İlgini çekebilir

Nilay Erdönmez kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 08:40
Berk Oktay Kimdir?

Berk Oktay Kimdir ?

Berk Oktay Biyografisi

Berk Oktay, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok genç yaşlarından itibaren yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken ve bununla birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettiren Oktay, mankenlik ile birlikte aynı zamanda oyunculuk konusunda da kendisini geliştirme yolunda somut adımlar atma yolunu seçmiştir.

Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden kısa bir zaman dilimi içerisinde mezun olan Oktay, mesleğini icra etmekten ziyade daha çok mankenlik hayatına atılmıştır ve kısa zaman içerisinde manken olarak adından ciddi anlamda söz ettirmiş, ülkemizin dünyaya açılan isimlerinden birisi olarak da adını duyurmayı başarmıştır.

2000 – 2006 YILLARI ARASI PROFESYONEL MANKENLİK YAPTI

Karizması ve fiziki özellikleri ile kısa zaman içerisinde sektörümüzün en çok konuşulan isimlerinden birisi olmayı başaran Berk Oktay, defilelerin ve katalogların vazgeçilmez isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekti. 100’ün üzerinde defileye çıkarak erkekler arasında bu anlamda kırılması güç bir rekora da imza attı. Sadece ülkemizde değil, yurtdışında da defilelerin vazgeçilmez isimlerinden birisi olarak yine adından söz ettirmeyi başardı.

İLK OLARAK TATLI BELA FADİME DİZİSİ İLE OYUNCULUĞA BAŞLADI

Zaman içerisinde oyunculuk teklifleri alarak bunları değerlendirmeye başlayan Berk Oktay, ilk olarak Tatlı Bela Fadime dizisi ile 2007 yılında oyunculuk kariyerine adım attı ve kendisini herkese göstermeye başladı. Dizide Nehir Erdoğan, Füsun Demirel, Cezmi Baskın gibi isimler ile birlikte rol aldı. Dizi 2 sezon boyunca yayınlandı.

AKASYA DURAĞI DİZİSİ İLE HERKES TARAFINDAN TANINDI

Türkiye’nin sevilen dizilerinden birisi olan Çiçek Taksi’nin günümüze uyarlanmış versiyonu olarak bildiğimiz Akasya Durağı dizisinde Murat karakteri ile herkesin gönlüne girmeyi başarmıştır. Dizide Zeki Alasya, Timur Acar, Levent Ülgen, Evin Esen gibi isimler yer almıştır. 5 sezonda toplamda 174 bölüm boyunca çekilmiş ve final vermiştir.

2013 YILINDA BENİM HALA UMUDUM VAR DİZİSİNDE BAŞROL

2013 yılının merak ile beklenen ve kadrosu ile çok ciddi anlamda fark yaratan dizi projelerinden birisi olan Benim Hala Umudum Var dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak ön plana çıkmayı başardı. Dizide Gizem Karaca, Şükrü Özyıldız ve Laçin Ceylan gibi isimler ile birlikte yer aldı ve dizi 1 sezonda 33 bölüm çekildikten sonra final verdi.

2014 YILINDA AŞKTAN KAÇILMAZ DİZİSİ

2014 yılında birçok farklı dizi başladı ancak çoğu yayından kısa zaman içerisinde kaldırıldı. O dizilerden birisi olarak dikkatleri çeken Aşktan Kaçılmaz dizisinin başrol oyuncularından birisi olan Berk Oktay, dizide Pelin Akil, Ceren Hindistan gibi isimler ile birlikte oynadı ancak dizi 11 bölümün sonunda final vermek durumunda kaldı.

2017 YILINDA SAVAŞÇI DİZİSİ BAŞROLÜ GELDİ

savaşçı dizisi

2017 yılının en iddialı dizilerinden birisi olan ve Türk askerini konu alan projelerden birisi olan Savaşçı dizisinin başrol oyuncularından birisi oldu. Dizide Yüzbaşı Kağan Bozok karakterini canlandıran Berk Oktay yine fark yaratmıştır. Dizide kendisi ile birlikte Murat Serezli, Ufuk Bayraktar, Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimler yer almıştır ve çok sevilen bir proje olmuştur.

ÖDÜLLERİ

Oyunculuk hayatında birçok farklı proje içerisinde yer alan ve adından her zaman söz ettiren Berk Oktay, aldığı ödüllerle de sektöründe ön plana çıkmıştır.

 • 2016 – Yeditepe Üniversitesi 4. Dilek Ödülleri – Yılın En İyi Komedi Erkek Oyuncusu (İlişki Durumu Karışık)
 • 2016 – Fashion Tv Moda Ödülleri – Yılın En Moda Dizi Çifti (İlişki Durumu Karışık)
 • 2016 – MGD 22. Altın Objektif Ödülleri – En İyi Romantik & Komedi Dizisi Erkek Oyuncu (İlişki Durumu Karışık)
Berk Oktay Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Savaşçı
 • 2016 - İlişki Durumu Evli
 • 2015 - İlişki durumu Karışık
 • 2014 - Aşktan Kaçılmaz
 • 2013 - Benim Hala Umudum Var
 • 2012 - Alev Alev
 • 2010 - Umut Yolcuları
 • 2009 - Arka Sokaklar
 • 2008 - Akasya Durağı
 • 2007 - Tatlı Bela Fadime

Benzer Biyografiler

Zeynep Elçin (Rüzgarın Kalbi Sibel) Boyu Kaç Cm?
Zeynep Elçin
Oyuncu
Doğan Bayraktar
Doğan Bayraktar
Oyuncu
Pamir Pekin Kimdir?
Pamir Pekin
Oyuncu
Engin benli Kimdir ?
Engin Benli
Oyuncu
Aybike Esin Tumluer Kimdir?
Aybike Esin Tumluer
Oyuncu
Nurseli İdiz Kimdir?
Nurseli İdiz
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir