Buğra Özmüldür Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.02.2017 11:57

Buğra Özmüldür Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Buğra Özmüldür
Meslek
:
Oyuncu
Yaşı
:
26 (21 Nisan 1991)
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Boyu
:
1.70 cm
Kilo
:
65 kg
Eğitim
:
Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık

Buğra Özmüldür Kimdir ?

Oyuncu Buğra Özmüldür, 21 Nisan 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde tamamlayan Buğra Özmüldür, küçük yaşlardan beri ekran önünde olan isimlerden biridir. 

Henüz 9 yaşındayken bir reklam filminde rol alması ile oyunculuk serüveni başlayan Buğra Özmüldür, sonrasında TV dizileri ve sinema filmlerinde de rol almıştır.

Sihirli Annem Dizisi ile Tanındı

Buğra Özmüldür reklam filmlerindeki performansı ile yönetmen Ersoy Güler 'in dikkatini çekmiş ve o dönem yayınlanan Sihirli Annem dizisi için uygun bir karakter olarak görülmüştür. 

Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan ve İnci Türkay'ın da kadroda yer aldığı Sihirli Annem dizisinde rol alan Buğra Özmüldür, bu dizide uzun süre yer almış ve Cem karakterini canlandırmıştır.

Sihirli Annem dizisi ile dikkat çekip tanınan Buğra Özmüldür, bu diziden sonra çeşitli TV dizilerinde ve sinema filmlerinde de boy göstermiştir.

Adı Efsane Dizisinde Rol Alıyor

Buğra Özmüldür uzun süre ekranlardan uzak kaldıktan sonra Kanal D ekranlarının yeni projesi olan Adı Efsane dizisi ile ekrana dönmüştür. 

Baş rollerini Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer gibi isimlerin paylaştığı Adı Efsane dizisinde rol alan Buğra Özmüldür, bu dizide Faruk karakterini canlandırıyor. 

Yer Aldığı Projeler

  • Adı Efsane
  • Olaylar Olaylar
  • Sihirli Annem
  • Senden Bana Kalan
  • Selena
  • Melek ile Serhat
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)