesine ise 2008 yılında Paramparça Aşklar dizisi ile çıkmıştır. 2005 yılından sonra oldukça uzun bir ara veren oyuncu, bu dizi ile yeniden ekrana döndü. Dizide başrol oyuncularından birisi olarak yer alan ve adından söz ettiren oyuncu ile birlikte aynı zamanda Deniz Uğur, Zeyno Günenç, Emre Karayel gibi usta isimlerde yer aldı.

Dizideki oyunculuğu ile ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyuncu, 2009 yılında Kül ve Ateş dizisi kadrosunda yer aldı. Yine oldukça iyi bir oyunculuk ortaya koydu. Dizide aynı zamanda Şerif Sezer, Merve Boluğur gibi oyuncularda boy gösterdiler.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

2010 yılında döneminin en sevilen beyazperde projelerinden birisi olan Av Mevsimi filmi kadrosunda yer almış ve Şevket Altun karakterine hayat vermiştir. Filmde aynı zamanda Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor, Okan Yalabık gibi isimlerde yer almış ve oldukça sevilmiştir.

Sonrasında 2011 yılında Yılan Hikayesi dizisinin yeniden çevrilmesi anlamına gelen Dedektif Memoli dizisi kadrosunda yer aldı ve başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekti. Dizide aynı zamanda Burcu Esmersoy, Emre Kızılırmak ve Özlem Yılmaz gibi isimler yer aldı.

2013 yılında Medcezir dizisi kadrosunda yer almaya başlayan oyuncu, yine oldukça sevilen bir karaktere hayat vererek tanınan ve sevilen bir isim olma başarısını gösterdi. Dizide aynı zamanda Çağatay Ulusoy, Barış Falay, Serenay Sarıkaya gibi isimlerde yer aldı ve döneminin en sevilen projelerinden birisi oldu.

2015 yılında ise Maral dizisi kadrosuna girerek bu dizinin yine önde gelen karakterlerinden birisi olan Hakan karakterine hayat verme fırsatını yakaladı. Başrollerinde Hazal Kaya, Aras Bulut İynemli, Ceyda Düvenci gibi isimlerin yer aldığı proje gerçek anlamda büyük bir kitleye hitap etmeyi başardı.

Bodrum Masalı

Zaman içerisinde sevilen isimlerden birisi olarak dikkat çeken Aygen, son olarak 2016 yılında televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan Bodrum Masalı dizisi kadrosunda yardımcı rollerden birisini oynamaya başlamıştır. Dizinin başrollerinde Şevval Sam, Timuçin Esen, Hilmi Cem İntepe gibi isimlerde yer almaktadır.

Mucize Doktor Dizisi İle Yeniden Ekranlarda!

Murat Aygen, Fox TV kanalında ekranlara gelen Mucize Doktor dizisinde Tanju karakterini canlandırmaktadır. Dizide Onur Tuna (Ferman), Hazal Türesan (Beliz), Taner Ölmez (Ali Vefa) gibi oyuncular başrol oyuncuları arasında yer alıyor.

Murat Aygen Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • 2019 - 2020 - Mucize Doktor
  • 2018 - 2019 - Şahin Tepe
  • 2016 - Bodrum Masalı
  • 2015 - Maral
  • 2013 - Medcezir
  • 2011 - Dedektif Memoli
  • 2010 - Av Mevsimi (Sinema Filmi)
  • 2009 - Kül ve Ateş
  • 2008 - Paramparça Aşklar
  • 2005 - Ankara Ekspresi

Benzer Biyografiler

Burak Deniz Kimdir?
Burak Deniz
Oyuncu
Korhan Herduran
Oyuncu
Özge Gürel Kimdir?
Özge Gürel
Oyuncu
Şevval Sam Kimdir?
Şevval Sam
Oyuncu Sanatçı
Metin Akdülger
Metin Akdülger
Oyuncu
Ebru Özkan Kimdir?
Ebru Özkan
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir