Fatih Artman Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.03.2018 10:52

Fatih Artman Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Fatih Artman
Meslek
:
Oyuncu
Yaşı
:
1988 (27 yaşında)
Boyu
:
1.89 cm
Doğum Yeri
:
Ankara

Fatih Artman Kimdir ?

Fatih Artman kimdir? Ankara'nın Gazi mahallesinde dünyaya gelen oyuncu ailenin üç çocuğundan en küçüğüdür. Balgat Endüstri Meslek Lisesinden mezun olup Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk bölümüne girerek oyunculuğunu geliştirmiştir.  Behzat Ç dizisinde Harun karakteriyle insanlara kendisini sevdirmiş olan ünlü oyuncu rolünün getirdiği birçok farklı olayla karşılaşmıştır. Fatih Artman gittiği restoranlarda kendisine gelen birçok ikram ile keyifli anlara şahit olmuştur. Dizide canlandırmış olduğu obur ve gözü kara polis karakteriyle oyunculuğundan oldukça söz ettirmiştir. Oyunculuk ile tanışması çok farklı olmuştur. Bir gün dişine dolgu yaptırmaya gittiği muayenehanenin hemen yakınında bir otelde oyunculuk seçimleri yapılmakta olup arkadaşının kendisine söylemesiyle öğrenmiş ve birlikte gitmişlerdir. Oradan ayrıldıktan sonra bir telefon görüşmesi yapmıştır ve bu görüşme sayesinde oyunculuğa ilk adımı atmıştır. Yönetmen Serdar Akar'ın dikkatini üstüne çeken başarılı oyuncu, bu şekilde ekibe dahil olmuştur. Bu olay gerçekleştiği sırada Fatih Artman konservatuar eğitimine halen devam etmektedir. Eğer diziye katılmasa arkadaşlarıyla tiyatro yapmayı planlayan ünlü oyuncunun hayatı bir anda değişmiştir.

Fatih Artman'ın Tiyatroları

Hayatında diziden önce tiyatro olan ünlü oyuncu Fatih Artman'ın tiyatroya olan ilgisi diziden daha fazladır. 2012 yılında Colombinus adlı oyunda Stephen Karam olmuş, 2013 yılında Jean Paul Sartre'nin yazdığı ve  yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu'nun yaptığı "Mezarsız Ölüler" adlı tiyatro oyununda tatbikat sahnesinde Henri rolünü canlandırmıştır. Düşler Yolu, Müfettiş, Yastık Adam gibi tiyatro oyunları da yine oyuncunun bulunduğu tiyatro oyunlarındandır.

Fatih Artman'ın Dizileri ve Sinema Filmleri

2010 yılında Behzat Ç dizisiyle  yakaladığı büyük başarı sayesinde oyunculuk hayatına yıllar boyunca  hız kesmeden devam etmiştir. Birçok dizi ve sinema filmine katılarak başarılı oyunculuğuyla beğeni toplamıştır. 2011 yılında  Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm adlı sinema filmiyle yine Harun karakteriyle beyaz perdede yer almıştır. 2011 ve 2012 sezonlarda bir zamanlar televizyonda yayınlanan ve büyük beğeniler toplayan Leyla ile  Mecnun adlı dizide  gözü kara polis Harun'u canlandırmıştır. İzleyici tarafından büyük ilgi gören Harun karakteri ikinci sinema filmi Behzat Ç: Ankara Yanıyor adlı filmde sevenleriyle buluşmuştur.

2014 yılında BKM yapımı, başrollerini Hande Doğandemir ile paylaşmış oldukları Bana Masal Anlatma adlı filmde Rıza olarak mahallesi tarafından sevilen bir genç olmuş ve Ayperi adlı masal kahramanı ile tanıştıktan  sonra başına gelen olaylar zincirini keyifli bir şekilde ekranlara getirmiştir. 2015 yılında Beş Kardeş adlı dizide Aziz karakteriyle ve aynı yıl içeresinde Ekşi Elmalar adlı sinema filmiyle adından söz ettirmiştir. Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok ve Tatlım Tatlım gibi başarılı birçok yapımda yer almaya devam edip, günümüzde de halen yayınlanmaya devam eden Vatanım Sensin adlı dizide Yakup Yüzbaşı'yı canlandırmıştır.

Oynadığı Diziler

  • Vatanım Sensin
  • Behzat Ç
  • Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm
  • Behzat Ç: Ankara Yanıyor
Benzer Biyografi Yazıları
, , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)