Zeynep Elçin Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.08.2017 01:09

Zeynep Elçin Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Zeynep Elçin
Yaşı
:
27 (16 Şubat 1990)
Memleketi
:
İzmir
Mesleği
:
Oyuncu
Burcu
:
Kova
Boyu
:
1.68 cm
Kilo
:
52
Saç Rengi
:
Kestane
Göz Rengi
:
Mavi
Eğitim
:
İzmir Baskent Akademi Oyunculuk Bölümü - Zafer Tunaya Kültür Merkezi Tiyatro Oyunculuk Bölümü

Zeynep Elçin Kimdir ?

16 Şubat 1990 yılında İzmir'de doğan Zeynep Elçin, İzmir Başkent Akademi bünyesinde oyunculuk eğitimleri alıp, sonrasında ise, Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde Tiyatro ve Oyunculuk üzerine eğitimlerini tamamlamıştır.

Zeynep Elçin profesyonel oyunculuk hayatına ilk kez Kanal D ekranlarında yayınlanan başrollerinde, Kerem Bürsin, Şükran Ovalı, Burcu Biricik gibi isimlerin yer aldığı Şeref Meselesi adlı dizi ile başladı.  Daha sonra da Aşk ve Günah, Kaderimin Yazıldığı Gün, Göç Zamanı gibi dizilerde de rol alan Zeynep Elçin, son olarak Fox TV'de yayınlanan Rüzgarın Kalbi isimli dizide, Sibel karakterini canlandırmıştır.

Savaşçı Dizisi Yıldız Bozok Rolü

savaşçı dizisi

Zeynep Elçin 2017 sezonunda Fox TV ekranlarında yayınlanan ve ses getiren bir yapım olan Savaşçı dizisi kadrosuna dahil olmuştur. 

Berk Oktay, Yeliz Akkaya, Murat Serezli gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Savaşçı dizisinde rol alan Zeynep Elçin, bu dizide Yıldız Bozok karakterini canlandırdı.

Boşanma Davası

Başarılı oyuncu Zeynep Elçin'in eşi Hüseyin Y.'ye boşanma davası açmıştır. Boşanma davası iddiası ise şiddete mağrur kaldığını ayrıca  ölüm ve şantaj ile tehdit edildiğini belirtmiş ve boşanma davası açmıştır.

 

Yer Aldığı Projeler

  • Savaşçı
  • Rüzgarın Kalbi
  • Göç Zamanı
  • Aşk ve Günah
  • Kaderimin Yazıldığı Gün
  • Şeref Meselesi
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)