İlgini çekebilir

Kemal Uçar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.02.2017 11:57
Buğra Özmüldür

Buğra Özmüldür Kimdir ?

Buğra Özmüldür Biyografisi

Oyuncu Buğra Özmüldür, 21 Nisan 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde tamamlayan Buğra Özmüldür, küçük yaşlardan beri ekran önünde olan isimlerden biridir. 

Henüz 9 yaşındayken bir reklam filminde rol alması ile oyunculuk serüveni başlayan Buğra Özmüldür, sonrasında TV dizileri ve sinema filmlerinde de rol almıştır.

Sihirli Annem Dizisi ile Tanındı

Buğra Özmüldür reklam filmlerindeki performansı ile yönetmen Ersoy Güler 'in dikkatini çekmiş ve o dönem yayınlanan Sihirli Annem dizisi için uygun bir karakter olarak görülmüştür. 

Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan ve İnci Türkay'ın da kadroda yer aldığı Sihirli Annem dizisinde rol alan Buğra Özmüldür, bu dizide uzun süre yer almış ve Cem karakterini canlandırmıştır.

Sihirli Annem dizisi ile dikkat çekip tanınan Buğra Özmüldür, bu diziden sonra çeşitli TV dizilerinde ve sinema filmlerinde de boy göstermiştir.

Adı Efsane Dizisinde Rol Alıyor

Buğra Özmüldür uzun süre ekranlardan uzak kaldıktan sonra Kanal D ekranlarının yeni projesi olan Adı Efsane dizisi ile ekrana dönmüştür. 

Baş rollerini Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer gibi isimlerin paylaştığı Adı Efsane dizisinde rol alan Buğra Özmüldür, bu dizide Faruk karakterini canlandırıyor. 

Buğra Özmüldür Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Rojda Demirer Kimdir?
Rojda Demirer
Oyuncu
Leya Kırşan
Leya Kırşan
Oyuncu
Almila Ada
Almila Ada
Oyuncu
Emine Ün
Emine Ün
Oyuncu
Reha Özcan Kimdir?
Reha Özcan
Oyuncu
Ceyla Odman Kimdir?
Ceyla Odman
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir