Almila Ada Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.10.2017 03:16

Almila Ada Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Almila Ada
Yaşı
:
21 ( 1996 doğumlu )
Meslek
:
Oyuncu
Boyu
:
1.74 cm
Kilo
:
48 kg
Göz Rengi
:
Yeşil
Saç Rengi
:
Kumral
İlişki
:
Sevgilisi var.
Eğitim
:
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı

Almila Ada Kimdir ?

Genç oyuncu Almila Ada 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünde eğitim almış olan Almila Ada, dizilerde oyunculuk yapmaktadır.

Kaderimin Yazıldığı Gün Dizisinde Rol Aldı

Almila Ada ekranlarda ilk olarak Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizi ile dikkat çekmiştir. Bu dizide Hatice Şendil, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Özcan Deniz, Gürbey İleri gibi oyuncularla birlikte rol alan Almila Ada, Star TV'de yayınlanmış olan bu dizide Nehir Yörükoğlu karakterini canlandırmıştır.

Kırgın Çiçekler Dizisinde de Oynadı

Kırgın Çiçekler Dizisi

Kaderimin Yazıldığı Gün dizisi ile ekranlarda dikkat çekmeye başlayan Almila Ada, bu diziden sonra ATV ekranlarında yayınlanan ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Kırgın Çiçekler dizisinde rol almıştır.

Yetimhanede yetişen genç kızların hikayesinin anlatıldığı, İpek Karapınar ve Özgür Çevik gibi oyuncuların baş rolde olduğu Kırgın Çiçekler adlı dizide Biran Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız, Hazar Motan, Çağla Irmak gibi genç oyuncular ile birlikte rol alan Almila Ada bu dizide Lalin karakterini canlandırmıştır. 

Adı Efsane Dizisi Melis Karakteri ile Ekranda

Son olarak Kanal D'nin projesi ve Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır gibi önemli oyuncuların kadrosunda olduğu Adı Efsane dizisinde rol alan Almila Ada bu dizide Melis karakterini canlandırdı.

Cennetin Gözyaşları Dizisi ile Baş Rolde

Cennet'in Gözyaşları Oyuncuları

Güzel oyuncu Almila Ada, sevilen dizilerde rol almasının ardından yakaladığı popülerliği sonunda bir baş rol ile taçlandırdı ve ATV ekranında yayınlanan Cennetin Gözyaşları dizisinde baş rolde yer alarak, Cennet rolünü canlandırdı. 

Yer Aldığı Projeler

  • Cennetin Gözyaşları
  • Adı Efsane
  • Kırgın Çiçekler
  • Kaderimin Yazıldığı Gün
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Almila Ada için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)