Nur Fettahoğlu Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.11.2016 14:04

Nur Fettahoğlu Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Nur Fettahoğlu
Yaşı
:
36 (12 Kasım 1980)
Boy
:
1.69 cm
Kilo
:
54 kg
Göz Rengi
:
Mavi
Saç Rengi
:
Koyu Kumral
Meslek
:
Oyuncu
Eğitim
:
Haliç Üniversitesi Moda Tasarım

Nur Fettahoğlu Kimdir ?

Nur Fettahoğlu 1980 yılında Almanya'da dünyaya gelmiştir. Beşiktaş Lisesi'ni bitiren Nur Fettahoğlu Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünde eğitimine devam etmiştir.

Oyunculuk kariyerinden önce uzun yıllar bankacı olarak çalışan Nur Fettahoğlu, ekran tecrübesine spiker olarak başlamıştır. Sky Türk televizyonunda bir süre borsa spikeri olarak görev almıştır.

Nur Fettahoğlu'nun oyunculuk serüveni ise 2007 yılında rol aldığı "Benden Baba Olmaz" adlı dizi ile başlamıştır. Bu dizide Tülay Cenk karakterini oynayan Fettahoğlu, ardından Gönül Salıncağı dizisinde rol almıştır. 

En büyük yükselişini ise Aşk-ı Memnu adlı dizide yakalayan Nur Fettahoğlu bu dizide Beren Saat'in canlandırdığı Bihter karakterinin ablası Peyker karakteri ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmıştır. Dizide Nur Fettahoğlu'nun eşini ise İlker Kızmaz canlandırmıştır. Aşk-ı Memnu dizisi ile kariyerinde yükselişe geçen Nur Fettahoğlu, sonrasında rol aldığı Muhteşem Yüzyıl dizisi ile bu yükselişini devam ettirmeyi başarmıştır. Halit Ergenç, Meryem Uzerli gibi isimleri kadrosunda barındıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Mahidevran Sultan rolü, Fettahoğlu'nun başarısını gözler önüne sermiştir.

Kurtlar Vadisi Filistin, Hayat Yolunda gibi yapımlarda rol alan Nur Fettahoğlu son olarak Filinta dizisinde canlandırdığı Süreyya rolü ile ekranlarda yer almıştır. 

İki evlilik yapmış olan Nur Fettahoğlu, ilk evliliğini Murat Aysan ile 2008 yılında yapmış 2011'de ise boşanmıştır. Daha sonra 2013 yılında Levent Veziroğlu ile evlenen Fettahoğlu, 2015 yılında boşanma davası ile gündeme gelmiştir. Nur Fettahoğlu bir kız çocuğu annesidir.

Yer Aldığı Projeler

  • Filinta
  • Hayat Yolunda
  • Muhteşem Yüzyıl
  • Aşk-ı Memnu
  • Gişe Memuru
  • Kurtlar Vadisi Filistin
  • Benden Baba Olmaz
  • Gönül Salıncağı
Benzer Biyografi Yazıları
, , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)