İlgini çekebilir

Sarpcan Köroğlu kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 23.10.2017 12:29

Ufuk Bayraktar Foto Galeri

Ufuk Bayraktar Vikipedi
Ufuk Bayraktar Vikipedi

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa ciddi anlamda merak salan ve eğitim hayatında da çok üst düzey bir öğrenci olmayan Ufuk Bayraktar, zaman içerisinde lise hayatının ardından üniversiteye gitmeme kararı alarak kendine yeni bir yol çizmiştir.

Babasının Cihangir’de işletmecisi olduğu kahvehane’de çalışmaya başlayan Ufuk Bayraktar, daha öncesinde herhangi bir şekilde adım atmadığı oyunculuk ile alakalı olarak hayatı bir anda değişti. Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi ve kısa zaman içerisinde yönetmenin filmlerinde yer alarak oyunculuk hayatına start verdi.

2003 YILINDA İLK PROFESYONEL PROJESİ BEKLEME ODASI FİLMİ OLDU

Ünlü yönetmenin adından en çok söz ettiren film projelerinden birisi olarak dikkat çeken Bekleme Odası filminin kadrosunda ilk defa yer alarak bu anlamda kariyerinin ilk deneyimini yaşadı ve başrol oynadı. Filmde kendisi ile birlikte Zeki Demirkubuz, Nilüfer Açıkalın ve Serdar Orçin gibi isimler yer aldı ve sevilen bir proje oldu.

2006 YILINDA KADER FİLMİ BAŞROLÜ GELDİ

Seneler 2006 yılını gösterdiğinde yine bir Zeki Demirkubuz projesi olarak dikkatleri çeken ve onlarca ödül kazanan Kader filmi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak da dikkat çekti. Filmin kadrosunda Vildan Atasever, Engin Akyürek, Müge Ulusoy gibi isimler yer aldı ve döneminin en popüler filmlerinden birisi olarak da yine dikkatleri çekti.

2009 YILINDA EZEL FİLMİ İLE TÜRKİYE GENELİNDE TANINDI

2009 yılının en çok dikkatleri çeken ve en çok izlenen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ezel dizinin kadrosunda da yer alarak ülkemizde herkes tarafından tanındı. Filmin kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener ve Tuncel Kurtiz gibi isimler yer aldı. 2 sezonda 71 bölüm çekildi. Ufuk Bayraktar, filmde Ramiz Dayı’nın gençlik dönemini canlandırarak ön plana çıktı.

2012 YILINDA BİRÇOK SİNEMA FİLMİNDE YER ALDI ANCAK DAĞ FİLMİ İLE ÇOK SEVİLDİ

Seneler 2012 olduğunda Ufuk Bayraktar kendisini bir anda sektörünün en çok sinema filminde oynayan isimlerinden birisi olarak buldu. 2012 yılında tam 5 ayrı sinema filminde çeşitli başrollerde oynama şansını yakaladı ancak bunların içerisinde en çok dikkat çeken proje ise askeri bir film olan DAĞ filmi oldu.

Filmde Ankara’lı Bekir karakterine hayat vererek ülkemiz genelinde en çok konuşulan isimlerden birisi olarak da dikkatleri çekti. Filmde Çağlar Ertuğrul, Fırat Doğruoğlu, Cengiz Coşkun gibi isimler yer aldı ve gişede de adından ciddi anlamda söz ettirdi.

2015 YILINDA MİLAT DİZİSİ BAŞROLÜ GELDİ

Aradan geçen süre içerisinde kendisine zaman ayıran ve bu anlamda beklemeye geçen Ufuk Bayraktar, 2015 yılı içerisinde Milat dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak da yine dikkatleri üzerine çekti. Dizide Eşref Kolçak, Burcu Kara, İlhan Şeşen gibi isimler yer aldı ancak proje çok tutmadığı için 10 bölüm sonunda final verdi.

2016 YILINDA SEVDA KUŞUN KANADINDA DİZİSİNDE YER ALDI

2016 yılında TRT ekranlarının en çok konuşulan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Sevda Kuşun Kanadında dizisinin kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak da yine adından söz ettirdi. Dizinin kadrosunda Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Yavuz Bingöl gibi isimler yer aldı ve proje 25 bölüm sonunda final vermek durumunda kaldı.

2016 YILINDA DAĞ II FİLMİ İLE ZİRVE YAPTI

2015 yılında çekilen Dağ filminin devamı niteliğinde çekilen ve devletin de desteği ile birlikte adından ciddi anlamda söz ettirerek gişe rekorları kıran Dağ II filminin başrol oyuncularından birisi olarak yine dikkatleri üzerine çekti. Filmde Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Murat Arkın ve Emir Benderlioğlu gibi isimler yer aldı ve çok geniş kitlelerce takdir gördü.

2017 YILINDA SAVAŞÇI DİZİSİNE GİRDİ

savaşçı dizisi

2017 yılında FOX TV projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve yine askeri konseptli bir dizi projesi olan Savaşçı kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri yine üzerine çekmeyi başardı. Dizide kendisi ile birlikte Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimler yer aldı ve dizi adından oldukça söz ettirdi.

ÖDÜLLERİ

Yer aldığı Zeki Demirkubuz filmlerinde özellikle adından ciddi anlamda söz ettirmeyi başaran Ufuk Bayraktar, aldığı ödüller ile de kısa zaman içerisinde zirve yaptı.

 1. 2006 – Antalya Altın Portakal Film Festivali – Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü (Kader Filmi)
 2. 2006 – İstanbul Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Kader Filmi)
 3. 2006 – Sinema Yazarları Derneği Ödülleri – Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü (Kader Filmi)

UFUK BAYRAKTAR VATANIM SENSİN'DE DAĞISTANLI ROLÜNDE!

Başarılı oyuncu Ufuk Bayraktar, Kanal D'nin izlenme rekorları kıran dizisi Vatanım Sensin dizisinde Dağıstanlı rolü ile ekrana gelmiştir.

Vatanım Sensin dizisine, dizinin 2. sezonunda dahil olan Ufuk Bayraktar, dizide canlandırdığı Dağıstanlı karakteri ile yine sevenlerinin beğenisini toplamıştır.

Ufuk Bayraktar Kişisel Bilgiler

Ufuk Bayraktar Nereli?İstanbul doğumludur. Aslen Trabzonludur.
Ufuk Bayraktar Boyu Kaç?1.81 cm
Ufuk Bayraktar İnstagram Adresi Nedir?@ufukbayraktarofficial
Ufuk Bayraktar Eşi Kimdir?Ufuk Bayraktar Merve Bayraktar ile evlidir. Ayrıca 2 çocuk babasıdır.

Ufuk Bayraktar Dizileri ve Filmleri

 • Vatanım Sensin
 • Umuda Kelepçe Vurulmaz
 • Sevda Kuşun Kanadında
 • Dağ
 • Çanakkale 1915
 • Dağ
 • Milat
 • Toprağın Çocukları
 • Bu Son Olsun
 • Ezel
 • Yumurta

Benzer Biyografi Yazıları

Pınar Deniz
Pınar Deniz
Oyuncu
Zeynep Elçin (Rüzgarın Kalbi Sibel) Boyu Kaç Cm?
Zeynep Elçin
Oyuncu
Celile Toyon
Celile Toyon
Oyuncu
Şükran Ovalı Kimdir?
Şükran Ovalı
Oyuncu
Alican Albayrak
Alican Albayrak
Oyuncu
Yeliz Akkaya Kimdir?
Yeliz Akkaya
Oyuncu

Dağ 2, Savaşçı, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Vatanım Sensin, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.