Engin Akyürek Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.01.2017 14:20

Engin Akyürek Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Engin Akyürek
Yaşı
:
36 (12 Ekim 1981)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Ankara
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Boyu
:
1.87 cm
Eğitim
:
Ankara Üniversitesi Tarih Bölümü
Sevgilisi
:
Sevgilisi yoktur.

Engin Akyürek Kimdir ?

Engin Akyürek 1981 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi mezunu olan Engin Akyürek, Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü'nde okumuştur.

Engin Akyürek oyunculuğa ise Beren Saat'in de katıldığı Türkiye'nin Yıldızları isimli yarışma programında keşfedilmesinden sonra başlamıştır. Bu yarışma ile dikkat çekmeyi başaran Engin Akyürek, yarışmadan sonra ekranın sevilen dizi projelerinde yer almış ve başarılı bir oyuncu olarak kariyerine devam etmiştir.

Yabancı Damat Dizisi İlk Projesi Oldu

Türkiye'nin Yıldızları isimli yarışma programına katıldıktan sonra dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Engin Akyürek, yarışmadan sonra ilk olarak Yabancı Damat adlı dizide rol almıştır.

Özgür Çevik'in baş rolde olduğu Yabancı Damat dizisinde, Engin Akyürek de Kadir karakteri ile ekrana gelmiştir. 

Bir Bulut Olsam ve Fatmagül'ün Suçu Ne? Dizileri ile Yükselişe Geçti

Yabancı Damat dizisinin ardından oyunculuğa iyiden iyiye ısınan Engin Akyürek, ekranların sevilen dizi projelerinde boy göstermeye başladı ve kariyerinde başarılı bir oyuncu olarak sağlam adımlar attı.

Senaryosunu Meral Okay'ın yazmış olduğu ve Engin Altan Düzyatan, Melisa Sözen gibi isimlerle birlikte çalıştığı Bir Bulut Olsam adlı dizide oldukça farklı bir karakter olan Mustafa Bulut karakterine hayat veren Engin Akyürek bu dizi ile yükselişe geçti.

Ardından Beren Saat, Engin Öztürk, Sumru Yavrucuk, Kaan Taşaner gibi oyuncularla birlikte Fatmagül'ün Suçu Ne? isimli dizide rol alan Engin Akyürek, bu dizi ile hayran kitlesini de büyük ölçüde arttırmış oldu. 

Sinemada da Başarılı Bir Performans Sergiledi

Dizilerin yanı sıra sinema sektöründe de başarılı bir oyunculuğa imza atan Engin Akyürek, Bozcaada'da çekilen ve baş rolünü Farah Zeynep Abdullah ile paylaştığı "Bir Küçük Eylül Meselesi" adlı sinema filminde rol aldı. 

Yeni Dizisi: "Ölene Kadar"

Tuba Büyüküstün ile birlikte rol aldığı ATV ekranının sevilen dizisi Kara Para Aşk'tan sonra yine ATV'de yayınlanan bir dizi ile ekrana dönen Engin Akyürek, Ölene Kadar dizisinde rol alıyor.

Ölene Kadar dizisinde sevilen oyuncu Fahriye Evcen ile birlikte rol alan Engin Akyürek, bu dizide Dağhan Soysür karakterine hayat veriyor. 

Yer Aldığı Projeler

  • Ölene Kadar
  • Kara Para Aşk
  • Bir Küçük Eylül Meselesi
  • Fatmagül'ün Suçu Ne?
  • Bir Bulut Olsam
  • Yabancı Damat
  • Esaretin Bedeli
  • Kader
  • Karayılan
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)