İlgini çekebilir

Hafsanur Sancaktutan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2021 22:11
Deniz Can Aktaş

Deniz Can Aktaş Kimdir ?

Deniz Can Aktaş Biyografisi

Genç oyuncu Deniz Can Aktaş 28 Temmuz 1993 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Eğitimini Devlet Konservatuvarında tamamlayan Deniz Can Aktaş son günlerin popüler yeni nesil oyuncularından biridir.

Deniz Can Aktaş kariyerine ilk olarak Best Model adlı yarışmaya katılarak başlamıştır. 1.78 boyunda olan ve dış görünüşü ile dikkat çeken Deniz Can Aktaş bu yarışma ile dikkatleri üzerine çektikten sonra oyunculuğa doğru yönelmiş ve dizilerde rol almaya başlamıştır.

İlk olarak Melisa Şenolsun, Dilan Çiçek Deniz gibi yine genç yetenek oyuncular ile birlikte rol aldığı Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide rol alan Deniz Can Aktaş, kariyerine yeniden bir gençlik dizisi olan ve Birce Akalay, Ufuk Özkan, Kanbolat Görkem Arslan gibi deneyimli oyuncuları kadrosunda barındıran "Hayat Bazen Tatlıdır" adlı dizi ile devam etmektedir.

Hikayesi bir lisede geçen ve bu lisede okuyan gençlerin yaşamlarını konu alan, "Hayat Bazen Tatlıdır" adlı dizide Deniz Can Aktaş Ronaldo Burak karakterini canlandırmaktadır.

Deniz Can Aktaş, Nerdesin Birader Dizisinde

Nerdesin Birader Dizisi

Erol Demir ve Dilek Yorulmaz'ın yapımını üstlendiği Sahne 77'nin senaryosunu hazırladığı  "Nerdesin Birader" dizisinde oynamıştır. Deniz Can Aktaş, 2017 yılında F0x TV'de yayınlanan "Nerdesin Birader" dizisinde Organize Şube'de en genç ekip üyesi olan Ali karakterini canlandırmıştır.

Dizide komiser Aslı karakterini canlandıran Gonca Sarıyıldız, Kıbrıslı karakterini canlandıran Emre Erçil ve Usta oyuncular Timur Acar, Defne Yalnız, Ruhi Sarı ve Hakan Bilgin yer almaktadır.

Nerdesin Birader Oyuncuları: Gonca Sarıyıldız kimdirÜlkü Hilal Çiftçi kimdir, Dilan Telkök kimdir, Hakan Bilgin kimdir

Star TV ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde Kudret'in oğlu Alp olarak karşımıza çıkmıştır. 

Aşk Ağlatır dizinde başrol alan Deniz Can Aktaş, Yusuf Eren karakterine hayat vermiştir. 16 bölüm süren dizi ekranlara hızlı veda etmiştir. Dizinin senaryosu 2015 senesinde Japonya'da yayınlanan 'Love That Makes You Cry' yapımından esinlenmiştir. 

Menajerimi Ara Barış Havas Kimdir?

25 Ağustos 2020 tarihinde ekranlara merhaba diyen 'Menajerimi Ara' dizisinde rol almıştır. Dizi Fransız yapımı 'Dix pour cent' dizisinden uyarlanmıştır. Komedi-Dram türünde yer alan dizide yakışıklı oyuncu Deniz Can, Barış Havas karakteriyle karşımıza çıkmaktadır. Star tv ekranlarında yayınlanmaktadır. 

Deniz Can Aktaş ile kısa bir sohbetin ayrıntıları

Bir haber kanalına yakın zamanda açıklamalarda bulundu. Aslan burcu olan Deniz Can Aktaş, doğma büyüme İstanbullu olduğunu ve ailesinin 1964 yılında İstanbul'a yerleştiğini söylemiştir.

Peki Deniz Can Aktaş aslen nereli?

Annesi ve babasının memleketi neresi? İşte cevabı! Yaptığı açıklamada anne ve babasının Kastamonu'nun İnebolulu olduklarını söyleyen Aktaş, kendisinin de aslen oralı olduğunu söylemiştir.

Deniz Can Aktaş hangi takımlı? Nereden mezun?

Koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu söylemiştir. Yakışıklı oyuncu Can Aktaş, İstanbul'da bulunan Piri Reis Üniversitesi Gemi Makineleri ve İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.

 

Deniz Can Aktaş Foto Galeri

Deniz Can Aktaş Projeleri

Benzer Biyografiler

Timur Acar Kimdir?
Timur Acar
Oyuncu
Melisa Şenolsun Kimdir?
Melisa Şenolsun
Oyuncu
Selin Yeninci Kimdir?
Selin Yeninci
Oyuncu
Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?
Ülkü Hilal Çiftçi
Oyuncu
Simay Barlas (Hayat Bazen Tatlıdır Gözde)
Simay Barlas
Oyuncu
Ufuk Özkan Kimdir?
Ufuk Özkan
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir