Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.12.2016 09:05

Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ülkü Hilal Çiftçi
Nereli
:
İstanbul
Yaşı
:
7 (11.01.2009)
Eğitimi
:
İlköğretim Öğrencisi
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah

Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir ?

Ülkü Hilal Çiftçi, 11 Ocak 2009 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiş isimlerden birisidir. Babası da bir oyuncu olarak dikkatleri üzerine çeken Çiftçi, zaman içerisinde babasının da desteği ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde oyuncu olabilmesi için ajansa yazdırılarak bu anlamda kendisini geliştirmesi ve kendi izinden gidebilmesi için girişimlerde bulunmuştur.

Tatlı kişiliği ve mükemmel oyunculuk yetenekleri ile birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ülkü Hilal Çiftçi, ajansı içerisinden kısa bir zaman dilimi içerisinde seçilerek birçok farklı dizi projesi içerisinde aktif olarak yer almaya başlamış ve bu anlamda yaşıtlarından çok çok üstün bir performans sergileyerek fark yaratmıştır.

REKLAMLAR İLE BAŞLADI

Henüz çok küçük yaşta olmasına rağmen son derece mükemmel bir kariyer yapmaya başlayan Çiftçi, kariyerine ilk olarak birçok farklı büyük markanın reklam filmlerinde aktif bir şekilde yer alarak başladı. Garanti Bankası, Michelin, Fiat Egea, İş Bankası ve Ariel gibi markaların reklamlarında oynayarak adından söz ettiren genç oyuncu, zaman içerisinde dizi ve film projelerinin de aranan isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir.

İLK OLARAK ARKA SOKAKLAR DİZİSİ

Genç oyuncu, 2013 yılında ilk olarak Arka Sokaklar dizisi kadrosunda 8.sezon dahil olarak Duru karakterine kısa süreli de olsa hayat vererek aktif kariyerine başlamıştır. Kısa süre içerisinde dizide kendisini gösteren ve fark edilen Çiftçi, yapımcıların aradığı isimlerden birisi olmuştur. Dizide Şevket Çoruh, Zafer Ergin ve Özgün Ozan gibi isimler yer aldı.

2014 YILINDA KARADAYI DİZİSİ PROJESİNE GİRDİ

Genç oyuncular içerisinde kısa zaman içerisinde çok ciddi anlamda sıyrılan ve ön plana çıkan Çiftçi, 2014 yılında döneminin en çok izlenen dizi projelerinden birisi olan Karadayı dizisi kadrosuna girdi ve dizide Zeynep karakterine hayat vererek taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Dizinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler yer aldı ve dizi uzun süre reyting rekortmeni olarak devam etti.

2015 YILINDA KIRGIN ÇİÇEKLER DİZİSİNDE YER ALDI

Arada geçen süre içerisinde birçok dizide bölümlük rollerde karşımıza çıkan ve ciddi anlamda fark yaratmayı başaran Çiftçi, 2015 yılında Kırgın Çiçekler dizisi kadrosuna girerek 2 sezon boyunca bu dizi kadrosunda yer aldı ve adından söz ettirdi. İpek Karapınar, Özgür Çevik ve Çağla Irmak gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı proje iki sezon sonunda yayın hayatını noktaladı.

İLK BEYAZPERDE PROJESİ SESSİZ YALANLAR OLDU

Küçük yaşına rağmen kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi aşama kaydeden ve adını herkese duyuran Ülkü Hilal Çiftçi, ilk beyazperde projesine 2015 yılında Sessiz Yalanlar filmi kadrosunda yer alarak çıktı. Ceren karakterine hayat veren genç oyuncu filmde Burak Hakkı, Ümit Belen gibi isimler ile birlikte başrol oynayarak en büyük deneyimini edindi.

2016 YILINDA ARKADAŞLAR İYİDİR PROJESİ GELDİ

2016 yılının kısa zaman içerisinde en çok dikkat çeken projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda yer alarak kariyerine yeni bir sayfa açtı. Aslı Melisa Uzun, İdris Nebi Taşkan, Akın Akınözü ve Neslihan Yeldan gibi isimlerin başrollerinde oynadığı proje kısa zaman içerisinde fark yarattı.

Rol Aldığı Projeler

 • 2013 - Arka Sokaklar
 • 2014 - Karadayı
 • 2014 - Elif
 • 2015 - O Hayat Benim
 • 2015 - Göç Zamanı
 • 2015 - Kara Kutu
 • 2015 - Kocan Kadar Konuş
 • 2015 - Kırgın Çiçekler
 • 2015 - Sen Benimsin
 • 2015 - Sessiz Yalanlar
 • 2016 - Arkadaşlar İyidir
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)