Can Yaman

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.06.2017 23:35
Can Yaman Kimdir?

Can Yaman Kimdir?

Adı Soyadı
:
Can Yaman
Yaşı
:
28 (19.04.1989)
Boyu
:
1.83 cm
Meslek
:
Oyuncu
Kilosu
:
70 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Sevgilisi
:
Var
Eğitim
:
Yeditepe Üniverstesi

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Dolunay
  • 2016 - Hangimiz Sevmedik
  • 2015 - İnadına Aşk
  • 2014 - Gönül İşleri

Can Yaman Biyografi

Can Yaman Kimdir? Can Yaman 1989 yılında İstanbul Suadiye'de doğdu. Babası Yugoslav göçmenidir. İtalyan lisesini birincilikle bitirerek değişim öğrencisi olarak Amerika'ya giden Can Yaman, Üniversiteyi basketbol bursu ile okudu. Dans ve boksa gitti. Gitar dersleri aldı, Beşiktaş'ta futbol oynadı. 

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Can Yaman, avukatlık yaparken, arkadaşlarının oyuncu olması yönündeki ısrarları ile bu sektöre adım attığını açıklamıştır. Can Yaman'ın avukatlıktan oyunculuğa uzanan hikayesi de rol aldığı dikkat çeken projeler ile başarılı bir şekilde devam etmektedir.

İlk Dizisi; Gönül İşleri

Can Yaman adını ilk olarak Gönül İşleri adlı dizi ile duyurdu. Sinem Kobal, Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen gibi güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Gönül İşleri dizisinde rol alan ve oyunculuk kariyerine böylelikle hızlı bir adım atan Can Yaman bu diziden sonra oyunculuk anlamında kendini kanıtlama fırsatı bulduğu bir çok güçlü yapımda da boy gösterdi. 

İnadına Aşk Dizisi Yalın Rolü ile Yıldızı Parladı

Can Yaman, rol aldığı ilk dizideki sevilen performansının ardından baş rol teklifleri de almaya başladı. Fox TV ekranında izleyicisi ile buluşan İnadına Aşk dizisi bunlardan biri oldu ve Can Yaman bu dizide canlandırdığı Yalın rolü ile hayran kitlesini hızlı bir şekilde genişletme fırsatı yakaladı.

İnadına Aşk dizisinde Erdem Vurdem, Açelya Topaloğlu gibi oyuncularla birlikte çalışan Can Yaman, bu dizide dikkat çeken ve yakışıklı medya patronu Yalın rolü ile ilgi çekmeyi başardı. 

Dolunay Dizisi Ferit Karakteri

Dolunay

Can Yaman 2017 yaz sezonunda Star TV kanalında yayınlanmaya başlayan Dolunay dizisi ile ekrana döndü. Dolunay dizisinde güzel oyuncu Özge Gürel ile baş rolü paylaşan Can Yaman, Dolunay dizisinde başarılı iş adamı Ferit karakteri ile izleyici karşısına çıktı.

 

Benzer Biyografi Yazıları

Can Yaman yer aldığı , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)