İlgini çekebilir

Atilla Kılıç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.11.2017 11:07
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu Kimdir ?

Nur Fettahoğlu Biyografisi

Nur Fettahoğlu 1980 yılında Almanya'da dünyaya gelmiştir. Beşiktaş Lisesi'ni bitiren Nur Fettahoğlu Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünde eğitimine devam etmiştir.

Oyunculuk kariyerinden önce uzun yıllar bankacı olarak çalışan Nur Fettahoğlu, ekran tecrübesine spiker olarak başlamıştır. Sky Türk televizyonunda bir süre borsa spikeri olarak görev almıştır.

Nur Fettahoğlu'nun oyunculuk serüveni ise 2007 yılında rol aldığı "Benden Baba Olmaz" adlı dizi ile başlamıştır. Bu dizide Tülay Cenk karakterini oynayan Fettahoğlu, ardından Gönül Salıncağı dizisinde rol almıştır. 

En büyük yükselişini ise Aşk-ı Memnu adlı dizide yakalayan Nur Fettahoğlu bu dizide Beren Saat'in canlandırdığı Bihter karakterinin ablası Peyker karakteri ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmıştır. Dizide Nur Fettahoğlu'nun eşini ise İlker Kızmaz canlandırmıştır. Aşk-ı Memnu dizisi ile kariyerinde yükselişe geçen Nur Fettahoğlu, sonrasında rol aldığı Muhteşem Yüzyıl dizisi ile bu yükselişini devam ettirmeyi başarmıştır. Halit Ergenç, Meryem Uzerli gibi isimleri kadrosunda barındıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Mahidevran Sultan rolü, Fettahoğlu'nun başarısını gözler önüne sermiştir.

Kurtlar Vadisi Filistin, Hayat Yolunda gibi yapımlarda rol alan Nur Fettahoğlu son olarak Filinta dizisinde canlandırdığı Süreyya rolü ile ekranlarda yer almıştır. 

İki evlilik yapmış olan Nur Fettahoğlu, ilk evliliğini Murat Aysan ile 2008 yılında yapmış 2011'de ise boşanmıştır. Daha sonra 2013 yılında Levent Veziroğlu ile evlenen Fettahoğlu, 2015 yılında boşanma davası ile gündeme gelmiştir. Nur Fettahoğlu bir kız çocuğu annesidir.

Nur Fettahoğlu, Puhu TV'de yayınlanan ve ilgiyle izlenen Fi dizisinin ikinci sezonu olan Çi dizisinde Billur karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Dizide Nur Fettahoğlu'nun canlandırdığı bu karakter, Can Manay'ın eski sevgilisi olan ve yıllar önce Can Manay tarafından zarar gören bir kadındır.

Nur Fettahoğlu Foto Galeri

Nur Fettahoğlu Dizileri ve Filmleri

Benzer Biyografiler

Münir Akça Kimdir?
Münir Akça
Oyuncu
Leya Kırşan
Leya Kırşan
Oyuncu
İlker İnanoğlu
İlker İnanoğlu
Oyuncu
Pelin Ermiş
Oyuncu
Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?
Mustafa Yıldıran
Oyuncu
Serkan Altunorak Kimdir?
Serkan Altunorak
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.