İlgini çekebilir

Emre İğdemir kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.03.2017 12:05
Leyla Kader İlhan

Leyla Kader İlhan Kimdir ?

Leyla Kader İlhan Biyografisi

Leyla Kader İlhan 1970 senesinde Samsun'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde tamamlayan Leyla Kader İlhan, kariyerinde birçok Tiyatro oyununda rol almıştır.

Hayat Yolunda Dizisinde Rol Aldı

Leyla Kader İlhan ilk ekran deneyimini 2014 yılında Kanal D'de yayınlanan Hayat Yolunda isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. İlk dizi projesi olan Hayat Yolunda dizisinde Nur Fettahoğlu, Burak Yamantürk, Engin Öztürk, İpek Karapınar ve İlker İnanoğlu gibi oyuncularla birlikte çalışmıştır.

Hayat Yolunda dizisinden sonra Aşkların En Güzeli dizisinde rol alan Leyla Kader İlhan ayrıca Neslihan Atagül ve Ekin Koç'un baş rolde yer aldığı Senden Bana Kalan adlı sinema filminde de oyunculuk yapmıştır.

Kara Yazı Dizisi Esma Rolü

Leyla Kader İlhan Kanal D ekranlarında yayınlanan ve dikkat çeken bir proje olan Kara Yazı dizisi kadrosuna katılmıştır.

Emre Kınay ve Haluk Bilginer gibi usta oyuncularla birlikte Zeynep Çamcı, Gülper Özdemir, Ushan Çakır gibi genç oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Kara Yazı dizisinde rol alan Leyla Kader İlhan, Kara Yazı dizisinde Esma rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Leyla Kader İlhan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Burak Çelik Kimdir?
Burak Çelik
Oyuncu
İlker İnanoğlu
İlker İnanoğlu
Oyuncu
Aslı Orcan Kaç Yaşında?
Aslı Orcan
Oyuncu
Haluk Bilginer Kimdir?
Haluk Bilginer
Oyuncu
Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu
Oyuncu
Tolga Sarıtaş Kimdir?
Tolga Sarıtaş
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.