İlgini çekebilir

Mustafa Kemal Kurt kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.11.2018 23:23
Hakan Kurtaş Kimdir?

Hakan Kurtaş Kimdir ?

Hakan Kurtaş Biyografisi

Hakan Kurtaş Kimdir? Genç ve yetenekli oyunculardan yakışıklılığı ile de dikkat çeken bir isim olan Hakan Kurtaş 1988 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Hakan Kurtaş, Tiyatro'nun yanı sıra profesyonel olarak sporla da ilgilenmiş çeşitli kulüplerde basketbol oynamıştır. 

Hakan Kurtaş sanatla yakından ilgili bir isimdir ve oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik ve karikatür sanatçılığı da yapmıştır. Türkiye'nin sevilen mizah dergilerinden olan Leman ve Uykusuz dergilerinde çizimleri yayınlanmış olan Hakan Kurtaş, aynı zamanda arkadaşları ile bir müzik grubu kurmuş ve şarkı söylemiştir. Kendisi çok iyi gitar çalmaktadır. 

Hakan Kurtaş Dizileri

Tiyatro mezunu olan ve sanatın her dalıyla ilgilenen Hakan Kurtaş'ın ekran kariyeri ilk olarak Ezel dizisi ile başlamıştır. Cansu Dere, Sedef Avcı, Kenan İmirzalıoğlu gibi başarılı isimleri aynı çatı altında buluşturan ve bir döneme damgasını vuran Ezel dizisinin final bölümünde ekrana çıkan Hakan Kurtaş, bu dizide Can Uçar karakterini oynamıştır. 

Ezel dizisinde rol aldıktan sonra ilk baş rol teklifini Bir Çocuk Sevdim adlı dizide deneyimleyen Hakan Kurtaş, bu dizide de Sinan Harmangil karakterini canlandırmıştır. 

Yine baş rolde olduğu A.Ş.K adlı dizide de güzel oyuncu Hazal Kaya ile birlikte rol alan Hakan Kurtaş bu dizide ise Kerem Gürsoy karakterine hayat vermiştir. 

Dolunay Dizisi Deniz Rolü

Dolunay

Hakan Kurtaş 2017 yazında ekrana gelen Dolunay dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Dolunay dizisinde Deniz rolünü canlandırmıştır.

Dolunay dizisinde Hakan Kurtaş'a Can Yaman, Öznur Serçeler, Özge Gürel, Türkü Turan gibi genç oyuncular eşlik etmiştir. 

Hakan Kurtaş Filmleri

Tiyatro ve dizilerin yanı sıra sinema oyuncusu olarak da başarılı performanslara imza atan Hakan Kurtaş, baş rolü usta oyuncu Hatice Aslan ile paylaştığı Vücut Filmi ile dikkat çekmiştir. Hakan Kurtaş Vücut filminde İzzet karakterini canlandırmıştır. 

Çarpışma dizisinde Demir karakterini canlandırmaktadır.

Hakan Kurtaş Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ali Mert Yavuzcan Kimdir?
Ali Mert Yavuzcan
Oyuncu
Gamze Aydoğdu Kimdir?
Gamze Aydoğdu
Oyuncu
İlayda Akdoğan Kimdir?
İlayda Akdoğan
Oyuncu
Türkü Turan Kimdir?
Türkü Turan
Oyuncu
Öznur Serçeler Kimdir?
Öznur Serçeler
Oyuncu
Alperen Duymaz Kimdir?
Alperen Duymaz
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.