İlgini çekebilir

Ceren Yalazoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 08:40
Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir ?

Yıldız Çağrı Atiksoy Biyografisi

Yıldız Çağrı Atiksoy, 1 Nisan 1986 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatında ailesinin de desteği ile birlikte çok kısa zaman içerisinde ön plana çıkan Atiksoy, zaman içerisinde beklentileri daha da fazla karşılayabilmek ve gelecekte oyunculuk yapabilmek adına özel oyunculuk eğitimleri alma yoluna gitmiştir.

İki yıl boyunca İzmir Ege Sanat Merkezi kadrosunda tiyatro oyunculuğu üzerine eğitim alarak kendisini geliştiren Atiksoy, sonrasında ise daha da ileri düzey oyunculuk yapabilmek adına Müjdat Gezen Sanat Merkezi kadrosuna girmiş ve eğitimini daha üst seviyeye taşımıştır. Sonraki süreçte ise Plato Film kadrosunda Sinema Teknik ve Oyunculuk üzerine eğitimler alarak kısa zaman içerisinde bu alanda en eğitimli isimlerden birisi olmuştur.

İLK PROFESYONEL DİZİ PROJESİNE 2005 YILINDA AŞK OYUNU İLE ÇIKTI

2005 yılının en çok izlenen ve beğenilen aşk dizilerinden birisi olarak adından söz ettirmeyi başaran Aşk Oyunu dizisinin oyuncularından birisi olarak profesyonel anlamda ki ilk deneyimini edinme yoluna gitmiştir. Dizinin kadrosunda Yasemin Ergene, Keremcem, Gürgen Öz gibi isimler yer almıştır ve dizi iki sezon boyunca aralıksız çekilmiştir.

2006 YILINDA AHH İSTANBUL DİZİSİNDE YER ALDI

Zaman içerisinde adından ciddi anlamda söz ettiren ve güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran isimlerden olan Yıldız Çağrı Atiksoy, 2006 yılının en iyi kadrosuna sahip projelerden birisi olan Ahh İstanbul dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak da yine ün yapmıştır. Dizide Tarık Akan, Sibel Can, Itır Esen, Aslı Tandoğan ve Serhat Teoman gibi isimler yer almış ve uzun süre izlenmiştir.

2008 YILINDA İLK BEYAZPERDE PROJESİ MİRAS FİLMİNE ÇIKTI

2008 yılının adından beyazperde projesi olarak ilk deneyimini edinme yoluna giden Yıldız Çağrı Atiksoy, Miras filminin kadrosunda birçok ünlü isim ile birlikte yer alabilme şansına erişti. Filmin kadrosunda Gökhan Mumcu, Haldun Boysan ve Kaan Girgin gibi isimler yer aldı ancak film gişede istediği başarıyı elde edemedi.

2010 YILINDA ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ DİZİSİ İLE TÜRKİYE’DE TANINDI

2010 yılının ülkemiz televizyonlarında en çok izlenen ve takdir gören dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak adını kısa zaman içerisinde duyurdu ve ünlü oldu. Dizide kendisi ile birlikte aynı zamanda Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Mete Horozoğlu, Aras Bulut İynemli ve Farah Zeynep Abdullah gibi isimler yer aldı ve dizi 3 sezon boyunca 120 bölüm çekildikten sonra final verdi.

2014 YILINDA YEDİ GÜZEL ADAM DİZİSİ BAŞROLÜ GELDİ

TRT ekranlarının 2014 yılından itibaren en çok dikkat çeken ve konuşulan dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken Yedi Güzel Adam dizisinin kadrosunda Zehra karakterine hayat vererek başrol oyuncularından birisi olmayı başardı. Dizide kendisi ile birlikte Uraz Kaygılaroğlu, Baran Akbulut, Kemal Uçar, İlker Kızmaz gibi isimler yer aldı ve dizi kısa zaman içerisinde çok sevildi.

2015 YILINDA EVLİ VE ÖFKELİ DİZİSİNDE BAŞROL

Yine 2015 yılında konusu ve oyuncuları ile kısa zaman içerisinde adından ciddi anlamda söz ettirmeyi başaran Evli ve Öfkeli dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak adından ciddi anlamda söz ettirmiştir. Birce Akalay, Ayça Erturan, Sarp Akkaya gibi isimlerin yer aldığı proje 30 bölüm sonunda final vermiştir.

2017 YILINDA SAVAŞÇI DİZİSİ GELDİ

savaşçı dizisi

2017 yılının merak ile beklenen ve daha tanıtım döneminde insanların ilgisini çekmeyi başaran dizi projesi Savaşçı kadrosunda başrol oyuncularından birisi olmuştur. Askeri bir dizi olarak en çok izlenen diziler arasına girmeyi de başarmıştır. Yıldız Çağrı Atiksoy'un Aslı Özkaynak karakterini canlandırdığı Savaşçı dizisinin kadrosunda Berk Oktay, Murat Serezli, Ufuk Bayraktar ve Yağmur Ün gibi isimler de yer almıştır.

Yıldız Çağrı Atiksoy Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Savaşçı
 • 2015 - Evli ve Öfkeli
 • 2014 - Yedi Güzel Adam
 • 2013 - Görüş Günleri Kadınları
 • 2010 - Öyle Bir Geçer Zaman ki
 • 2008 - Kayıp Prenses
 • 2008 - Gazi
 • 2008 - Bahar Dalları
 • 2007 - Yersiz Yurtsuz
 • 2006 - Yağmurdan Sonra
 • 2006 - Ah İstanbul
 • 2005 - Aşk Oyunu
 • 2004 - Büyük Buluşma

Benzer Biyografiler

Burç Kümbetlioğlu
Burç Kümbetlioğlu
Oyuncu
Ufuk Bayraktar
Ufuk Bayraktar
Oyuncu
Kartal Balaban Kimdir?
Kartal Balaban
Oyuncu
Sarp Akkaya Kimdir?
Sarp Akkaya
Oyuncu
Hakan Bilgin Kimdir?
Hakan Bilgin
Oyuncu
Burak Sevinç Kimdir?
Burak Sevinç
Oyuncu Sanatçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.