İlgini çekebilir

Neslihan Atagül kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 15:14
Baki Davrak

Baki Davrak Kimdir ?

Baki Davrak Biyografisi

Türk asıllı olan oyuncu Baki Davrak 1971 Almanya doğumludur. Almanya'da yaşamaktadır. Başarılı bir tiyatro oyuncusu olmasının yanı sıra Avrupa'da yayınlanan birçok TV dizisinde rol almış ve Türk Sineması da dahil birçok filmde rol almıştır.

Ünlü yönetmen Fatih Akın'ın çektiği ve büyük ses getiren "Yaşamın Kıyısında" adlı filmde rol alan Baki Davrak, bu filmde Alman dili profesörü bir Türk olan Nejat Aksu karakterini canlandırmıştır. Yaşamın Kıyısında filmi 2007 Cannes Film Festivali en iyi senaryo ödülüne layık görülmüş bir filmdir.

Baki Davrak'ın rol aldığı filmler arasında 2011 yılında gösterime giren ve İlker Aksum gibi oyuncuların da kadrosunda bulunduğu "Bizim Büyük Çaresizliğimiz" ve 2014 yılında gösterilen Selma Ergeç, Murat Yıldırım gibi isimleri olduğu "Kırımlı" adlı sinema filmleri bulunmaktadır.

Baki Davrak Türk Televizyonlarında ise ilk kez Kanal D 'de yayınlanan "Vatanım Sensin" isimli dizi ile ekrana gelmiştir. Bu filmde Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Şebnem Hassanisoughi gibi başarılı oyuncularla birlikte rol alan Baki Davrak, dizide Yunan Komutanı Vasili karakterini canlandırmaktadır. 

 

Baki Davrak Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Vatanım Sensin
  • Kırımlı
  • Bizim Büyük Çaresizliğimiz
  • Unutma Beni İstanbul
  • Yaşamın Kıyısında
  • Benim Çılgın Türk Düğünüm

Benzer Biyografiler

Mert Kurdal Kimdir?
Mert Kurdal
Oyuncu
Kadir Kandemir
Oyuncu
Boran Kuzum Kimdir?
Boran Kuzum
Oyuncu
Songül Öden Bekar Mı?
Songül Öden
Oyuncu
Şebnem Hassanisoughi Kimdir?
Şebnem Hassanisoughi
Oyuncu
Pınar Deniz
Pınar Deniz
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.