İlgini çekebilir

Ayçe Abana kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.01.2017 16:04
Burak Yamantürk

Burak Yamantürk Kimdir ?

Burak Yamantürk Biyografisi

Burak Yamantürk 1983 yılında Kocaeli'de dünyaya gelmiştir. Aslen Sivas'lı olan Oyuncu Burak Yamantürk, Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü mezunudur.

Modern Dans eğitimi de bulunan Oyuncu Burak Yamantürk, bu alanda dünya çapında da gerçekleşen birçok festivale katılmıştır. Ancak oyunculuk kariyerine ağırlık vermesinin ardından dansa ara vermiştir. Oyuncu Burak Yamantürk ayrıca sporla da yakından ilgilidir.

Veda Dizisi ile Ekrana Adım Attı

Oyuncu Burak Yamantürk 2012 yılında yayınlanmış olan Veda isimli dizi ile ekrana adım atmıştır. Veda dizisinde canlandırdığı Kemal karakteri ile dikkat çekmeyi başaran Burak Yamantürk, bu diziden sonra da ekranların birçok sevilen yapımında boy göstermiştir. 

Tatar Ramazan Dizisi ile Dikkat Çekti

Burak Yamantürk ATV ekranında yayınlanmış ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış olan Tatar Ramazan dizisinde de rol almış ve bu dizi ile daha çok dikkat çekmeyi başarmıştır. 

Baş rolünde başarılı oyuncu Bülent İnal'ın yer aldığı Tatar Ramazan dizisinde Oyuncu Burak Yamantürk de Elmas Mercan karakteri ile ekrana gelmiştir. 

Tatar Ramazan dizisinin ardından yine birçok dizi projesinde yer alan Burak Yamantürk'ün oynadığı diziler arasında Hayat Yolunda, Yasak, Acı Aşk gibi yapımlar yer almaktadır. Ancak bunların çoğu erken final yapan diziler olmuş ve kısa sürede ekrana veda etmiştir.

Burak Yamantürk Oyuncu Özge Özpirinçci ile Birlikte

Oyuncu Burak Yamantürk yine kendisi gibi başarılı bir oyuncu olan Özge Özpirinçci ile uzun süredir mutlu bir birliktelik yaşamaktadır. 

Burak Yamantürk Yeni Dizisi

Burak Yamantürk yeni sezonda İçimdeki Fırtına dizisinde rol almaktadır. Bu dizide Burak Yamantürk'e ekranlardan uzun süredir uzak kalan oyuncu Merve Boluğur, en son Güzel Köylü dizisi ile ekrana gelen Gizem Karaca ve yeni neslin dikkat çeken oyuncularından Yusuf Çim eşlik etmektedir. 

Burak Yamantürk Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Çağla Özavcı Kimdir?
Çağla Özavcı
Oyuncu
Merve Boluğur Kimdir?
Merve Boluğur
Oyuncu
Neriman Uğur Kimdir?
Neriman Uğur
Oyuncu
Mehmet Özgür Kimdir? Biyografisi, Hayatı ve Dizileri
Mehmet Özgür
Oyuncu
Tarık Pabuççuoğlu Kimdir?
Tarık Pabuççuoğlu
Oyuncu
Levent Can Kimdir?
Levent Can
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir