İlgini çekebilir

Arif Nihat Asya kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.11.2017 00:21
Gonca Sarıyıldız Kimdir?

Gonca Sarıyıldız Kimdir ?

Gonca Sarıyıldız Biyografisi

Gonca Sarıyıldız, 10 Şubat 1986 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir ve aslan İstanbul’ludur.  Modern bir aile yaşantısı içerisinde büyüyen ve eğitim hayatına da son derece ciddi bir şekilde eğilim gösteren Gonca Sarıyıldız, küçük yaşlardan itibaren kendisine gelecekti meslek hedefi olarak oyunculuk ve tiyatroyu seçmiştir.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanan Sarıyıldız, bu anlamda son derece başarılı bir eğitim süreci geçirmiş ve başarılı olarak buradan mezun olmayı başarmıştır. Üniversite eğitimi alırken aynı zamanda Müjdat Gezen Tiyatrosu kadrosuna da dahil olan genç isim, bu anlamda kendisini çok daha ileriye götürmüştür.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile birlikte kısa zaman içerisinde tiyatro sahnelerinin konuşulan ismi olan Sarıyıldız, ilk projesi olarak ise çok büyük bir yapım olan Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosuna girerek 2011 yılında yapmıştır. Fatma Hatun karakterine hayat veren Sarıyıldız, çok ciddi anlamda seviolmiştir. Filmde aynı zamanda Halit Ergenç, Vahide Perçin, Mehmet Günsür, Ozan Güven gibi isimler de yer almaktadır ve Türkiye’nin reyting rekortmeni dizisidir.

Uzun süre bu dizide başarılı bir şekilde yer aldıktan sonra 2013 yılında İnadına Yaşamak dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Dizide  Oktay Kaynarca, Sanem Çelik, Murat Ünalmış gibi isimler ile birlikte yer almıştır ve sevilen karakterlerden birisi olan Deniz karakterine hayat vermiştir.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

Sevilen projeler içerisinde usta isimler ile birlikte oynama şansına sahip olan Sarıyıldız, 2014 yılında Diğer Yarım dizisi projesine girmiştir. Dizi döneminin en sevilen dizilerinden birisidir ve başrol deneyimini ilk olarak burada yaşamıştır. Dizide aynı zamanda İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Nevra Serezli ve Ruhi Sarı gibi isimler yer almıştır.

2015 yılında Bedel dizisi kadrosuna girmiştir. Bu dizide döneminin en iyi kadrolarından birisini topladığı gibi Sarıyıldız yine başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekmiştir. Dizide aynı zamanda Sedef Avcı ve Necip Memili gibi usta oyuncularda yer almıştır ancak proje çok uzun süre devam etmeden noktalanmıştır.

GÜNCEL ROJESİ

Gonca Sarıyıldız, şu sıralar ATV ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan Seviyor Sevmiyor dizisi kadrosunda yer almaktadır. Dizinin sevilen başrol isimlerinden birisi olan Sarıyıldız ile birlikte aynı zamanda Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, Yiğit Kirazcı gibi isimlerde yer almaktadır.

Gonca Sarıyıldız Nerdesin Birader Kadrosunda

Nerdesin Birader Dizisi

Film Evi tarafından hazırlanan ve Ulaş Cihan Şimşek'in yönetmen koltuğunda oturduğu "Nerdesin Birader" dizisinde yer almıştır. Gonca Sarıyıldız, 2017 yılında yayınlanan "Nerdesin Birader" dizisinde Organize Şube'de komiser Aslı Korkmaz karakterini canlandırmıştır.

Dizide Yiğit ve Yunus Çakmak ikiz kardeşlerini canlandıran usta oyuncu Timur Acar, Ali karakterini canlandıran Deniz Can Aktaş, Sinem Arıcı karakterini canlandıran Seren Deniz Yalçın ve genç yetenek Ülkü Hilal Çiftçi yer almaktadır.

Nerdesin Birader Oyuncuları: Deniz Can Aktaş kimdirSeren Deniz Yalçın kimdirÜlkü Hilal Çiftçi kimdir

Gonca Sarıyıldız Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Esra Kılıç Kimdir?
Esra Kılıç
Oyuncu
Ruhi Sarı Kimdir?
Ruhi Sarı
Oyuncu
Serhan Onat Kimdir?
Serhan Onat
Oyuncu
Ulaş Bayhan Kimdir?
Ulaş Bayhan
Oyuncu
Angela Ceren Sarp Kimdir?
Angela Ceren Sarp
Oyuncu
Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?
Ülkü Hilal Çiftçi
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir