Özge Gürel Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.06.2017 23:35

Özge Gürel Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Özge Gürel
Yaşı
:
30 (05.02.1987)
Meslek
:
Oyuncu
Boyu
:
1.69 cm
Kilosu
:
56 kg
Burcu
:
Kova
Göz Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Lise Mezunu

Özge Gürel Kimdir ?

Özge Gürel 1987 yılında İstanbul'da doğmuştur. Liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimine devam etmemiş ve oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra yapım şirketlerinin dikkatini kısa sürede çekmeyi başaran Özge Gürel ekranlara ilk olarak Kızım Nerede dizisiyle adım atmıştır.

Huzur Sokağı, Medcezir, Muhteşem Yüzyıl Gibi Dizilerde Rol Aldı

İlk projesinden sonra ekranlarda daha çok dikkat çeken bir isim olan Özge Gürel, birçok sevilen yapımda rol almaya devam etti ve oyunculuk anlamında kendini geliştirme fırsatı yakaladı.

Huzur Sokağı dizisinde konuk oyuncu olarak görev alan Özge Gürel bu dizide Melisa karakteri ile ekrana geldi. 

Halit Ergenç ve Meryem Uzerli'nin baş rolünde olduğu ve dönem dizilerinin en sevilen yapımları arasında hafızalara kazınan Muhteşem Yüzyıl dizisinde de rol alma fırsatı yakalayan Özge Gürel, bu dizide Rana Hatun karakterini canlandırdı.

Yine yayınlandığı sezonlar boyunca ekranın en sevilen gençlik dizilerinden biri olan Medcezir dizisinde de rol alan Özge Gürel, bu dizide de Ada karakterine hayat verdi. Özge Gürel Medcezir dizisinde Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy gibi genç oyuncularla birlikte rol aldı.

Kiraz Mevsimi Dizisi ile Sevildi

Özge Gürel ilk baş rol tecrübesini ise Kiraz Mevsimi isimli dizi ile yaşamıştır. Bu dizide canlandırdığı Öykü karakteri ile oldukça sevilen ve hayran kitlesini bir anda arttırmayı başaran Özge Gürel Kiraz Mevsimi dizisi ile adeta bir dönüm noktası yaşamıştır. 

Kiraz Mevsimi dizisinde Serkan Çayoğlu, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya gibi genç oyuncularla birlikte rol alan Özge Gürel, bu dizinin final yapmasının ardından ekranlara kısa bir süre ara vermiştir.

Yıldızlar Şahidim Dizisi ile Ekranda

Özge Gürel kısa bir süre ara verdiği ekranlara yeni bir proje olan Yıldızlar Şahidim dizisi ile geri döndü. Star TV ekranlarında yayınlanan ve baş rolü Berk Cankat ile paylaştığı Yıldızlar Şahidim dizisinde Özge Gürel Haziran karakterini canlandırıyor.

Dolunay Dizisi Nazlı Rolü

Dolunay

Özge Gürel Star TV'de yaz dizilerinden biri olarak başlayan Dolunay dizisi ile tekrar izleyici karşısına çıkmıştır. Oyuncu Can Yaman ile baş rolü paylaştığı Dolunay dizisinde rol alan Özge Gürel bu dizide aşçı olma hayalleri kuran Nazlı karakterini canlandırmıştır.

Yer Aldığı Projeler

  • Dolunay
  • Yıldızlar Şahidim
  • Kiraz Mevsimi
  • Muhteşem Yüzyıl
  • Medcezir
  • Kızım Nerede?
Benzer Biyografi Yazıları
, , , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Özge Gürel için 2 Yorum var

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)